5 dalykai, kuriuos reikia žinoti norint įrengti saugų vaikų kambarį

Jeigu vaikas yra jaunesnio amžiaus, rinkitės lovytes su apsaugomis

Dažniausiai įrengdami vaikų kambarį, labiausiai koncentruojamės į žaismingą dizainą ir mažylių patogumą. Vis dėlto, vertėtų atkreipti dėmesį ir į jų saugumą – juk šiame kambaryje vaikai ne tik ilsisi, bet ir leidžia savo dienas, todėl norėtųsi, kad savo kambaryje jie nepatirtų netikėtų traumų ir išvengtų kitų nemalonių situacijų.

Atsižvelgdami į keletą aspektų, užtikrinsite, kad vaiko kambario baldai ir kitos šioje erdvėje esančios detalės bus ne tik patogios, bet ir saugios.

Tinkamas baldų pasirinkimas

Tai – bene svarbiausia užduotis siekiant sukurti mažiesiems saugią erdvę. Stenkitės vengti aštresnių kampų, o jeigu vaikas yra jaunesnio amžiaus, rinkitės lovytes su apsaugomis. Šiuo atveju ypač tinka vaikiškos lovos su nuimamomis apsaugomis – kai mažylis paaugs, šias detales bet kada galėsite pašalinti. Šie ir kiti vaiko kambario baldai gera kaina parduodami Pigu.lt internetinėje parduotuvėje.

Venkite pavojų

Nors vaikai šiek tiek rečiau nei kūdikiai „ragauja“ visus žavingai atrodančius daiktus, šis jų įprotis gali išryškėti ir vyresniame amžiuje. Dėl šios priežasties, turėtumėte pasirūpinti, kad jų kambaryje būtų kaip įmanoma mažiau smulkių detalių, kalbant tiek apie interjero detales, tiek apie įvairius žaislus. Taip pat vertėtų vengti sunkesnių pastatomų daiktų, kuriuos itin lengvai galima užsiversti ant savęs. Verčiau rinktis baldų komplektus ar vaikams pritaikytus mažesnius baldus, kurie nesukels nepatogumų atsisėdant ar ką nors bandant pasiekti.

Elektra ir laidai

Visi puikiai žinome, kiek daug problemų gali sukelti sąlytis su elektra ar laidais, tad turėtume pasistengti, kad vaikai savo kambaryje tokių progų turėtų kaip įmanoma mažiau. Rinkitės rozetes su apsauginiu dangteliu, visus laidus sukaišiokite už baldų (taip mažieji neužklius ir nepargrius), o jeigu yra galimybė, rinkitės su elementais veikiančius prietaisus, tokius kaip specialiai vaikams sukurti staliniai šviestuvai.

Laiptai

Norėdami sutaupyti papildomos erdvės kambaryje, dažnai renkamės dviaukštes lovas ar gerokai aukštesnius baldus, kurių pirmasis aukštas išnaudojamas kaip žaidimams ar mokslams skirta erdvė. Apsaugos tokiais atvejais yra vienas svarbiausių atributų, tačiau vertėtų pagalvoti ir apie patogų nusileidimą – ypač tuomet, jeigu vaikas dar nėra itin subrendęs. Tokiems mažyliams turėtų patikti lovos su čiuožykla – taip bus galima ir saugiai pasiekti žemę, ir smagiai praleisti laiką.

Rinkitės žaismingas formas ir mėgstamus personažus – tokioje patalpoje vaikas noriai leis laiką

Kuo daugiau veiklos

Tikėtina, kad turint daugiau užsiėmimų, vaikui nekils noras perprasti rozečių veikimo principo ar panaudoti kitus daiktus ne pagal savo paskirtį, tad turėtumėte užtikrinti, kad savo kambaryje jis visuomet turėtų pakankamai veiklos. Tam puikiai tiks bet kokie jo mėgstami žaislai ir žaidimai, pritaikyti pagal vaiko amžių ir dėl to užtikrinantys maksimalų saugumą. Svarbu, kad vaikui netektų nuobodžiauti – tuomet ir prasideda patys pavojingiausi užsiėmimai.

Mes geriausiai jausimės tuomet, kai vaiko kambarys bus saugus, tačiau nepamirškite atkreipti dėmesio ir į mažylių poreikius – rinkitės ryškesnes spalvas, žaismingas formas ir mėgstamus personažus. Taip sukursite ne tik saugų, bet ir jaukų vaiko kambario interjerą. Tokioje patalpoje jis noriai leis laiką ir niekuomet nepritrūks įdomių užsiėmimų – tuomet mažiau norėsis išbandyti draudžiamas ir pavojingas veiklas, tad liksite patenkinti ir Jūs, ir mažylis.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ šeši = 15

Kitos temos: