Kaip prižiūrėti avalynę, kad ji tarnautų ilgiau ir kaip atgaivinti, kai ji „pavargo“

batai

Freepik.com

Investavimas į kokybišką ir patogią avalynę yra vienas geriausių pasirinkimų. Didelę dalį savo dienos praleidžiame mūvėdami skirtingus batus, dėl to verta rinktis lengvą, pralaidaus audinio avalynę su kuria galėsite jaustis komfortabiliai visą dieną. Kokybiški batai dažnai kainuoja daug brangiau, nes jiems pagaminti buvo naudojamos specialios medžiagos, kurios užtikrina, kad avalynę galėsite nešioti ne vienerius metus. Vis dėlto, net ir patys brangiausi bateliai pasaulyje neatrodys gražiai jeigu tinkamai jų neprižiūrėsite. Tinkama batų priežiūrą leis užtikrinti, kad batai visada atrodys puikiai ir tarnaus jums ilgą laiką.

Laikykite batus tinkamoje vietoje

Tiesioginiai saulės spinduliai ar net šviestuvų šviesa ilgainiui gali pakeisti batų spalvą. Šviesos veikiama avalynė ilgainiui blunka, praranda savo blizgesį, todėl rekomenduojama batus laikytis uždarose erdvėse, kur jų nepasiektų šviesa. Avalynė turėtų būti saugoma sausose erdvėse, nes pastovi drėgmė yra žalinga daugeliui odinių gaminių. Norėdami, kad ilgaauliai batai neprarastų formos įsigykite specialius batų laikiklius. Jie yra įdedami į bato vidų taip ilgiau išlaikant pradinę jų formą.

Prevencinė priežiūra

Norėdami, kad avalynė tarnautų kuo ilgiau privalote ja tinkamai pasirūpinti po kiekvieno avėjimo. Kas kelis mėnesius patartina batus išpukšti specialiu impregnuojančiu purškalu, kuris apsaugo avalynę nuo lietaus ir purvo. Ypač svarbu šią priemonę naudoti zomšiniams batams, nes jie gali būti lengvai pažeidžiami net ir nuo nedidelio kiekio vandens. Šis purškalas sudaro nematomą plėvelę, kuri neleidžia purvui ir kitiems nešvarumams giliai įsigerti į bato vidų. Dėl šios priežasties, iš avalynės išvalyti dėmes bus daug lengviau. Stenkitės niekada nepalikti purvinų batų. Patariama dėmes nuvalyti nuo batų vos pasieksite namus, nes taip purvas nepridžius prie bato paviršiaus, todėl jį išvalyti bus labai lengva. Turėtumėte tinkamai prižiūrėti ir sportui skirtus batus. Bėgiodami lauke įvairiai paviršiais greitai išpurviname batus, bet dažnai vengiame grįžę juos nuvalyti. Dėl šios priežasties sportinė avalynė greitai susidėvi, todėl tenka nuolat įsigyti vis kitus sportbačius. Norėdami, kad batai ne tik atrodytų gražiai, bet ir neturėtų nemalonaus kvapo įsigykite jiems skirtą dezodorantą. Specialūs batelių priežiūrai skirti gaivikliai ne tik panaikiną prakaito kvapą, bet ir naikina bakterijas, todėl būsite tikri, kad avalynė visada maloniai kvepės.

Kaip atgaivinti avalynę

Daugelis mano, kad blizgesį ir puikią išvaizdą praradusius odinius batus vertėtų išmesti, bet prieš tai darydami pamėginti atgaivinti jų paviršių specialiomis priemonėmis. Visų pirma nuvalykite batus ir leiskite jiems natūraliai išdžiūti. Niekada nedžiovinkite avalynes ant radiatorių, nes tai kenkia natūraliai odai: ji susitraukia, blunka jos spalva. Po to užtepkite batų kremo, leiskite jam įsigerti per naktį. Batų kremai atgaivina ir pagerina odos būklę. Nuvalius batų tepalą patartina juos įtrinti vašku, kuris suteiks blizgesio ir apsaugos batus nuo purvo. Rinkitės specialų vašką skirtą odinių batų priežiūrai, nes jų sudėtyje gausu natūralių komponentų, kurie padeda išlaikyti batų blizgesį ir ryškią spalvą ilgą laiką. Venkite nešioti avalynę be kojinių, nes dėl gausaus prakaito ir atsiradusių bakterijų bato vidus yra lengvai pažeidžiamas. Stenkitės rinktis kokybiškas iš natūralių medžiagų pagamintas kojinaites, kurios užtikrins, kad avėdami batus jausitės komfortabiliai. Didelį kojinių pasirinkimą, kurios derės prie skirtingos avalynes galite rasti https://www.batuskveras.lt/184-kojines-moterims.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 2 = keturi

Kitos temos: