Ingredientai, kurių turėtume vengti renkantis kūdikiams ir vaikams skirtus kosmetikos gaminius

Kosmetologė Rugilė Bliujūtė, Instagram: @kosmetologe_rugile

Vaikų ir kūdikių išskirtinai iki 3 metų oda ypatinga – gležna, plona, neatspari ir linkusi į sudirgimus. Tai lemia nepilnai išsivystęs lipidinis (apsauginis) odos barjeras bei viso organizmo sistemos, dėl kurių taip pat padidėja ir toksinių ingredientų, naudojamų kosmetikos gaminiuose poveikis.

Konsultuoja kosmetologė Rugilė Bliujūtė, Instagram: @kosmetologe_rugile

Verta prisiminti, kad vaikai pasižymi ir specifiniu elgesiu – aplinkos tyrinėjimu daiktais,
t.y. dažnai juos kišant į burną, dėl ko padidėja užstrigimo ar apsinuodijimo rizika. Norint tinkamai pasirūpinti vaikų oda, būtina skirti didesnį dėmesį renkantis kosmetikos gaminius.

Kokia turėtų būti kūdikių ir vaikų odos priežiūra?

Rūpinantis mažylių oda labai svarbu nepersistengti ir naudoti tik būtiniausias priemones. Nors kosmetikos gaminiuose naudojamų toksinių ingredientų koncentracija yra griežtai  kontroliuojama, tačiau jų poveikis organizme sumuojasi, priklausomai nuo naudojamų gaminių kiekio.

Prausimuisi rekomenduojama rinktis draugiškos sudėties dušo aliejus, kadangi tokio tipo gaminiuose yra mažiau emulsinių medžiagų, dirginančių vaikų odą. Vaikų kosmetinę turėtų papildyti ir švelnus, nedirginantis šampūnas – geriausiai specializuotas kūdikiams. Vis dėlto, dėl neišsivysčiusių riebalinių liaukų vaikams plaukus pilnai užtenka išplauti vandeniu, todėl šampūną rekomenduočiau naudoti tik esant būtinybei ir ne dažniau nei kartą per mėnesį.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į kasdienių maudynių trukmę, dažnas maudymasis vonioje ilgiau nei 15 min. gali sausinti odą.
Esant poreikiui, po maudynių rekomenduojama naudoti emolientus pasižyminčiais maitinančiu, drėkinančiu poveikiu bei turinčiu priešuždegiminių savybių. Taip pat, juose rečiau naudojami papildomi kvapikliai ir dažikliai.

Kūdikių ir vaikų oda ypatingai jautri saulės poveikiui, dėl nepilnai išsivysčiusios melanocitų funkcijos, apsaugančios odą nuo žalingų saulės spindulių. Tyrimai rodo, kad saulės įtaka jauname amžiuje, gali lemti navikų, pigmentinių apgamų, odos vėžio atsiradimą net po kelių dešimtmečių, todėl apsauga nuo saulės – būtina. Apsauginiuose kremuose nuo UV spindulių,
turėtų būti UVA ir UVB filtrai geriausia – mineraliniai: cinko oksidas (zinc oxide) arba titano dioksidas (titanium dioxide), kadangi jie neturi hormoninio poveikio, nesukelia alerginių reakcijų bei nemažesnė nei 50 SPF apsauga. Apsauginius kremus po saulės vonių rekomenduojama nuplauti. Papildomai odą galima apsaugoti specialiais drabužiais ir galvos apdangalais.

Žiemos sezonu veido odą reikėtų saugoti nuo šalčio, dėl liekamųjų reiškinių, tokių kaip padidėjęs jautrumas ar veido raudonis, kurie gali kamuoti visą gyvenimą. Tinkamiausi – specializuoti riebūs, apsauginiai kremai. Svarbu nepamiršti vėliau juos gerai nusiplauti, nes okliuziją sudarančios medžiagos turi įtakos natūralių lipidų disbalansui.

kūdikis

Freepik.com

Sauskelnių srityje – ypatinga priežiūra. Apskaičiuota, kad vienam vaikui tenka maždaug 4000 sauskelnių. Dėl ypatingo odos jautrumo ir pralaidumo, kurį sukelia nuolatinė drėgme, okliuzija ir trintis, padidėja ne tik odos infekcijų, sudirgimų ar dermatitų rizika, bet ir kosmetikos gaminių skvarba. Todėl, šioje srityje patariama naudoti kuo natūralesnės kilmės produktus, tokius kaip pataisų sporų milteliai. Specializuotus kremus, geriausia su cinku, rekomenduočiau naudoti ne profilaktiškai, o tik atsiradus sudirgimams, kadangi tokio tipo gaminiuose, gausu ingredientų skirtų palaikyti gerą produkto funkcinę pusę, kurie dažnai pasižymi dirginančiu, alergijas sukeliančiu poveikiu.

Kokių ingredientų turėtume vengti renkantis kūdikiams ir vaikams skirtus kosmetikos gaminius?

Agresyvių konservantų (Propyl -, butyl – isopropyl – parabens, DMDM hydrantoin, diazolidinyl urea, methylisothiazolinene, BHA, Formaldehyde ir kt.), mineralinių aliejų (paraffiinum liquidum, mineral oil), kvapiklių (parfum, fragnance), dažiklių (CI), vitamino A (retinyl palmitate, retinoids). Kūdikiams ir vaikams skirtos kosmetikos gaminių sudėtyje turėtų vyrauti kuo natūralesnės, augalinės kilmės medžiagos, lengviausia tokias medžiagas atpažinti šalia žodžių: extract, oil. Alergiškiems kūdikiams patariama rinktis aukštos kokybės sintetinių medžiagų turinčius kosmetikos gaminius.

Svarbu, aklai nepasikliauti reklaminiais šūkiais ant gaminių pakuočių bei vengti kosmetikos gaminių pakuočių, primenančių žaislus, dėl užspringimo ar apsinaudijimo rizikos. Mūsų oda yra ne tik didžiausias, nuolatos besikeičiantis, bet ir gerą atmintį turintis organas, kuris kaupia visus pažeidimus. Rūpinkitės ir mylėkite savo ir savo vaikų odą!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Ingredientai, kurių turėtume vengti renkantis kūdikiams ir vaikams skirtus kosmetikos gaminius”

  1. Mėja
    2022/07/04 at 22:28 #

    Ačiū už labai naudingą informaciją

Palikite atsiliepimą


du + 6 =

Kitos temos: