Planas 4 vasaros savaitgaliams: ką veikti su mažais vaikais neišleidžiant daug pinigų

„Nėra blogo oro“ idėja gimė mamai Linai

Tinklaraštis „Nėra blogo oro“  (https://www.facebook.com/nerablogooro/), rašantis apie atradimus su vaikais Lietuvoje, jums pristato 4 vasaros savaitgalių planą.

Šeimynėlė, kuriai nėra blogo oro

„Nėra blogo oro“ idėja gimė mamai Linai (32 m.) ir tėčiui Vidui (32 m.), kai atsirado dukros Meda (3,5 m.) bei Rūta (1,5 m.)

Lina pasakoja: „Rašyti apie savo atradimus viešai paskatino nuolatinės mano pačios paieškos, ką čia mums nuveikus visiems drauge. Pagalvojau, kad galbūt šeimoms, pavargusioms po darbo savaitės, ir tetrūksta idėjos prieš akis, kad paskatintų išeiti iš namų ir nuveikti, pamatyti kažką naujo visiems drauge. Mes keliaujame sekmadieniais. O veiklos sugalvojame įvairiausios – nuo pažintinių takų iki muziejų, žvėrinčių ar miesto siūlomų renginių! Turbūt ne tiek svarbus turinys, kiek tai, kad viską veikiame kartu, juk būtent tas laikas drauge ir stiprina šeimą“.

Taigi, ką mums siūlo ši aktyvi šeima.

1 savaitgalis

Gal su vaikais į safarį? Galvosite, nejau į Afriką siūlau? Klystate, nes ir Lietuvoje yra safaris! 

Safario parkas – vos keletas kilometrų nuo Anykščių miesto ir atsidursite laukinėje gamtoje, kur rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė su mažulyčiais danieliukais, išdykauja lamos, laksto juodieji Afrikos stručiai ir tik ir taiko įkišt snapą į automobilį ir susipažinti, žolę rupšnoja hailendų veislės raguočiai, kurie taip pat nepasididžiuoja iš arti apžiūrėti, kas atvyko į jų valdas. Jokių tvorų ir atstumo tarp jūsų ir gyvūnų – sėdate į visureigį ir lekiate per pelkes, kalvas ir pievas ir mėgaujatės laisvėje besiganančių gyvūnų kompanija! Norite nuotraukų? Ne bėda – strutis juk ne liūtas. Drąsiai šypsotės drauge – ir turit puikią asmenukę!

Ar mums patiko? Labai! Ir ne tik gyvūnai, bet ir nuostabios picos, kepamos čia pat – krosnyje! Tad tikrai neužkandžiaukite prieš atvykdami! Ir neturėkite plano skubėti išvykti, nes po safario galėsite ir pavalgyti, ir išsimaudyti tvenkinyje ar baseine, o vaikai padūks žaidimų aikštelėje.

2 savaitgalis

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą vaikščiojote basomis?

Dar viena puiki vieta praleisti vasaros savaitgalį ir grūdinti sveikatą prieš šaltąjį sezoną – Survilų kaimo sodyboje Jonavos rajone. Šveicarijos kaime esantis Basų kojų takas – tikras išbandymas basoms pėdutėms. Keliausite per pjuvenas, kankorėžius, smėlį, medį, akmenis, šieną, medžių žieves, molio vonias… Takas tęsiasi 2 km. Per pievas, mišką ir pelkę. Atrodo, nieko ypatingo, bet pereiti visą taką „nesukčiaujant“ – yra reikalų. Mums labai labai patiko ne tik pasivaikščioti, bet ir gamta pasigrožėti, mėlynėmis pasmaguriauti. Mes tikrai dar sugrįšime, tad ir jūs nedvejokite ir keliaukite – man tai turbūt vienas įsimintinesnių potyrių ir viena iš šauniausių vietų Lietuvoje pabūti su vaikais.

3 savaitgalis

Muziejus, patiksiantis ir mažiems, ir dideliems

Molėtų technikos muziejus – tai privačiomis lėšomis įkurtas įvairaus transporto bei technikos muziejus, kuris duris atvėrė šiais metais. Muziejuje eksponuojama apie 140 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų bei kitų transporto priemonių. Kai kurie iš jų buvo panaudoti garsiojo Černobylio serialo filmavimui. Man labai patiko, kad eksponatai ne statiški, į dalį jų galima įlipti, išbandyti, pavyzdžiui nusifotografuoti su milicininko atributika. O kas labai smagu ir svarbu keliaujant su vaikais, kad dalis ekspozicijos yra skirti jiems – eksponuojami dabartinių vaikiškų elektromobilių pirmtakai, senoviniai atrakcionai (tiksliau, kas iš jų liko) bei kitos mašinytės ir transporto priemonės, kurias mažieji keliauninkai gali išmėginti! Ateityje, pasitelkus restauratorių darbą, tikimasi, kad elektrinės mašinėlės vėl atgis, o briedžiai ir kiti žvėreliai vėl suksis ratu kartu su mažaisiais lankytojais.

Išduosiu paslaptį – muziejus turi ypatingą, itin žavingą ir labai daug vaikų dėmesio susilaukiantį eksponatą. Kas jis toks? Pamatykite nuvykę.

4 savaitgalis

Ten, kur gyvena raganos ir nykštukai, vyksta stebuklai ir atgyja pasakų personažai

Tervetės pasakų parkas – deja, ne Lietuvoje, bet gerai, kad visai šalia – prie Lietuvos-Latvijos sienos. Nuo Vilniaus nutolęs 232 km, nuo Kauno – 179 km, nuo Panevėžio – 10 km, nuo Šiaulių – 61 km. Galiu drąsiai sakyti, kad jei nuo Vilniaus skirtų mažesnis atstumas, bent kartą per mėnesį ten lankytumėmės! Kuo ši vieta tokia ypatinga? Dideliame miško plote po atviru dangumi įsikūręs visas pasakų pasaulis su nykštukais ir jų dydžio nameliais, kuriuos kiekvienas vaikas gali išlandžioti, išbandyti. Vaikštant pasakų miško takeliais galite susitikti su  raganomis, velniais ir kitais personažais. Jei pavargstate vaikščiot po šią stebuklingą vietą, galite pasinaudoti pasakų traukinuko paslaugomis (veikia taksi principu). Yra didelė žaidimų aikštelė, šalia kurios galima iškylauti. Tikra šventė vaiko fantazijai ir aktyvumui! Parkui aplankyti prireiks visos dienos, tad niekur neskubėkite ir pasinerkite į stebuklingų nuotykių kelionę.

Daugiau idėjų pabūti kartu su vaikais galite rasti mano rašomame tinklaraštyje „Nėra blogo oro“ feisbuke https://www.facebook.com/nerablogooro/  ir instagramo paskyroje https://www.instagram.com/nera_blogo_oro/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ du = 8

Kitos temos: