Aplink Lietuvą per 40 dienų su 2 darželinukais ir kūdikiu

Simona ir Ieva

3 vaikų tėtis kūrybininkas Simonas Urbonas – socialinių tinklų žvaigždė, kurį seką dešimtys tūkstančių sekėjų. Šią vasarą Simonas su žmona Ieva ir vaikais apkeliavo Lietuvą.

Vaikams keliauti visiškai nesunku!

Mėgau keliauti, kol dar nebuvau sukūręs šeimos, tad natūralu, kad šis jausmas tiesiog niekur nepabėgo ir sukūrus šeimą.

Daugelis nė nepagalvoja apie tai, kad su mažais vaikais galima keliauti ir keliauti daug. Bet, o kada gi keliauti su vaikais, jei ne tada, kai jie maži? Juk vėliau prasideda mokyklos, draugai, pramogos, ir jau nebegali keliauti kada nori ir kur nori.

Tad būtent laikas, kai vaikai maži, yra pats geriausias kelionėms su šeima. Žinoma, yra daugybė sunkumų, nepatogumų, ir tokios laisvės, kaip kad keliaudamas vienas, tikrai nepatirsi. Bet svarbiausia savęs paklausti: ar sunku keliauti vaikams, ar patiems tėvams? Nes po paskutinės mūsų šeimos kelionės aplink Lietuvą per 40 dienų, esu 100 proc. įsitikinęs, kad keliauti su vaikais yra sunkiau tėvams, nei vaikams.

Beje, keliauti Lietuvoje su vaikais yra kur kas sudėtingiau nei daugelyje užsienio šalių

Ištraukos iš Simono kelionių dienoraščio

Viskas prasidėjo iš automobilio išsikrovus daiktus ir pamačius, kiek jų buvo daug

Kelios dienos Vilniuje, bet aš vis dar bijau išeiti į lauką. Kažkoks keistas jausmas, kuriam nebuvau pasiruošęs. Atrodo, viskas svetima ir tas miestas netraukia, o stumia. Žinau ir tai, kad tai truks kurį laiką, ir šių jausmų lyg nebus buvę, bet kol yra, tol dalinuosi.

Viskas prasidėjo iš automobilio išsikrovus daiktus ir pamačius, kiek jų buvo daug. Rankos trauma, kurią turėjau kelionės metu, bet nebuvo rimta ir leido nešioti daiktus, vaikus ir žmoną, staiga tapo nepakeliama. Organizmas tiesiog suprato, kad etapas baigtas ir galima viską paleisti. Tad kol sunešėme daiktus, namai net nedžiugino, o vaikai, atradę paliktus namie žaislus, padarė visišką bardaką. Atrodė, kad ką tik atsikraustėme į kažkokius namus, kuriuose reikės labai, labai daug tvarkytis. Su Ieva esame tokie, kad turime visada susitvarkyti grįžę tą pačią dieną.

Labiausiai įstrigęs pastebėjimas tik grįžus, tai daiktai, kurių tikrai yra per daug. Nors mūsų namai neapkrauti, bet vis tiek atrodė visko per daug. Vaikai, pažaidę valandą su visais žaislas, juos paliko ant kilimo. Tada supratau, kad viskas yra tik įprotis. Net ir vaikams, nes visą kelionę jie turėjo vieną kibirėlį žaislų, kurį puikiai pritaikė visas 40 kelionės dienų. Jiems tiesiog nereikėjo žaislų, nes jie turėjo aplinką, tinkančią žaisti su viskuo, ką rasi aplink save. Jie turėjo laisvę kūrybiškiau žvelgti į pasaulį ir žaidimus kurtis patys.

Tad grįžę, kartu su vaikais padarėme vieną didelį darbą – atrinkome jų žaislus ir pusę jų padovanojome šeimoms, kurioms labiau reikia. Sugalvojome, kad žaislai irgi atostogauja, tad sudėjome dar kelis maišus ir išsiuntėme atostogų iki žiemos į balkoną, o kai labai pasiilgsime, sugrįš išleisti atostogų pavargusius žaislus. Palikome tik lavinamuosius ir mylimiausius, aš atrinkau savo kolekcijas nuo lentynų, Ieva išsivalė daikčiukų stalčius ir namai tapo laisvi naujoms mintis, o tai vėl grąžino lengvumo jausmą.

3150 nuvažiuotų kilometrų

Tad nuoširdus patarimas, keliausite ar nekeliausite, tiesiog išsivalyti ir duoti erdvės naujiems vėjams net ir namuose.

Svarbiausia po kelionių nepamiršti jausmo, su kuriuo grįžai, nes išlaikyti jo vis tiek nepavyks, bet prisiminti jį, kad vėl įkvėptum tyro oro miesto džiunglėse, manau, būtina.

Oi, minčių po kelionės milijonas, bet leisiu joms susigulėti, nors jau savaitę sapnuoju ir mintimis keliauju su šeima aplink pasaulį. Niekada neturėjau tikros svajonės, bet dabar ji dega labai ryškiai.

Ačiū visiems sutiktiems kelionėje žmonėms, nes Jūs suteikėte pamokas, Jūs davėte įkvėpimo, Jūs stebinote ir žavėjote, ir ačiū, kad leidote prisiliesti prie jūsų krašto gyvenimo. Vis dėlto ryškiausi prisiminimai mums susiję su žmonėmis ir jų paliktu įspaudu kelionėje, o ne su lankytinomis vietomis. Tai buvo geriausiai išnaudota mano gyvenimo vasara. Ačiū orams, kad buvo nuostabūs, ir Lietuvai, kad Tu neįtikėtina. Ir brangi.

Vis dėlto pamatyta ir paliesta tikrai daug:

40 parų kelionėje

80 valandų automobilyje

3150 nuvažiuotų kilometrų

500 000 nueitų mano žingsnių

23 skirtingos miego vietos

5 paros palapinėje

4 valandos. Tiek laiko buvome atskirai su žmona

220 lankytinų objektų

70 naujų pažinčių

32 aplankytos kavinės

10 000 nuotraukų ir vaizdo klipų telefone

3460 eurų. Tiek kainavo visa mūsų kelionė

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 − vienas =

Kitos temos: