Šeima, kuriai nėra blogo oro, dalinasi savaitgalio su vaikais idėjomis

Vidas, Lina, Meda ir Rūta

Kai savaitgalio rytą vartotės lovoje neišmanydami, ką atneš ši diena, vilniečiai Vasiliauskai suka galvą, kaip tik spėti įgyvendinti savo planus. O jų, patikėkite, galybė. Tėvų išmonė, ką veikti su vaikais, tokia didelė, kad jie net sukūrė FB tinklaraštį „Nėra blogo oro“.

Kalbiname mamą Liną.

Kai mėgsti ką nors veikti

„Nėra blogo oro“ idėja gimė labai natūraliai – nuo aktyvaus laisvalaikio pomėgio prieš tampant mama iki didelio noro vaikus užkrėsti meile grynam orui, gamtai, gyvūnams, kelionėms, atradimams, žygiams, metų laikų kaitai, lietui, saulei, sniegui bei praleisti kuo daugiau kokybiško laiko visiems keturiems: mamai Linai (32 m.), tėčiui Vidui (32 m.), Medai (3 m.) bei Rūtai (8 mėn.)

O rašyti apie savo atradimus viešai paskatino nuolatinės mano pačios paieškos, ką čia mums nuveikus visiems drauge. Pagalvojau, kad galbūt šeimoms, pavargusioms po darbo savaitės, ir tetrūksta idėjos prieš akis, kad paskatintų išeiti iš namų ir nuveikti, pamatyti kažką naujo visiems drauge. Tad pradėjau rašyti socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ (nėra blogo oro) apie mūsų šeimos laisvalaikį ir kiekvieną savaitę pasiūlau po veiklą kitiems. Svajojau, kad žmonėms pakaktų įsijungti mūsų tinklalapį, peržvelgti šios savaitės ar senesnius įrašus ir taip pasisemti idėjų savo šeimos sekmadieniui.

Šeimos sekmadieniai

Triušiukų slėnis

Šią dieną pasirinkau ne atsitiktinai. Kadangi tėtis dirba ir negali dalyvauti kasdieniuose mūsų mažyčiuose žygiuose ir veiklose su mergaitėmis, labai norėjau bent vienos dienos per savaitę, kuri būtų skirta turiningam laisvalaikiui drauge. Tad šia diena ir tapo sekmadienis.

O veiklos sugalvojame įvairiausios – nuo pažintinių takų iki muziejų, žvėrinčių ar miesto siūlomų renginių! Turbūt ne tiek svarbus turinys, kiek tai, kad viską veikiame kartu, juk būtent tas laikas drauge ir stiprina šeimą. Idėjos gimsta iš praeityje matytų ir lankytų vietų, paieškų internete, vyresnėlės (trimetės) norų ir bandymų juos išpildyti. Ji labai mėgsta gyvūnus, traukinius, laivus, tad ieškome mažų zoologijos sodukų, kuriuose galima ne tik pamatyti gyvūnus, apie kuriuos skaitome knygutėse, bet būtų galima ir juos paliesti, pamaitinti, pabendrauti. Taip atradome Alpakų ūkį, triušiukų slėnį, Vilniuje Šiaurės miestelyje įsikūrusį zoologijos sodą bei kitas vietas, kurias aprašau savo tinklaraštyje.

Leidžiamės į kelių stotelių keliones traukiniu ir ten ieškome naujų dalykų, vasarą renkamės pramogas, kuriose būtų laivų.

Gamta ima viršų

Kukurūzų labirintas

Kadangi aš pati labai mėgstu gamtą ir ankščiau ne vieną dešimtį kilometrų nužygiuodavau tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, man tobulas sekmadienis yra tada, kai pasiruošiame termosą arbatos, prisitepame sumuštinių ir einame į žygį. Jei nėra galimybės nužingsniuoti didesnį atstumą, pasivaikščiojimams puikiai tinka pažintiniai takai, kurie jau savaime yra įrengti gražiausiose Lietuvos vietose ir dažniausiai būna pritaikyti keliavimui su vežimėliu ar balansiniu dviratuku. Taip pavyksta suderinti tėvelių norą nueiti daugiau kilometrų ir labai nenuvarginti mažųjų kojyčių.

Vyras neįsivaizduoja laisvalaikio be dviračio, tik, gimus kūdikiui, šią veiklą teko šiek tiek apleisti, tiksliau – ja vyras galėjo mėgautis tik dviese su vyresnėle, nes mažoji dar negali sėdėti dviračio kėdutėje. Labai laukiu kitos vasaros, kai galėsime leistis į dviračių žygius ir taip praplėsti veiklų ratą.

Keliauti su vaiku būtina

Mano nuomone, keliauti su vaiku yra net tik rekomenduotina, o būtina, nes taip stiprinamas šeimos ryšys, ugdomas vaiko savarankiškumas, pažinimo troškimas, empatija supančiai aplinkai, meilė savo šaliai. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad per mažo vaiko kelionei nėra, ypač savoje šalyje, – kuo vaikas mažesnis, tuo patogiau, nes dažniausiai viskas, ko mažyliui reikia, yra mama. Jei mūsų 8 mėnesių Rūtai pabosta vežime, ji jaukiai įsitaiso nešynėje. Labai smagu stebėti, kaip, mažylei augant, auga ir jos reakcija į lankomus dalykus, matyti, kas pradeda labiau patikti, kelti teigiamas emocijas.

Kiek kainuoja aktyvus laisvalaikis

Mūsų kelionėms po Lietuvą dažnai nereikia daug pinigų, didžiausią dalį „suvalgo“ transporto išlaidos: kuras arba viešojo transporto bilietai. Svarbiausia – fantazija. Net paprasčiausias pasivaikščiojimas taku per pelkę apipintas legendomis, mitologija, laumės ar maumo paieška paliks vaikui didžiulį įspūdį. Žinoma, mokamų objektų neišvengiame, bet tikrai ne kiekvieną savaitę juos aplankome.

Aplankytų vietų TOP 3

Įvardinsiu 3 per šiuos metus aplankytus ir didžiausią įspūdį visai šeimai palikusius objektus:

 

Pirma vieta. Tervetė

Pirma vieta atitektų Tervetės pasakų parkui. Man labai gaila, kad šis parkas ne Lietuvoje, bet gerai, kad jis visai šalia, prie Lietuvos-Latvijos sienos. Nuo Vilniaus nutolęs 232 km, Kauno –179 km, Panevėžio –102 km, Šiaulių – 61 km. Galiu drąsiai sakyti, kad jei nuo Vilniaus skirtų mažesnis atstumas, bent kartą per mėnesį ten lankytumėmės! Kuo ši vieta tokia ypatinga? Dideliame miško plote, po atviru dangumi įsikūręs visas pasakų pasaulis su nykštukais ir jų dydžio nameliais, kuriuos kiekvienas vaikas gali išlandžioti, aplankyti, pasakų miškas su  raganomis, velniais bei, žinoma, miško karaliumi ir kitais personažais. Jei pavargstate vaikščioti po šią stebuklingą vietą, galite pasinaudoti pasakų traukinuko paslaugomis (veikia taksi principu). Yra didelė žaidimų aikštelė, šalia kurios galima iškylauti. Tikra šventė vaiko fantazijai ir aktyvumui!

Antra vieta. Alpakų ūkis

Antrą vietą skiriame Alpakų ūkiui ir jame organizuojamoms ekskursijoms, kurių metu sužinosite alpakų istoriją bei tai, kaip jos atkeliavo i Lietuvą. O svarbiausia – turėsite galimybę jas paliesti, paglostyti, pamaitinti iš rankų, pavedžioti su pavadėliu bei pasidaryti nuostabių nuotraukų. O gal išdrįsite duoti ir bučkį? Galite ir tai! Teigiamų emocijų pliūpsnis garantuotas.

Trečia vieta. „Glamping club“ Bučeliškėse

Trečia vieta – „Glamping club“ Bučeliškėse. Tai stovyklavimas kitaip. Didelė, patogi dvigulė lova, balti patalai, esant pageidavimui, – lovytė pačiam mažiausiam, dėl jaukumo – lauko gėlės, dėl patogumo – minkšti foteliai. Pusryčiams – šviežiai namuose keptos, dar šiltos spurgos su žolelių arbata. Turbūt iš karto pagalvojote apie viešbutį? Bet ne, rašau apie palapinę! Ir ne bet kokią! O stovinčią mūsų gražiajame Labanore: tarp ežerų, pušų ir medumi kvepiančių pievų!

Daugiau laisvalaikio su šeima idėjų: FB Nėra blogo oro

https://www.facebook.com/nerablogooro/, IG https://www.instagram.com/nera_blogo_oro/

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ šeši = 7

Kitos temos: