„Keliaujančios mamos“ rekomenduoja – gyvūnų parkai Lietuvoje

gyvūnai

Pexels.com

Sutikite – vaikai tiesiog dievina gyvūnus. O dar kai galima juos paliesti ir paglostyti, – abejingų nelieka. Vietų, kuriose vaikai susipažįsta artimai su gyvūnais, yra daugybė visoje šalyje. Kol gyvename karantino sąlygomis, pramogaukime Lietuvoje, nes čia tikrai yra pą aplankyti ir ką pamatyti!

SVARBU: visuomet vykdami į parką pasiskambinkite ar parašykite dėl apsilankymo ir pasiteiraukite dėl darbo laiko bei COVID-19 apribojimų. Dalis parkų jau priima lankytojus, bet reaguoja į įvedamus apribojimus, oro sąlygas ir pan.

Pateikiame smagiausias Lietuvos vietas, kur vaikai galės pasidžiaugti gyvūnais.

Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai tebeaugantis nuostabių gyvūnų ūkis, kuris džiugina ir didelį, ir mažą. Alpakų vilna Jums dovanoja vieną iš švelniausių vilnų pasaulyje. Čia yra mezgamos alpakos vilnos kojinės, pirštinės bei kitokie rankdarbiai.

Kontaktinis tel. +370 655 93855

Adresas: J.K. Obsto gatvė 12 LT-15221, Mostiskės

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/alpakupieva

Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių SPA galite rasti netoli nuo Kernavės miškų apsuptyje. Rasti nėra sudėtinga, tik reikia stebėti nuorodas. Pasak legendos, kadaise klajoklius į šias apylinkes atviliojo čia besiganiusios šiaurės elnių kaimenės. Sekdami paskui jas, medžiotojai įkūrė stovyklavietę, vėliau tapusią Kernavės miesteliu. Pasak „Elnių SPA“ įkūrėjų Remigijaus Garškos ir Rimos Janužytės, būtent šis faktas įpareigojo šiose žemėse auginti ne karves, o elnius.

Daugiau informacijos: https://deerspa.com/

Pelėdų parkas (Vilniaus rajonas)

Tai arčiausiai sostinės esantis paukščių parkas, nuo sostinės jį skiria vos apie 12 km.  Apsilankymas „Pelėdų parke“ leis jums susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, turėsite galimybe pajusti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Čia sužinosite daug apie šių paukščių gyvenimą,  jums papasakos žmonės, kurie nuoširdžiai rūpinasi, augina ir domisi šiais paukščiais daugybę metų.

Kontaktinis tel.+370 688 00822

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/peleduparkas.lt/ arba https://www.peleduparkas.lt/

Šilėngirės slėnis (Biršonas)

Čia galite susipažinti su Alpakų šeimyna, ožiukų gyvenimu, avinų išdaigomis, triušiukų meilumu. Čia galėsite ramiai pasivaikščioti gamtoje ir surengti šeimos iškylą, išgirsti paukščių dainas, girios ošimą. Ši vieta unikali tuo, kad čia galėsite susipažinti ne tik su gamta, bet ir prisiminti, kokiose sodybose gyveno mūsų močiutės, seneliai, proseneliai.

Adresas: Pelėdų g. 6, Šilėnų k., Birštono sen., Birštono sav.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/MB-Šilėngirės-slėnis-100253308403726

Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

gyvūnai

Pixabay.com

Tai šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Jame galėsite pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Svarbiausia tai, kad vaikai šiame ūkyje gali augintinius paliesti ir pamaitinti. Sodybos savininkai pažymi, kad dažnai tokia artima pažintis su gyvūnais ne mažiau emocijų suteikia ir suaugusiesiems, ne tik vaikams.

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia, tel. +37060356068 arba Diana, tel. +37067516291

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Gyvas-Kalnas-603656163135223/

Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Keliaudami po Kaišiadorių rajoną, apsilankykite ir miške įkurtoje rančoje. Vaikai čia turi galimybę pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triušius, palesinti vištas ir pasidžiaugti kitais kaimo teikiamais malonumais: žaisti lauko žaidimus, suptis sūpynėse, pamankštinti pėdas basakojų take.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/myliukaimaranca/

Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Čia gyvena dar tik keletas išskirtinės išvaizdos gyvūnėlių, tačiau vasarą gims mažieji alpakiukai. Jeigu norite jas pamaitinti, šalia pabūti ir įsikrauti teigiamų emocijų, – esate labai laukiami.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 656 50475.

Karpiškių žvėrynelis (Varėnos rajonas)

Užsukus į žvėrynėlį galima rasti ir netikėtų derinių – sparnuočių kompanijoje puikiai jaučiasi ir vilkai. Po sodybą vaikšto spalvingi povai, kudakuoja margaplunksnės vištos, o aptvare suka ratus vilkai. Čia galima pamatyti ir pamaitinti Šiaurės Amerikos meškėnus, triušius, o visus atvykstančius ypač stebina lapė, atliekanti salto.

Išankstinė registracija telefonu +370 670 23941.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Karpiškių-žvėrynėlis-176895439765316

Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keleirius metus, bet jau turi būrelį avelių, ožkyčių, ponį, įvairių paukščių ir šunų. Sodyba priima svečius laisvam bendravimui su augintiniais ir organizuoja fotosesijas bei šventes.

Būtina susitarti iš anksto telefonu +370 611 76696.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/azuoluvila

Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Ūkyje, be ilgaausių, galima pasigrožėti ir tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais.

Kontaktinis tel. +370 673 37 553

Daugiau informacijos: www.triusiukuslenis.lt

Safario parkas (Anykščių rajonas)

gyvūnai

Pixabay.com

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji Afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highlando raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Čia galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.
Dėl apsilankymo reikia derintis iš anksto telefonu +370 666 00114.

Daugiau informacijos: www.safariparkas.lt

Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galite pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę, ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada nors esate girdėję. Apie auginamus paukščius šeimininkė žino viską, todėl visiems atvykusiems gali apie juos pasakoti be galo.

Kontaktinis tel. +370 670 72989.

Daugiau informacijos: https://www.pauksciukaimas.lt/

Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir pamatyti, kaip gyvena alpakos, lamos ir ožiukai. Svetingi ir draugiški šeimininkai – Renata ir Rolandas Meleškos – ne tik papasakos, kaip pradėjo šį gyvenimo hobį, bet ir pakvies įsigyti švelnių bei šiltų gaminių iš alpakų vilnos, dalyvauti edukacinėse programose.

Būtina registruotis iš anksto telefonu +370 682 19653.

Raiba plunksna (Šiaulių rajonas)

Sodyboje auginama daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avelių. Gyvūnus galima maitinti savo atsivežtu maistu (morkomis, obuoliais, salotomis, kopūstais), tačiau jokiu būdu negalima maitinti sausainiais, batonu ir kitu nesveiku maistu.

Dėl apsilankymo kreipkitės telefonu +370 620 88561.

Dargaičių zoo (Šiaulių rajonas)

Alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime, galima išgirsti viską apie mieląsias alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, kaip atrodo alpakų vilna. Šiuo metu ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui, gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

Registracija nebūtina.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/pg/alpakuauginimas/

Mindaugo Ivanausko zoo (Kretingos rajonas)

Salantiškis Mindaugas Ivanauskas savo namų ūkyje užveisė tikrą zoologijos sodą. Zoologijos sode gyvena apie 100 gyvūnų. Patį Mindaugą Ivanauską labiausiai žavi retų veislių sparnuočiai. Jis augina Orlovo vištas, rudąsias urvines žąsis, Kinijos šilkines vištas, fazanus, povus ir kitus paukščius. Be paukščių, zoologijos sode galima pamatyti lamų, apykaklėtųjų pokarių, karčiuotųjų avių, Belgijos flandrų, stručių emu ir kt.

Adresas: Taikos g. 17, Salantai, Salantų sen., Kretingos r.

Daugiau informacijos: http://ivanauskaszoo.lt/

Vinetu kaimas (Klaipėdos rajonas)

Vinetu kaimas – tai tikrai ypatinga vieta. Tai gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipiai, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad Vinetu kaime gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti ir žirgais.

Daugiau informacijos: http://vinetukaimas.lt/

Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Viešint prie jūros tiesiog privalu užsukti pasisveikinti su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais. Šis muziejus daugeliui poilsiautojų, ypač su vaikais, jau tampa tradicija. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį.

Visa informacija apie darbo grafiką ir lankymą karantino metu: https://muziejus.lt/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 3 = keturi

Kitos temos: