Keliauju su Vaida. Apie vieną padūkusią mamą, kuri iš mažiausios kelionės padaro stebuklą

Su šeima Zakopanėje

Šią vasarą atostogaujame kitaip, nei daugelis mūsų buvome įpratę. Nebeliko tolimų kraštų ir „viskas įskaičiuota“, tačiau liko galimybė atidžiau patyrinėti neatrastas gimtojo krašto vietas. Keliautoja Vaida Strolienė tai daro jau daug metų ir savo patirtimi mielai dalinasi su jumis.

Vaidos ir Artūro Strolių šeimoje auga trylikametis sūnus Jonas ir dešimtmetė dukra Liepa.

Kelionių organizavimas nuo studijų  laikų

Kelionės – antroji Vaidos profesija iš pašaukimo. Vilniaus Gedimino technikos universitete ji įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį ir sėkmingai dirbo pagal specialybę. Nuo studijų metų jos hobis buvo organizuoti keliones kurso draugams. Artėjant savaitgaliui, studentai klausdavo: „Na, motoriuk, kur važiuosime dabar“? Vaida sako, jog jai labai patinka ne tik pačios kelionės, bet ir nuotykiai, patiriami kartu su artimais žmonėmis, atrandant perliukus, kurie nepažymėti masinio turizmo vadovuose. Jai kelionė – tai ne tik nuvykimas į įdomią lankytiną vietą, bet visas procesas – nuo įlipimo į autobusą, važiavimo, žaidimų, viktorinų autobuse.

Po universiteto visi draugai išsiskirstė kas sau, sukūrė šeimas, augino vaikus. Atrodė, tokių smagių kelionių laikas pasibaigė. Bet paraginta vienos pažįstamos, Vaida ryžosi iš naujo suburti draugus su šeimomis švęsti Užgavėnių. Išnuomojo kaimo turizmo sodybą, užsakė specialų autobusą, ir visi, persirengę Užgavėnių velniais bei raganomis, išvyko į Kernavę. Pasirodo, ir su vaikais nešynėse galima keliauti!

Kodėl smagu keliauti su didesne kompanija

Dažnai Strolių šeima išsiruošia į kelionę ir vieni, bet sako, kad dar smagiau kažkur nuvykti su tokių pat kelionių mėgėjų šeimomis, didesniu būriu žmonių. Pastaraisiais metais kiekviename Lietuvos miestelyje kažkas pasikeitė: kaimo turizmas siūlo įvairių edukacinių programų, degustacijų, muziejuose irgi sukurta smagių veiklų, kurios siūlomos didesnėms grupėms iš anksto užsisakius. Pavienėms šeimoms vargu ar teatralizuotos ir edukacinės programos būtų prieinamos, o kompanijoms, kuriose dešimt ar daugiau žmonių, – jau kitas reikalas. Susitarus iš anksto, galima patirti naujų įspūdžių tame pačiame mieste, kuriame jau, atrodo, esi buvęs ir viską apžiūrėjęs. Vaidai svarbu ne gauti vien tik sausos informacijos apie miesto istoriją ar bažnyčios architektūrą, bet ir visais potyriais pajusti tos vietovės unikalumą – paragauti, pauostyti, pajodinėti, persirengti, pavaidinti. Juk puiku, kai pažintinė ekskursija baigiasi vakarone su tradiciniais valgiais, o avių ūkio apžiūra – sūrių degustacija!?

vaida

Vaida prie Šaukštelišių ąžuolo

Vaida nuolat domisi naujausiomis programomis, edukacijomis įvairiuose Lietuvos regionuose. Vėliau suburia bendraminčių būrį ir autobusu vyksta pasisemti naujų potyrių. Kodėl autobusu, o ne kiekvienas savo automobiliu?

Todėl, kad net keliaujant čia pat, Lietuvoje, tokios kelionės sukuria nuotykio įspūdį. Bendruomeniškumo dvasia ir gera atmosfera ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems leidžia užmegzti naujas pažintis, sudalyvauti protmūšyje ar loterijoje. Liūdna tikrai nebūna!

Kelionės programa pagal vaikų amžių

Kol Liepa ir Jonas buvo priešmokyklinio amžiaus, jiems labai patikdavo kelionės, kurių metu buvo lankomi gyvūnėliai. „Triušiukų slėnis“, alpakų ūkis, „Paukščių kaimas“ – visos šios vietos aplankytos ne kartą. Lietuvoje yra ne vienas privatus mažytis zoologijos sodas, kur vaikai gali ne tik stebėti gyvenų elgseną, bet ir patirti džiaugsmą juos maitindami.

Augant vaikams, šiek tiek keitėsi ir kelionių programa. Į išvykas Vaida stengiasi įtraukti įvairias edukacines veiklas, kad vaikams būtų įdomu. Atrodo, kiek kartų jau lankytasi Druskininkuose, viskas patirta ir pamatyta! Nieko panašaus, pasirodo, amatų centre „Menų kalvė“ galima susivyti apyrankę iš odos ar pasidaryti odinį raktų pakabuką su savo vardu. Kita siūloma edukacija dar kūrybiškesnė: vaikams duodamas paveikslo rėmelis, kurį jie turi užpildyti savo kompozicija iš ekologinių žaliavų.

Vėliau vaikai darbelius vežasi namo, jiems tai brangūs suvenyrai. Vaikams patinka ir „Girios aidas“ – lankytojų centras, kur galima išgirsti įvairių Lietuvos paukščių balsus. Miesto vaikams tai labai vertinga patirtis.

„Visada, kai keliaujame su vaikais, sugalvoju jiems smagios veiklos, – pavyzdžiui, kai lipame į Ginučių piliakalnį, jie gauna užduotį suskaičiuoti, kiek laiptelių veda į viršų. Kartais reikia surasti kokį paslėptą objektą, kurį būnu nužiūrėjusi iš anksto. Kartais rungtyniauja, kuris greičiau užkops,“ – pasakoja Vaida.

vaida

Alpakų ūkyje

Štai savaitgalio kelionė į Šiaulius buvo sudėliota iš skirtingų objektų – nuo pažinties su Kryžių kalnu, „Rūtos“ saldainių fabriko muziejaus lankymo bei saldainių gamybos edukacijos iki Šiaulių dviračių muziejuje išgirstų įkvepiančių pasakojimų apie lietuvius, pasaulį apkeliavusius dviračiais.

Įspūdžiai buvo labai įvairūs – nuo istorinių, dvasinių dalykų iki smaližavimo ir noro kitą kelionę planuoti tik dviračiais.

Mažų miestelių staigmenos

Mes žinome apie gražiausias ir labiausiai turistų lankomas Lietuvos vietas, bet neįsivaizduojame, kad beveik kiekviename Lietuvos miestelyje galima rasti įspūdingų dalykų. Vienas iš tokių atradimų Vaidai buvo Joniškėlis. Šis Lietuvos pakraštyje esantis miestelis turistų dėmesiu tikrai nelepinamas. Bet Vaida sužinojo, kad Joniškėlyje vyksta edukacinė programa „Naktis Karpių dvare“ , kur puikus pasakotojas ir eruditas, žurnalistas Viktoras Stanislovaitis veda ekskursijas sutemus, kad dvarą gaubiančios legendos skambėtų dar įtikinamiau. Ekskursijos metu negalima nei juokauti, nei kalbėti – atmosfera būna labai ypatinga.

Ar esate girdėję apie Joniškėlio respubliką, valdžiusią Šiaurės Lietuvą 1918–1919 metais? Ar žinojote, kad Joniškėlyje yra seniausia Lietuvoje universitetinė kaimo ligoninė? Joje dirbo rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės tėvas, būtent čia rašytoja susitikdavo su savo drauge rašytoja Žemaite. Bet tai jau kitos ekskursijos dalis. Šios vasaros planuose yra aplankyti Bebrų kelią Širvintų rajone, kur žygio metu einama per brastą ir purvą. Bus nelengvas, bet ilgam įsimenantis nuotykis! Jonas ir Liepa nuo vaikystės yra adrenalino mėgėjai, išbandantys įvairius atrakcionus. Pavyzdžiui, užsienio kelionių metu jiems patinka lankyti teminius parkus: Disneilendą, Legolandą (jame buvo net 3 kartus), Heide parką, Serengečio parką ir kitas tokias smagias vieteles. Jie neatsisako išbandyti pačių ekstremaliausių karuselių ir atrakcionų, kurie priverčia klykti iš baimės.

Kelionėse svarbu aktyviai dalyvauti

vaida

Vaidos nuomone, kelionės sėkmė visai nepriklauso nuo šalies egzotiškumo, brangumo ar geografinės padėties

Vaida savo bičiuliams pasiūlo nukeliauti į tokias vietas, kur galima aktyviai leisti laisvalaikį. Pavyzdžiui, Biržų rajone, lankydamiesi Montegailiškio dvaro parke, jie išbandė puikų žaidimą – montebolą. Tai vieno iš Rinkuškių alaus daryklos savininkų sugalvotas ir užpatentuotas lauko žaidimas, primenantis futbolą ir golfą vienu metu, – žaidėjai, pasiskirstę į komandas, nepakeldami į orą kamuolio turi jį nuspirti į specialias duobutes. Laimėjusieji apdovanojami specialiais daryklos prizais. Vaida sako, jog montebolą teko žaisti ne kartą, bet dar neteko sutikti nė vieno ekskursijos dalyvio, kam šis žaidimas būtų nepatikęs.

„Smagios tokios kelionės, į kurias įtraukiami teatralizuoti elementai. Jau daug metų populiarus Anykščių siauruko „užpuolimas“, kai vietos gyventojai, persirengę plėšikais, sustabdo traukinį ir išgąsdina keleivius. Arba tikras perliukas Rokiškio rajone atrastas mėgėjiškas teatras, kur, susitarus iš anksto, vietiniai gyventojai suvaidina Klojimo teatro tradicijomis paremtą pjesę. Tokių kelionių metu ne tik pasidžiaugi gražia gamta, senoviniais miesteliais, bet ir susipažįsti su vietiniais žmonėmis, kurie labai mielai bendrauja ir papasakoja įdomių krašto istorijų. O kiek netyčia atradome privačių muziejukų! Žmonės, turintys aistrą kolekcionuoti, per daugelį metų sukaupia dideles kolekcijas ir padaro jas prieinamas visiems lankytojams. Toks yra Lėlių muziejus Rokiškio rajone, turintis daugiau kaip 1200 eksponatų. Negali atsistebėti išmone, kad lėlė gali būti padaryta iš įvairiausių medžiagų, net seno pinto krepšio ar kokių antrinių žaliavų. Ignalinos rajone aptikome plaktukų muziejų – sako, pagal savo eksponatų gausą, tai trečias plaktukų muziejus pasaulyje. Nuo miniatiūrinių plaktukėlių iki plaktukų-matrioškų, visokių ten galima pamatyti,“ – sako Vaida Strolienė.

Kai pasaulis vėl atsivers

Vaida turi gana didelį bičiulį būrį, kurie ją seka feisbuko ir instagramo paskyrose „Keliauju su Vaida“. Čia kelionių entuziastė dalinasi patirtimi ir idėjomis, planais, išklauso keliautojų pageidavimų ir pasiūlymų.

vaida

„Triušiukų slėnis“, alpakų ūkis, „Paukščių kaimas“ – visos šios vietos aplankytos ne kartą

Kol pasaulis nebuvo užsivėręs, bendraminčiai keliavo ne tik po Lietuvą. Į tolesnius kraštus, taupydami laiką, dažniausiai važiuoja ne autobusu, o skrenda lėktuvu. Vaida mielai išnaudoja švenčių ar savaitgalių dienas, kad žmonės net ir ne atostogų metu galėtų ištrūkti iš savo įprastos aplinkos ir pasisemti naujų įspūdžių. Kartais jos sugalvoti maršrutai veda į šalis, kurias aplankyti siūlo ir turizmo agentūros. Bet,  keliaujant su Vaida, visada bus kažkas kitaip ir netikėto. Tarkime, lankantis Sakartvele, bičiulių laukė vakarienė gruzinų šeimoje su naminiais patiekalais ir autentiška atmosfera. Vienas gražiausių Ukrainos miestų Lvovas nustebino teminiais restoranais ir Alaus teatru. Į Vakarų Ukrainą Vaida keliavo net keturiais skirtingais maršrutais, kuriuose – Karpatų kalnai su patraukliomis sanatorinėmis programomis ir Užkarpatė su visai kitokiu gyvenimo būdu.

Bičiuliai jau spėjo pakeliauti ir Vaidos suplanuotu maršrutu Jordanijoje, aplankydami ne tik žymiąją Petrą ir Wadi Rum dykumą, nakvodami dykumoje beduinų palapinėse, bet ir kopdami įvairaus sudėtingumo takais Danos rezervate bei plaukiodami Raudonojoje bei Negyvojoje jūrose. Dabar, karantino mėnesiais, jai buvo tikra atgaiva planuoti būsimas keliones į tolimus kraštus. Marokas, Omanas ir kitos šalys traukia žiemos metu, kai mūsų šalyje trūksta saulės ir šilumos. Vaidai žiba akys pasakojant, kokių įdomybių pasiruošę parodyti vietiniai gidai, su kuriais susipažino tarptautiniuose kelionių portaluose šiais ilgais karantino mėnesiais.

Vaidos nuomone, kelionės sėkmė visai nepriklauso nuo šalies egzotiškumo, brangumo ar geografinės padėties. Įdomių dalykų rasi visur, jei tik mokėsi pamatyti ir… norėsi pamatyti. Net ir šią vasarą, kai mūsų kelionių geografija tokia kukli.

Ginta Liaugminienė

Daugiau apie Vaidos organizuojamas keliones  FB ir Instagramo paskyrose „Keliauju su Vaida

 

Akimirkos iš Vaidos organizuotų kelionių, edukacijų, renginių ir stovyklų:

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 6 = aštuoni

Kitos temos: