Šią vasarą mokomės gyventi kitaip: lėčiau, ramiau, giliau, Lietuvoje

Studijos „G foto“ nuotraukoje redaktorė Ginta su dukra Guoda

Mielos mamos,

Greičiausiai šį vasarišką mūsų numerį atsivertėte ne lėktuvo salone ir ne prie baseino Turkijoje. Ši vasara ypatinga, pilna naujų patirčių ir nuolatinio mokymosi gyventi kitaip: lėčiau, ramiau, giliau, Lietuvoje.

Dažnai šeimos po vasaros atostogų gaminasi fotoknygas ar kuria nuotraukų albumus, kur sudeda visus saulėtus savo įspūdžius. Šių metų albumai irgi bus kitokie.

Nesinori kalbėti taip, kaip kalba populistiniai sėkmės mokytojai: gyvenimas mūsų rankose, mes viską galime, pirmas milijonas – tik laiko klausimas, viskas tik į gera. Nesame tiek „nusvaigę“, kad tikėtume, kad viskas tik į gera. Nuo viruso pasaulyje miršta žmonės, žlunga verslai, daugėja bedarbių. Žinoma, kad ir sugriauti atostogų planai, neįvykusios kelionės su šeima nėra į gera.

Tačiau kiekvieną situaciją galime išmokti priimti ramiai ir pasiimti iš jos geriausia, kas tuo metu siūloma. Dėl karantino negalėjome vaikščioti po sakurų parką – vaikščiokime po alyvų sodus, ten, kur galima. Negalima fotografuotis prie žydros Viduržemio jūros, fotografuokimės prie lietuviško ežero. Juk nuotraukose visada gražiausia ne fonas, o mylimi žmonės. Jie niekur nedingo. Jie šalia, sveiki, apsikabinkime, priglauskime. Šypsokimės asmenukėms ir profesionaliems fotografams. Juk vasara vis dėlto atėjo!

O su vasara ateina ir kasdienės problemos bei rūpesčiai. Nuo viruso saugojomės kaukėmis, o kaip saugosimės nuo uodų, erkių, kaitrios saulės ir žiedadulkių? Žurnale rasite rekomenduojamą vasaros vaistinėlę, kurią patariame pasiimti į atostogas, kad nereiktų blaškytis išvykus toliau nuo namų.

Dviejų vaikų mama ir kelionių entuziastė Vaida Strolienė papasakos, kaip ji su bičiuliais keliauja po Lietuvą kitaip, atrandant muziejų siūlomas edukacijas, kūrybines dirbtuves ir valgių bei gėrimų degustacijas. Pamirškite, kad jau buvote Druskininkuose, Klaipėdoje ar Biržuose, – beveik garantuojame, kad ten nematėte to, ką atrado Vaida!

Kita Vaida, dietistė Vaida Kurpienė, pasiūlys skanių užkandukų patiems mažiausiems, kurie jau ima maistą į rankytę ir bando valgyti patys. O tėveliai ras gerų patarimų, kaip tapti grilio meistru ir paruošti tokią puotą lauke, kad ją ilgai atsiminsite.

Taigi ragaukime, uostykime, gėrėkimės vasara, gražių akimirkų!

„Mamos“

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


šeši + 3 =

Kitos temos: