
Tinklaraščio cukrinisavinelis.lt autorė Berta keliaudama pamatė pusę pasaulio, tačiau tik gimus dukrelei Adelei atsivėlė Lietuvos grožis. Galbūt Bertos pasakojimas įkvėps ir jus?
Pasakoja Berta.
Vaikas supažindino su Lietuva
Mūsų šalis yra nuostabi ir puikiai tinka kelionėms su vaikais visais metų laikais. Kai gimė Adelė ir pradėjome tęsti savo keliones kartu su ja, supratome, kiek daug buvome primiršę, kiek daug nepastebėjome ir neaplankėme vien dėl to, kad norėjosi pamatyti kuo daugiau užsienio šalių, kuo daugiau nuskristi ir kuo daugiau kilometrų suskaičiuoti. Bet kiek nuostabių vietų turime čia, Lietuvoje! Leidžiamės į nuotykius kartu? 10 kelionių idėjų su vaikais, kurias mūsų šeima jau spėjo išbandyti.
ANYKŠČIAI
Pasiruošiame iškylų krepšį ir lekiame į Anykščius! Dienos čia gali neužtekti, nes lankytinų vietų, kurios būtų įdomios vaikams ir tėvams, tikrai nemažai – čia daug nuostabių gamtos kampelių, kuriuose smagu pasitiesti pledą, išsitraukti sumuštinius ir surengti jaukią iškylą gamtoje. Anykščiuose būtina pasivaikščioti po Lajų taką, apžiūrėti Puntuko akmenį ir papasakoti didingą jo istoriją vaikams, aplankyti Arklių muziejų ir net pajodinėti su poniu ar arkliu.
Anykščiuose galima surengti painiausią pasivaikščiojimą po kukurūzų labirintus, pramankštinti kojas basų pėdų parke ar prisijuokti apverstame name. Tiek žiemą, tiek vasarą laukia nepamirštami nuotykiai rogučių trasoje, o „Cosmos“ paukščių take – nauji pojūčiai veidrodžių kambaryje. Mėgstantiems į aplankytas vietas pažvelgti iš aukštai labai rekomenduojame nepatingėti ir užlipti Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę – vaizdas nuostabus! Dar nepavargote? Tada dar laukia nuotykiai Dainavos nuotykių slėnyje ar kartodrome. Mūsų šeima į Anykščius keliauja kelis kartus per metus ir niekaip nepabosta, vis randame ką nors naujo ir mielo širdžiai!
GINUČIAI

Mėgstate poilsį gamtoje? Lekiame į Ginučius! Ši vieta yra viena mūsų mėgstamiausių, į kurią sugrįžtame kiekvieną vasarą, – Almajo stovyklavietėje miegame palapinėse, verdame sriubą ir troškinius ant laužo, maudomės ežere, uogaujame bei grybaujame miške ir kaskart aplankome vis naujas vietas, esančias aplinkui. Visai šalia Ginučių yra Triušiukų slėnis – patiks visiems vaikams! Jame gyvena ne tik daugybės veislių triušių, bet ir tikrai nemažai kitų gyvūnų. Netoliese yra Bitininkystės muziejus – vaikams yra ir sūpynės, ir net labirintas, tad laikas jame tiesiog praskrieja. Ir, žinoma, Paukščių kaimas, kuriame vaikai gali susipažinti su daugybe rūšių paukščių. Nukeliavę į Ginučius, nepamirškite aplankyti Ginučių malūno bei malūninkystės muziejaus. Netoli Almajo stovyklavietės (apie 2 km) yra nepaprastai gražaus kraštovaizdžio Ginučių-Ladakalnio archeologinis kompleksas.
BIRŽAI
Sunku patikėti, kad Biržai, toks mažas miestelis, gali būti nepaprastai įdomus šeimoms, keliaujančioms po Lietuvą. Bet taip tikrai yra! Vaikams čia didelį įspūdį palieka „Eko“ basų kojų parkas, kuriame galima ne tik smagiai pasivaikščioti basomis kojomis miške, bet ir patirti daugybę vaikiškų nuotykių. Rekomenduojame apsilankyti ir visai netoli parko įsikūrusiame Biržų žirgyne bei surengti nuostabią iškylą ant ežero kranto šalia Astravo dvaro.
Kirkilų apžvalgos bokštas – nepaprasta vieta, kurioje galima ne tik iš aukštai pažvelgti į Biržų grožį, bet ir surengti iškylą (yra paruošti staliukai su suolais). Vaikams įspūdį palieka ir Karvės ola, Biržų pilis bei ilgiausias pėsčiųjų tiltas per ežerą – Širvėnos ežero tiltas.
Keliaudami į Biržus, galite užsukti ir į Raubonių mini zoologijos sodą, tik čia jau gali prireikti daugiau laiko, nes dažnai vaikai nebenori išeiti.
KREKENAVA

Išvyką į Krekenavos regioninį parką planuokite bent jau pusei dienos, veiklos čia bus ir mažiems, ir dideliems, tad pasirūpinti iškylos krepšiu – tikrai gera mintis. Krekenavos regioniniame parke, Pašiliuose, rasite Pašilių stumbryną.
Pati jame lankiausi dar tada, kai buvau vaikas, tad buvau primiršusi šią vietą, tačiau gimus Adelei nukeliavome visai šeima – mano širdis džiaugėsi matant taip susidomėjusią dukrą!
Nepatingėkite užlipti į Krekenavos apžvalgos bokštą, nuo kurio atsiveria nepaprastai gražus kraštovaizdis: Krekenavos miestelio, jo apylinkių, Nevėžio slėnio su senvagėmis panorama. Čia yra ir daugybė kitų atrakcijų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems – miniatiūrinis basų kojų takas, labirintas, sūpynės, mediniai muzikiniai instrumentai ir t.t.
Ir dar! Jei nusprendėte vykti su vaikais į Krekenavos regioninį parką, galite surengti rimtas lobių paieškas – čiupkite šio parko žemėlapį ir kartu ieškokite visų pažymėtų lankomų objektų, kurių yra net 20! Vaikams šis nuotykis tikrai išliks atmintyje dar ilgam!
KURŠIŲ NERIJA
Kuršių nerija neabejotinai yra meilė. Kaskart atvykęs čia, iš naujo atrandi kuo grožėtis, kuo nustebti, kuo apsidžiaugti. Keliaujant su vaikais, atostogos būna kiek kitokios, labiau chaotiškos, daugiau nenustygstančios vietoje ir dažniau impulsyvios. Kad viskas būtų kiek paprasčiau, po pusantros savaitės praleisto laiko ten, sudėliojau labiausiai mums su Adele patikusias vietas, taip pat idėjas, ką galima nuveikti tiek mėgstant aktyvesnį, tiek pasyvesnį poilsį. Pirmiausia rekomenduoju užsukti į Nidos turizmo informacijos centrą, kuriame galėsite ramiai žemėlapyje susižymėti norimas aplankyti vietas, kol vaikai žais žaidimų kampelyje.
Smiltynėje aplankykite Lietuvos jūrų muziejų, Tropinius Smiltynės drugelius, taip pat Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos muziejų.
Juodkrantėje kartu su vaikais būtinai užkopkite į Raganų kalną, užsukite pažiūrėti garnių ir kormoranų koloniją, aplankykite Miniatiūrų muziejų, Pilkąsias kopas bei Gintaro įlanką.

Važiuodami pro Pervalką, užsukite prie Žirgų švyturio. Švyturys pastatytas Kuršių mariose ties Pervalka, už Agilos įlankos, priešais Birštvyno iškyšulio Žirgų ragą. Vos įvažiavę į Pervalką, pasukite į kairę pusę ir važiuokite iki galo, ten pamatysite tolesnes nuorodas, kur reikia eiti pėsčiomis. Jei nuspręsite jį aplankyti, labai siūlau nepatingėti ir nueiti iki pat galo – rasite tarsi negyvenamą paplūdimį, kuriame galima surengti romantišką iškylą su nepaprastai gražiu vaizdu į švyturį.
Preiloje apsilankykite Senojoje Preilos mokykloje, tikrai išsinešite dalį nuostabios mūsų istorijos.
Leisdami laiką Nidoje kartu su vaikais užsukite į Nidos žvejo etnografinę sodybą, Tomo Mano memorialinį muziejų, Gintaro galeriją, aplankykite Nidos švyturį bei Negyvąsias kopas. Taip pat leiskitės į iškylą su dviračiais, ten atsiveria nuostabūs vaizdai!
TRAKAI
Be Trakų pilies ir Užutrakio, Trakuose yra ir kitos veiklos! Trakų rajone patariame aplankyti nuostabų Alpakų ūkį, kuris palieka nepamirštamą įspūdį. Vaikams patiks Varnikų pažintinis takas, kuriame smagu ne tik išsibėgioti, bet ir susipažinti su aplink esančia gamta. Mėgstantiems pasivaikščioti po nedidelius miestelius, puiki proga aplankyti Trakų rajone esantį Aukštadvarį bei Onuškį. Tai seni miesteliai, turintys savo istoriją bei dvasią, tokie atradimai vaikams tikrai yra vertingi. Norintiems aktyvaus ir kupino nuotykių poilsio, Trakų rajone yra net du nuotykių parkai – „Ąžuolynė“ bei „Anupriškės“.
Taip pat yra net keli žirgynai.

DRUSKININKAI
Keliauti į Druskininkus smagu visai šeimai! Vaikų daug nuotykių laukia Druskininkų vandens parke, o po jų galima leistis tyrinėti Druskininkų ir visko aplink juos. Visada smagu užsukti į zoologijos sodą, esantį Grūto parke, taip pat miško muziejų „Girios aidas“, kartu su vaikais pasivaikščioti ar apvažiuoti dviračiu Druskonio žiedą bei Vijūnėlės parką, kuriame rasite žaidimų aikštelių vaikams. Muzikinis fontanas tikrai privers kelias minutes visus patrepsėti šokio žingsniu, o pakilus aukštyn lynų taku nenustosite žavėtis Nemuno bei Druskininkų miesto panorama. Visai šeimai daug smagių prisiminimų garantuos pasivaikščiojimas po Čepkelių raistą – tiek mažieji, tiek didieji turistai tikrai pajus laukinės gamtos gyvenimą! Druskininkuose yra ir vaikų dailės galerija, taip pat M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, sovietinių skulptūrų Grūto parkas.
KLAIPĖDA
Keliaudami pajūrio link, aplankykite ir kitas vietas, kurios atneš nemažiau įspūdžių ir atradimų, nei jūra! Klaipėdos rajone yra įsikūręs Vinetu kaimas – autentiškas šiaurės Amerikos indėnų kaimas, kuris yra tarsi gyvasis indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi. Dinozaurų parkas! Šis parkas įsikūręs Radailiuose, ant didelio tvenkinio kranto, už 7 km nuo Klaipėdos. Tai unikalus, kelių hektarų vienintelis Baltijos šalyse dinozaurų parkas, su judančiais, šnypščiančiais bei riaumojančiais dinozaurais – vaikams tikrai patiks! Kartu su vaikais užsukite į Kretingos žiemos sodą, Švėkšnos dvarą, nukeliaukite prie Olando kepurės.
ŠILUTĖ
Šilutės rajone yra įsikūręs Mingės (Minijos) kaimas, kuris dėl gražaus gamtovaizdžio dar kartais vadinamas Lietuvos Venecija. Keliaudami į šį kaimą, galite suplanuoti nepamirštamą plaukimą laivu – ši pramoga tikrai paliks įspūdį visai šeimai! Taip pat apsilankykite Ventės rage, galite užsukti į Rusnę, Kintus bei Švėkšną. Visi tie pasivaikščiojimai po miestelius, naujų vietų tyrinėjimas tikrai daug duoda ne tik vaikams, bet ir tėvams.
MOLĖTAI

Molėtai yra dar viena puiki vieta, kurią būtina aplankyti su vaikais, nes čia laukia ne tik pažintinės, bet ir pramoginės pramogos! Molėtų rajone įsikūręs Dubingių žirgynas, kuris tikrai patiks visai šeimai – čia laukia pažintis ne tik su žirgais, bet ir su kitais gyvūnais, taip pat yra nemaža žaidimų aikštelė vaikams. Dubingių smuklėje, statytoje dar XIX a. viduryje grafo Boleslovo Tiškevičiaus, visi galėsite pasirenti į archeologines paieškas – lankytojams duoda šepetukus tam, kad jie rastų pasislėpusius eksponatus. Gražūs vaizdai atsiveria iš Dubingių piliavietės bei Mindūnų apžvalgos bokšto. Molėtų astronomijos observatorijoje galėsite susipažinti ne tik su astronomų darbais, bet ir per teleskopą pažvelgti į naktinį dangų.
***
O kad tos idėjos neliktų tik idėjomis, nes tikrai žinau, kad kartais kelionės su vaikais būna išties sudėtingos ir reikalaujančios kantrybės, labai svarbu tinkamai joms pasiruošti. Kai pradėjome keliauti su Adele, pirmieji kartai buvo tokie, kad vis kažką pamiršdavome, kažko nepasiimdavome, iki galo nepasiruošdavome, tad tikrai kartais kildavo keblumų. Svarbiausia, ką pastebėjome, – tam, kad ilgesnė kelionė automobiliu neprailgtų, pradėti ją tuo metu, kai vaikui reikia miegoti pietų miegelio arba kai jis jau artėja, – dalį kelionės vaikas tiesiog ilsisi.
Dar labai svarbu turėti tikrai nemažai žaidimų, kuriuos būtų galima žaisti važiuojant automobiliu, nes vaikai ne visuomet mėgsta dairytis pro langą. Ir užkandukai! Jų reikia kuo įvairesnių. Geriausia tokie, kurie dar nespėję atsibosti ar galbūt dar nė neragauti. Tai mažos gudrybės, kurios mums visada padeda ištverti ilgesnę kelionę. O žinant jas, galima kartu keliauti po Lietuvą!
„Mamos žurnalas“
Susiję straipsniai
Tikrai naudinga info 🙂 Esu girdėjęs apie druskininku lankytinas vietas tik iš https://www.poilsisdruskininkuose.lt/ , bet iš straipsnio sužinojau ką verta aplankyti ir kituose miestuose 🙂 Ačiū 🙂
Straipsnelis neblogas ir ačiū už tai:). Druskininkų lankytinos vietos ir pramogos jaunoms šeimoms jau pakankamai žinomos, tačiau ką veikti aplink kurortą – daugeliui vis dar paslaptis.Štai kelios naujos idėjos poilsiui su vaikais pietų Lietuvoje ir aplink Druskininkus: https://kaimoturizmosodyba.eu/atostogos-su-vaikais-lietuvoje/