Atostogų pagalbininkai: perkame didįjį devynetuką ir pirmyn

lytiškumas

Brigitos Grigienės nuotr. www.fotobrigita.lt

Nebeliko vienos vietos, kurioje su vaiku praleistume visą vasarą (kaip kadaise – trys mėnesiai kaime pas močiutę). Statistinis vaikas per vasarą pabūna daugumoje vietų, kuriose tik galima semtis malonumų: miške, kaime, sode, sodyboje, pajūryje, prie ežero, užsienio kurorte, miesto parke.

Visos šios vietos labai panašios dėl „medicininės rizikos“ ir atostogų inventoriaus.

Nesiūlome apsikrauti lagaminais vaistų, žaislų ir kremų, tačiau gerai parinktas kompaktiškas rinkinukas būtiniausių dalykų tikrai pravers (o kartais ir išgelbės).

Pasinaudokite šiomis atostogų pirkinių idėjomis ir pamirškite rūpesčius.

Problema. Kaitri saulė

Atostogaujant Lietuvoje, ir ypač ne prie jūros, nėra būtina vaikus saugoti nuo saulės itin didelius UV filtrus turinčiomis priemonėmis, pakanka patepti kokosų ar kitu aliejumi, kuris turi nedidelį UV filtrą, bet netrukdo gamintis vitaminui D. Išvykus prie jūros, ar juo labiau – į šiltus kraštus, žinoma, prireiks kremo nuo saulės.

Pietų šalys yra arčiau pusiaujo – ten daugiau ultravioletinio spinduliavimo, todėl prie jo nepratę vaikučiai greičiau nukenčia. Ten saulė kanda daug stipriau nei vidutinėse ar šiaurės platumose. Ultravioletinių spindulių poveikį sustiprina ir jų atsispindėjimas nuo vandens, nes paprastai poilsiaujama prie baseino ar jūros.

Sprendimas: Saulės zuikutis – kremas nuo saulės

Apsauginis mineralinis kremas nuo saulės kūdikiams ir vaikams „Saulės zuikutis“, SPF 50, 50 ml

Natūralios sudėties apsauginis kremas nuo saulės su odai draugišku saulės filtru cinko oksidu (ne nano) ir ekologiškais kokosų, sviestmedžio bei kakavos sviestais. Apsaugo nuo UVA ir UVB tipo spinduliuotės. Maitina bei drėkina veido ir kūno odą. Atsparus vandeniui. Patogioje, higieniškoje, beorėje pakuotėje. Tinka mažyliams nuo gimimo ir visai šeimai.

Pagamintas Lietuvoje.

Įsigykite www.aromama.lt

Kaina 19.99

Problema. Iššutimai

Dažna vasaros atostogų bėda – iššutimai po sauskelnėmis, nes dėl aplinkos šilumos po sauskelnėmis susidaro tikras šiltnamis. Be to, vasarą kūdikiai ir maži vaikai geria daugiau skysčių, dažniau šlapinasi. Ir suaugusieji vasarą patiria, koks diskomfortas yra iššutimai. Dauguma apvalesnio sudėjimo suaugusiųjų, ypač moterų, žino, kaip nemalonu, kai iššunta šlaunys (nuo trynimosi viena į kitą), oda po krūtimis ar tarp krūtų, pilvo raukšlė, pažastys.

Vasarą nelaukite, kol odelė sauskelnių srityje pradės rausti, o profilaktiškai naudokite preparatą, turintį cinko oksido. Geriausiai tinka purškalas su cinko oksidu, nes jį patogu naudoti, o išpurkšta tiksotropinė suspensija tolygiai padengia odelę. Apdairu šį preparatą su cinko oksidu pasiimti į kelionę, atostogas, nes jis pravers visai šeimai.

Sprendimas: Zincoskin – tiksotropinė suspensija nuo iššutimų

„ZincoSkin®“ purškalas – cinko oksido tiksotropinė suspensija kūdikių ir suaugusiųjų šuntančiai odai.

Ji bus pagalbininkė visai šeimai, ypač jei jos nariai turi antsvorio. Priemonė yra purškiama, todėl ją paprasta naudoti. Sudėtis
praturtinta aliejais, vitaminu E ir pantenoliu, todėl tinka ne tik iššutimų profilaktikai, bet ir jau esant pakitimams iššutusioje odoje (pvz., paraudimams, šlapiavimui).

Ieškokite vaistinėse

Problema. Puola uodai

Kaime, miške, sodybose uodų ir mašalų daug, natūralu, kad kyla didžiulis noras nuo jų apsaugoti vaikus. Tačiau cheminiai repelentai labiau kenkia ne vabalams, o žmonėms, ypač, jei mama papurškia į vežimuką, kad apsaugotų kūdikėlį.

Žinoma, svarbu apsirūpinti vaikams skirtomis priemonėmis nuo vabzdžių, tik jos turi būti ne cheminės, o eterinės. Repelento esmė – užmaskuoti kūno kvapą, kad uodai ir kiti vabalai neatpažintų. Uodus klaidina citrinžolės kvapas, todėl citrinžolių aliejumi sumirkytos žvakės nuo uodų, specialios apyrankės. Iš šio aliejaus galima pasidaryti purškalų, kurie tikrai nepakenks, vabalus atbaidys ir dar skaniai kvepės.

Sprendimas: Zyzlys nuskris – kūno purškiklis

Kvapnus, gaivinantis, nuo uodų apsaugantis kūno purškiklis „Zyzlys nuskris“, 50 ml

Nubaidykite šalin įkyruolius zyzlius natūraliais būdais! Uodams tikrai nepatiks kvapnūs ekologiškų citrinžolių, eukaliptų ir levandų akordai, tačiau garantuojame, kad jie patiks Jūsų uoslei ir odai! Lengva vandeninė formulė leidžia priemonei greitai garuoti ir apsaugoti mažus ir didelius šeimos narius nuo nepageidaujamų vasaros palydovų! Naudojamas ant odos ir drabužių. Nepalieka dėmių, nedirgina odos ir kvėpavimo takų. Tinka mažyliams nuo 10 mėnesių ir visai šeimai.

Pagamintas Lietuvoje.

Įsigykite www.aromama.lt

Kaina 5.99

Problema. Traumos

Yra posakis, kad vaikai gali būti arba purvini, arba laimingi. Tas pat pasakytina apie nedideles traumas – mėlynes, nubrozdinimus, nutrynimus. Jeigu vaikas turi tokių traumų, vadinasi, jis judrus, sveikas, smalsus. Vis dėlto vasarą vaikai patiria bene 10 kartų daugiau smulkių traumų ne tik dėl to, kad daugiau juda, bet ir dėl to, kad jų neapsaugo šilti žieminiai drabužiai – kombinezonai, pirštinės. Todėl vasaros vaistinėlėje reikia turėti ryšulėlį pleistrų ir žaizdeles bei kitus odos pažeidimus gydančio preparato – hidrokoloidinio gelio su sidabru.

Žaizdeles pirmiausia nuplaukite, patepkite gydančia priemone, ir, jei yra galimybė, palikite gyti neuždengę pleistru. Netepkite nubrozdinimų ir žaizdelių bet kokiais po ranka pasitaikiusiais kremais, nes jie tik „užklijuos“ žaizdą ir trukdys jai gyti.

Sprendimas: ArgoSept – hidrokoloidinis gelis su sidabru žaizdoms gydyti

„ArgoSept®“ gelis – nepakeičiama pagalba esant buitinėms žaizdoms (nubrozdinimams, įdrėskimams, įpjovimams, paviršiniams nudegimams, nusiplikinimams ir kt.) bei trofinėms opoms, praguloms ir infekuotoms žaizdoms. Gelio sudėtyje esantis sidabras žudo žaizdose esančią mikroflorą, o hidrokoloidinis gelis stimuliuoja gijimą bei skatina odos audinių regeneracinius procesus (rando susidarymo prevencija).

Užtepus gelį ant dezinfekuotos žaizdos, jeigu ji nešlapiuoja, tvarsčio dėti nereikia.

Ieškokite vaistinėse

Problema. Sutrikęs virškinimas

Vasarą pravartu su savimi turėti gerųjų bakterijų (probiotikų), tinkančių jūsų vaikui pagal amžių. Mes, suaugusieji, per keliones skundžiamės sutrikusiu virškinimu, be to, kol įvyksta adaptacija prie neįprasto maisto ir klimato, daugumai sutrinka ir tuštinimasis. Vaikų virškinamasis traktas gerokai silpnesnis, dar nebrandus, todėl jie gali pradėti viduriuoti net nuo, regis, pažįstamo maisto.

Įrodyta, kad probiotikai padeda esant bet kokiam bakteriniam ir virusiniam viduriavimui, būklė kur kas pagerėja, o viduriavimo laikas sutrumpėja.

Sprendimas: Compliflora – gerųjų bakterijų kompleksas, maisto papildas

COMPLIFLORA BABY DROPS (5 ml) – mažyliams. Kai vaikutis viduriuoja ar jo viduriai užkietėję, kai nustatyta alergija, nusilpo imunitetas, taip pat po gydymo antibiotikais dažnai prireikia gerųjų bakterijų normaliai mikrobiotos būklei palaikyti. COMPLIFLORA BABY DROPS preparatas unikalus dėl formulės „du viename“, nes sudėtyje yra dviejų rūšių gerųjų bakterijų – Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC53103) ir Bifidobacterium lactis (BS01). COMPLIFLORA BABY DROPS pagamintas aliejaus pagrindu. Augalinės kilmės medžiagos suteikia malonų skonį, nereikalauja specialių laikymo sąlygų. Preparate nėra gliuteno, laktozės, konservantų, dažiklių.

COMPLIFLORA FAMILY+ (10 paketėlių) visai šeimai. Tai gerųjų bakterijų ir mieliagrybių kompleksas kurio formulė „keturi viename“ (sudėtyje yra net 4 rūšių gerųjų bakterijų).

1-ame paketėlyje:

Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103 (2×109 KSV*)

Saccharomyces boulardii (2×109 KSV)

Bifidobacterium lactis BS01 (2×109 KSV)

Oligofructose (200 mg)

*KSV – kolonijas sudarantys vienetai

Ieškokite vaistinėse

Problema. Užkrato pavojus

Kiek kartų girdėjote, kad perdėta švara „išėjo iš mados“, o supermamytės, kurios nupurškinėja paviršius dezinfekuojančiu skysčiu, – smerktinos dėl perdėto uolumo. Tačiau kelionės yra išimtis. Vykstant su mažu vaiku į svetimą šalį, ne prošal turėti dezinfekuojamojo skysčio.

Jį panaudosite jau lėktuve, jeigu reikės keisti sauskelnes lėktuvo tualete.

Užkratus mes pasigauname ne tik įkvėpdami oro lašiniu būdu, bet ir liesdamiesi prie užkrėstų paviršių. Niekada nežinosite, kas prieš jus lankėsi tualete, kas sėdėjo kavinėje prie staliuko, kur dabar spalvina jūsų mažylis.

Dažniau plautis rankas ar dezinfekuoti jas specialiu skysčiu verta ir dėl to, kad mūsų organizmai nėra prisitaikę prie svetimų šalių mikrobų,
todėl užsikrečiame greičiau.

Visada nešiokitės švaraus vandens buteliuką ar dezinfekuojančio skysčio, rankas kelionėse plaukite keliskart dažniau nei namuose.

Sprendimas. AQUAINT – 100 % natūralus dezinfekuojamasis skystis

AQUAINT yra unikalus, modernus, universalus ir 100 % natūralus dezinfekuojantis skystis, panaikinantis net 99,9 % bakterijų per kelias sekundes.

Sudėtyje nėra alkoholio, kvapiųjų medžiagų, konservantų ir kenksmingų cheminių medžiagų.

Nepalieka jokių cheminių liekanų, todėl nereikia nuskalauti. Nesausina ir nedirgina odos. Švelnus, stiprus ir ypač saugus. Nekenkia prarijus, yra toks pats saugus, kaip ir geriamasis vanduo.

Galima naudoti nėštumo metu ir naujagimių odai.

Kur galima naudoti AQUAINT?

Tinka rankoms ir odai dezinfekuoti (nuo gimimo), taip pat ant daiktų, kurie turi kontaktą su burna.

Tinka naudoti paviršiams, net ir ant maisto. Ideali priemone išvykus iš namų.

Išbandykite naujieną! AQUAINT „HAPPY PLANET“ drėgnosios servetėlės, 100 proc. biologiškai suyrančios.

Tinkamos jautriai odai. Tinka nuo pat gimimo.

Ieškokite vaistinėse

Problema. Nepatogumai baseine

Vanduo vaiko organizmą grūdina daug geriau nei oras bei saulė. Maudynės stiprina vaikučio raumenis, nes vandenyje pasipriešinimo judesiui jėga padidėja net 10–15 kartų. Po maudynių pagerėja vaikų apetitas, nuotaika, miegas.

Yra tik vienas niuansas – vanduo refleksiškai veikia kūdikius ir mažus vaikus, ir jie vandenyje daug dažniau šlapinsi bei tuštinasi. Vaikutis gali būti ką tik pakilęs nuo puoduko, bet baseine vėl norės „sysiuko“. Važiuojant atostogauti, jei vaikas dar dėvi sauskelnes, pasiimkite ir specialių maudynėms skirtų sauskelnių. Jas sekite ne tik maudantis, bet ir kai vaikutis žaidžia ant paplūdimio smėlio, kuris gali patekti ant odos sėdmenų ir lytinių organų srityje ir pridaryti bėdų (smėlis gali būti nešvarus, be to jis braižo, kaip abrazyvas).

Sprendimas: MOONY –maudymosi kelnaitės mergaitėms ir berniukams

Kelnaitės skirtos ne tik maudynėms baseinuose, bet ir kituose vandens telkiniuose. Dėl apsauginių, elastingųjų kraštelių ir tamprios juostos išvengsite nepatogių situacijų, pasitaikančių vandenyje.

Sauskelnės, patekusios į vandenį, neišsipučia, tai suteiks kūdikiui ypatingo komforto ir nevaržys judesių.

Linksmo ir ryškaus dizaino.

Galima dėvėti po maudymosi kostiumu.

Net ir naudojant maudymosi kelnaites, neužtikriname, kad išmatų ar šlapimo išsiskyrimas į vandenį bus visiškai užblokuotas. Dėl šios priežasties produktas negali užkirsti kelio ligos ar kitų infekcijų formų plitimui.

Produkte nėra polimerinės vandens sugėrimo medžiagos, todėl produktas negali būti naudojamas kaip paprastas vienkartinis vystyklas.

Nenaudokite šio gaminio, jei jis netinka odai.

Matmenys: 7–10 kg, 9–14 kg, 12–17 kg

Kaina 8,99 Eur

www.brillante.lt

Problema. Dideli atstumai

Į kelionę išsiruošti be vežimuko – neapdairu. Tačiau tėvai svarsto – vežimukas sunkus, jį transportuoti lėktuvu keblu, o paskui prie baseino jo gal net neprireiks. Tikimasi, kad jei reikės, vaikutį bus galima tiesiog panešti ant rankų. Tokiems atvejams kuriami itin kompaktiški, manevringi, lengvi kelioniniai vežimukai. Toks vežimukas neužims vietos, bus panešamas viena ranka, bet pravers nuo ryto iki vakaro – vaikas jame galės ne tik keliauti, bet ir pasnausti pietų.

Kad kūdikis ar 1–3 metų vaikas tipens įsikibęs jums į ranką, kai vaikščiosite po kurorto turgų, nėra ko tikėtis. Maži vaikai, ypač šiltu oru, labai greitai nuvargsta ir tiesia rankutes, kad neštumėte.

Sprendimas: OHLALA – CHICCO sportinis vežimėlis

Lengvas aliuminio rėmas, ergonomiška rankena, lengvai besisukiojantys ir nuimami priekiniai ratai su užraktu, nuimamas gaubtas su langeliu, erdvus krepšys daiktams bei pirkiniams, galiniai ratai su stabdžiais, penkių taškų saugos diržas, apsauga nuo lietaus.

OHLALA vežimėlis sveria tik 3,8 kg.

Vežimėlį OHLALA galite įsigyti parduotuvėje CHICCO, Saltoniškių g. 9, PLC
„Panorama“, Vilniuje bei el. parduotuvėje www.chicco.lt.

Problema. Trūksta pramogų

Kad vaikai patys gerai pailsėtų ir leistų pailsėti jums, būtina iš anksto pasirūpinti tuo, kuo jie užsiiminės: kelyje, nenumatyto laukimo metu, viešbučio numeryje, jeigu jūs užsimanysite kur nors nueiti, pliaže ir t.t. Parinkite jiems pramogas pagal amžių – knygų, žurnalų su vaikiškais kryžiažodžiais, bloknotų ir pieštukų, žaidimų, dėlionių, kelioninių šachmatų ar domino. Negalima leisti, kad jaunieji keliauninkai nuobodžiautų. Apie tai galvoja ir įvairių įrenginių vaikams kūrėjai. Pasmalsaukite, ko naujo siūlo gamintojai, nes jie kasmet nustebina kokia nors naujove. Štai, kad ir vežimukas-triratukas. Kai reikia – vešite, o kai reikia – vaikas smagiai leis laiką juo mindamas pats.

Sprendimas: SMARTRIKE® – triratukas-vežimėlis

Naujos kartos triratukasvežimėlis „auga“ kartu su vaiku nuo 6 mėnesių iki 3 metų. Pasirinkę norimą režimą, turėsite patogų, saugų ir lengvai valdomą vežimėlį, o mažyliui ūgtelėjus – ir šaunų triratuką!

Dėl SmarTfold™ technologijos triratukas itin kompaktiškas – jis susilanksto net iki 15 % savo originalaus dydžio, todėl yra nepakeičiamas kelionėse.

SMARTRIKE®– ištikimas jūsų mažylio draugas!

SMARTRIKE® triratuką-vežimėlį galite įsigyti parduotuvėse „XS Žaislai“:
Vilniuje: Ozo g. 25, PC „Akropolis“; Ozo g. 18, PC „Ozas“; Saltoniškių g. 9, PLC „Panorama“; Vikingų g. 3, PS „Nørdika“
Kaune: Savanorių pr. 255, PC „Maxima“
Klaipėdoje: Taikos pr. 61, PC „Akropolis“
Panevėžyje: Savitiškio g. 61, PC „Ryo“

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


keturi − = 3

Kitos temos: