Kas per vasarą padeda stiprinti sveikatą suaugusiems ir vaikams?

upa

Stiprinantį ir grūdinantį poveikį turi visos vandens procedūros

Per šią neeilinę vasarą, kol lepina šilti orai, labai svarbu skirti dėmesio sau ir atostogų ar savaitgalių metu pastiprinti sveikatą bei įgyti daugiau atsparumo nuo peršalimo ligų bei virusų.

Apie tai, ką reikia žinoti apie vaikų ir suaugusiųjų sveikatinimą, grūdinimąsi bei kokios procedūros tam geriausiai tinka, kalbamės su Druskininkuose gyvenančia „UPA Medical SPA“ centro vidaus ligų gydytoja dr. Giedre Taletavičiene.

Kas stiprina sveikatą?

„Grūdintis ir išlaikyti organizmo atsparumą įvairioms infekcinėms ligoms reikia nuolat. Sveika gyvensena yra ne tik sveikas maistas, bet ir pakankamas fizinis aktyvumas, dienos režimas, pakankama miego trukmė. Tačiau ne visiems pavyksta taip sveikai gyventi. Todėl kartais reikia atitrūkti nuo visų rūpesčių, pailsėti, o taip pat profilaktiškai atlikti visą sanatorinio gydymo kursą arba bent jau praleisti savaitgalį sanatorijoje. Pailsėjęs organizmas yra žymiai atsparesnis visiems neigiamiems aplinkos veiksniams“, – teigia gydytoja dr. G. Taletavičienė.

Stiprinantį ir grūdinantį poveikį turi visos vandens procedūros (baseinai, vonios, maudynės vandens telkiniuose), imunitetą ypač stiprina temperatūrų kontrastai, druskų kambariai. Pasak gydytojos, labai yra svarbus fizinis aktyvumas, vaikščiojimas, gydomosios mankštos. Tačiau prieš leisdamiesi į intensyvias treniruotes būkite atsargūs – gydytoja pataria, kaip sau nepakenkti.

Upa

Haloterapija yra labai svarbi peršalimo ligų profilaktikai

„Labai svarbu, kad pratimai būtų atliekami taisyklingai, todėl pačioje pradžioje rekomenduotina kineziterapeuto konsultacija ir jo priežiūra atliekant paskirtus pratimus. Tuo tarpu atvykę į sanatoriją ar SPA neskubėkite atlikti visų iš eilės procedūrų – tikrai ne jų skaičius nulemia naudą organizmui“, – teigia gydytoja.

Kaip išsirinkti procedūras?

Pasak G. Taletavičienės, dažniausiai Druskininkų svečiams rekomenduojamas toks derinys: viena bendro poveikio procedūra (vonia, povandeninis masažas, purvo procedūra) per dieną, tuomet gydomoji mankšta, masažas, ir pabaigai – relaksacija arba druskų kambarys (haloterapija).

Pastebėta, kad haloterapija yra labai svarbi peršalimo ligų profilaktikai – reguliarius kasmetinis haloterapijos procedūrų kursas stiprina imunitetą, didina organizmo atsparumą tiek virusinėms, tiek ir bakterinėms infekcijoms. Toks visų trijų – keturių skirtingo poveikio procedūrų kompleksas efektyviai mažina nuovargį, atstato darbingumą, ryškiai sumažina raumenų (ypač nugaros) įtampą ir yra puiki profilaktinė priemonė, sauganti nuo įvairių lėtinių ligų atsiradimo ar jau esamų progresavimo.

Procedūros vaikams

Nemažai šeimų išsiruošia ilsėtis kartu su vaikais. Gydytojos teigimu, vaikams, neturintiems sveikatos sutrikimų, sveikatinamosios procedūros rekomenduojamos nuo 6 metų amžiaus.

Upa

Tarp pačių populiariausių „UPA Medical SPA“ grožio paslaugų yra veido procedūros – įvairūs masažai, kaukės, pagerinančios odos būklę

Vaikams tinka ir teikia džiaugsmo įvairios bendro poveikio procedūros: perlinės ar sūkurinės vonios, švelnūs masažai, mankštos, inhaliacijos, plaukiojimas baseine. Mažiesiems, turintiems sveikatos sutrikimų, procedūras būtinai turėtų rekomenduoti šeimos gydytojas ar gydytojas pediatras, jos turėtų būti taikomos tikslingai, pavyzdžiui – speciali mankšta laikysenos gerinimui.

Ir sveikatai, ir grožiui

Atostogų metu skirdami dėmesio sau svajojame ne tik apie sveikesnį kūną, bet ir apie jo grožį.

Gydytoja G. Taletavičienė taip pat papasakojo, kurios procedūros gali padėti atjauninti odą ar paliekninti linijas.

„Grožio procedūros skirstomos į veido ir kūno procedūras. Kūno linijas lieknina įvairūs masažai (limfodrenažiniai, anticeliulitiniai), kūno kaukės ir įvyniojimai, taip pat ir įvairios vandens procedūros. Bet vien jų nepakanka – tai puiki papildoma ir labai veiksminga, priemonė, kurią reikėtų derinti su sveika mityba ir fiziniu aktyvumu“, – teigia vidaus ligų gydytoja.

Ji perspėja, kad net ir grožio procedūras reikia taikyti atsakingai, prieš tai pasikonsultuoti su sveikatinimo centro gydytojais ir specialistais.

Būtina įvertinti odos būklę, polinkį alerginėms reakcijoms, taip pat svarbi kojų venų būklė. Moterims grožio procedūros nerekomenduotinos nėštumo metu.

Upa

Kūno linijas lieknina įvairūs masažai (limfodrenažiniai, anticeliulitiniai)

O šiuo metu tarp pačių populiariausių „UPA Medical SPA“ grožio paslaugų yra veido procedūros – įvairūs masažai, kaukės, pagerinančios odos būklę.

Net ir po dviejų – trijų veido procedūrų jau yra matomas puikus rezultatas, o tam, kad jis būtų ilgalaikis, gydytoja pataria veido odai naudoti tik kokybiškus, amžių atitinkančius prausiklius, kremus, o veido procedūras kartoti kelis kartus per metus.

Šilti orai Lietuvoje netruks greitai prabėgti, todėl gydytoja pataria nepraleisti progos sveikai ir turiningai pailsėti, atsipalaiduoti ir padėti savo kūnui.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateiktą apibrėžimą, sveikata yra ne tik ligų ir negalavimų nebuvimas, bet visapusė fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė, tad holistinė sveikatos samprata aprėpia visas gyvenimo sritis, tarp kurių poilsiui tenka išties svarbus vaidmuo.

UpaAtostogaukite Druskininkuose su vasaros programa „Pabėgimas“ ir džiaukitės 3-čia  nakvyne už pusę kainos.  

Pasiūlymas galioja tik susisiekus tiesiogiai.

Daugiau informacijos tel. 8 313 59188, el. paštu booking@upa.lt, www.upa.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + 1 =

Kitos temos: