Jeigu būtų gydytojų valia, jie visiems vaikams bent du kartus per metus skirtų druskų terapijos kursą.
Profilaktinis haloterapijos kursas neilgas – 5 kartai, užtat jo poveikis gali būti stulbinantis. Vaikas pamirš peršalimo ligas. Kas tai per stebuklas?
Kalbamės su klinikos „InMedica“ bendrosios praktikos gydytoja Vida Žemaitiene.
Kaip gydo druskingas oras
Druskingo oro fenomenas atskleistas visai šalia – Veličkų druskų kasyklose Lenkijoje. Žmonėms seniai kirbėjo klausimas – kodėl druskos kasyklų darbininkai beveik neserga kvėpavimo takų ligomis, kai tuo tarpu angliakasiai jomis serga ir serga? Dar daugiau mįslių kilo, kai per Antrąjį pasaulinį karą kasyklose buvo slepiami sužeistieji. Jų žaizdos geriau gijo, bendra būklė sparčiai gerėjo, ypač tų, kurie sirgo bronchų ar plaučių ligomis.
Kai buvo išsiaiškinta, kad druskų dalelėmis prisotintas oras turi gydomųjų savybių, Lenkijoje buvo įkurta gydykla, kurioje pradėta taikyti druskų terapija. Šis gydymo būdas buvo toks veiksmingas, kad ligonių kontingentas greitai plėtėsi: iš pradžių buvo gydomi tik sergantys kvėpavimo takų ligomis, o paskui ir odos problemų turintys ar alergiški žmonės. Dar vėliau druskų terapija imta naudoti ir kaip profilaktikos priemonė, ypač rekomenduojama teims, kurių silpnesnis imunitetas (pirmiausia – vaikams).
Druskų terapija turi 3 taikinius:
Kvėpavimo takai. Druskingas oras veikia antiuždegimiškai, skystina gleives, lengvina atsikosėjimą, todėl druskų terapija labai padeda sergantiems bronchine astma, sinusitu, faringitu, laringitu, šienlige.
Oda. Haloterpija gelbsti, jei vargina žvynelinė (psoriazė), atopinis dermatitas, seborėja, spuogai, egzemos.
Imunitetas. Profilaktiniai haloterapijos kursai gerai paruošia organizmą virusų atakoms, išvalo ir už grūdina kvėpavimo takus.
Modernūs kambariai
Pirmieji druskų kambariai buvo labai paprasti, juose tiesiog į patalpą buvo leidžiamas druska prisotintas oras. O ir kambarių buvo tik vienoje kitoje sanatorijoje ar ligoninėje. Šiuo metu haloterapijos technologijos tokio aukšto lygio, kad visiškai atkuria gamtos parametrus. „Mūsų klinikos druskų kambariai labai estetiški, gražiai apšviesti, jų sienos, lubos, grindys padengtos druska, palaikoma pastovi druskų koncentracija, drėgmė, temperatūra. Tiesa, yra ir paprastesnių druskų kambarių, kur tiesiog į patalpą tiekiamas druska prisodrintas oras, tačiau tokios haloterapijos poveikis nėra toks efektyvus, kaip tikruose druskos kambariuose, kuriuose viskas iš druskos“, – sako „InMedica“ gydytoja.
Pasiruošimas „karui“ tolygus pergalei
Gydytoja Vida Žemaitienė haloterapiją skirtų visiems vaikams. „Daug metų gydau vaikus ir – tiek aš, tiek mano kolegos – matome druskų terapijos naudą. Ypač raginu tėvelius atvesti vaikus į druskų terapiją profilaktiškai. Progresyvūs tėvai jau seniai taip daro – porą kartų per metus profilaktiškai veda vaikus į druskų kambarius, ir rezultatas yra akivaizdus. Profilaktikai kartais pakanka 5 dienų, tai tikrai ne iššūkis nei dėl laiko, nei dėl kainos, o rezultatas – sveikas vaikas virusų siautėjimo metu.
Tėvai paprašo, kad kas pusę metų priminčiau – jau laikas haloterapijai. Vaikams tai net nepanašu į sveikatinimą ar gydymą, nes kambaryje yra žaidimų, groja muzika, vaikiškos dainelės, nesunku išbūti 30–45 minutes – vaikai net patys prašo atvesti dar. Seansą darome net ir 2 vaikučiams, nebūtina surinkti grupės. Šeima gali turėti savo privatų pusvalandį druskų kambaryje, kuris bus vaikams kaip nuotykis, o naudos duos didžiulės. Tų vaikų, kurie eina į profilaktinę haloterapiją, aš nematau savo kabinete – jie neateina dėl gydymo, nes neserga“, – sako gydytoja.
Pasak gydytojos, ne mažiau nei vaikai, šiuos seansus mėgsta tėvai ir seneliai, nes jaučia ne tik poveikį kvėpavimo takams, bet ir atsipalaiduoja, kaip geriausiame relaksacijos seanse. Tai labai padeda nuo sezoninės depresijos, kaip lauke tamsu, šalta, trūksta saulės.
Jei vaikas serga ir serga
O kada į druskų terapiją vaikai siunčiami privalomai? „Tada, kai vaikas serga ir serga, kai ligos kartojasi. Vienas virusas praėjo, sloga pasibaigė, vaikas išėjo į darželį, palankė 4 dienas, ir vėl pas mane kabinete – sloguoja, karščiuoja. Visa šeima kankinasi, o gydymo kaip ir nėra – kraujo tyrimas rodo, kad susirgimas virusinis. Vadinasi, imunitetas neatsilaiko.
Tuomet kvėpavimo takams, trachėjai, nosiaryklei nepakeičiamas pastiprinimas ir yra haloterapija.
Pastebiu, kad žmonės vis daugiau apie tai žino, tai jokia egzotika ar retenybė. Druskų terapija kur kas geriau, nei pripirkti vaikui vitaminų. Papildai apskritai yra nereikalingas dalykas vaikams, nes apkrauna kepenis, inkstus, o dar ir pamaitina virusus. Juk vitaminais minta ir jie! Jeigu vaikui ko tikrai trūksta – pavyzdžiui, vitamino D, tuomet tikslinga jo duoti, bet maitinti polivitaminais tikrai nereikia“, – pataria „InMedica“ gydytoja.
Klinikų adresai:
Vilniuje: Šeškinės g. 30–5
Tel.: 8 525 04 848
Kaune: Baltų pr. 7A
Tel.: +370 37 33734
Papildoma informacija: https://www.inmedica.lt/lt/paslaugos/42/drusku-kambarys/service-12