Įsiklausyti, nurimti, pajusti – kitoks žvilgsnis į Europos parką

Gintaro Karoso kūrinys „Vieta“  

Jei paklaustume savęs, kada gi geriausias metas skirti laiko sau, ypatingoms ramybės ir atradimų akimirkoms, tikrai žinotume atsakymą – DABAR. Naujuoju vaizdo klipu atskleidžiama gamtos ir meno darna, žmogaus buvimas joje. Tai kvietimas kitokiam žvilgsniui į Europos parką, – kelios užburiančios minutės, nukeliančios į nuostabų meno ir gamtos pasaulį, atskleidžiančios akimirkos grožį. 

Leiskimės į ypatingą kelionę po Europos parką, pažinkime ne tik meną, bet ir supančią gamtą, atraskime žmogaus kūrybos ir gamtos ryšį, įsiklausykime. Menas įkvepia ir tampa atgaiva dvasiai, gamta labai svarbi sveikatai ir fizinei gerovei.

DABAR geriausias laikas apsilankyti, kai žydi pievos ir obelys Europos parke.

Europos parkas – išskirtinis muziejus ir savo kolekcija, ir kraštovaizdžiu, ir ypatinga aura. Garsi menininkė Magdalena Abakanovič (Magdalena Abakanowicz) yra sakiusi: „Europos parkas – tai vieta, kur susitinka viso pasaulio menas ir viso pasaulio žmonės“.

Europos parkas – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi, gyvuojantis nuo 1991 metų. Jo įkūrėjas – Gintaras Karosas, skulptorius, viso muziejaus meninio kraštovaizdžio autorius. 1987 metais, būdamas devyniolikos, jis atrado tinkamą vietą parkui kurti šalia Vilniaus, anuomet – apleistą mišką, o 1991 metais vienoje pirmųjų išvalytų laukymių pastatė skulptūrą, žyminčią Europos parko pradžią.

Europos parkas – pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama gerokai per šimtą įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Čia meno kalba įprasminamas geografinis Europos žemyno centras, nustatytas Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto.

Muziejuje po atviru dangumi eksponuojami išskirtiniai, taip pat ir vienų žinomiausių šiuolaikinio meno pasaulio atstovų kūriniai, tokie kaip Magdalenos Abakanovič „Neatpažinto augimo erdvė“, Solio Le Vito „Dvigubo negatyvo piramidė“, Deniso Openheimo „Krėslas / baseinas“ ir kiti. Europos parke galima išvysti skulptūrą iš televizorių, Gineso rekordų agentūros pripažintą pasaulio rekordu, skulptūriškos architektūros Edukacijos centrą ir kitų Gintaro Karoso aplinkos meno kūrinių. Muziejaus kolekcijoje – ir daugiau lietuvių kūrėjų darbų. Europos parke eksponuojami Vytauto Kašubos, Elenos Urbaitytės-Urbaitis, Broniaus Vyšniausko, Liongino Virbicko, Artūro Railos, Donato Jankausko (Duonio), Adomo Jacovskio, Vlado Kančiausko, Evaldo Pauzos, Sauliaus Vaitiekūno, Tado Gutausko, Eglės Kuckaitės ir kitų kūrėjų darbai. Čia vietą atrado ramybe ir susikaupimu dvelkiantys Japonijos ir kitų Azijos menininkų kūriniai, išraiškingi JAV ir Pietų Amerikos kūrėjų, įvairių Europos šalių darbai.

***

Gintaro Karoso fotografijose: Mariaus Zavadskio „Karuselė“, Solio Le Vito „Dvigubo negatyvo piramidė“, Gintaro Karoso „LNK Infomedis“, ir „Kultūra“, Deniso Openheimo „Gerianti struktūra su inksto formos baseinu“, Džono Barlou Hudsono „Debesų rankos“, Kristinos Biadži „Lizdas“, Makoto Ito „Sraigė“ ir Magdalenos Abakanovič „Neatpažinto augimo erdvė“.

Europos parkas kuriamas kaip vientisas, harmoningas gamtos ir meno kūrinių ansamblis. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą.

Vaizdo klipas sukurtas įgyvendinant projektą „Kitoks žvilgsnis į meno ir gamtos pasaulį Europos parke“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo klipo nuoroda EUROPOS PARKAS: gamta, menas ir žmogus kartu nuoroda:

https://youtu.be/UbRdBJ45wS8

Daugiau informacijos: www.europosparkas.lt

 

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ trys = 6

Kitos temos: