Įveikę virusą keliausime ir toliau – pirmoji kelionė tegul būna po Europos pramogų parkus

vaida

Keliautoja Vaida Strolienė

Virusas keičia mūsų planus, tačiau kai rengėme spaudai šį interviu su keliautoja Vaida Stroliene, supratome, kad planavimui karantinas netrukdo. Vis tiek kada nors galėsime keliauti, o pirmoji kelionė tegul būna po vaikų pramogų parkus. Bent mes, redakcija, būtinai patrauksime ten.

Linksma, aktyvi, turininga ir neužmirštama. Kelionė, kurią prisiminus, širdį užlieja šiluma. Apie tokią išvyką svajojančios šeimos šimtu procentų pataiko į dešimtuką, pasirinkusios keliones po įspūdingiausius Europos pramogų parkus. Kelionių entuziastė, puslapio „Keliauju su Vaida“ autorė Vaida Strolienė sutiko pasidalinti savo patirtimi, kodėl būtent pramogų parkai yra tobula vieta šeimų atostogoms.

Aplankyti Trolių Mumių slėnį, Legolendą ar Disneilendą – kiekvieno  vaiko svajonė. Ar tėvai irgi su džiaugsmu leidžiasi į tokias keliones?

Po kiekvienos kelionės sulaukiu daugybės nuostabių padėkų, piešinukų ar atvirukų, kuriuose bendrakeleiviai dėkoja už tobulai praleistą laiką. Tėvai džiaugiasi, kad tokia kelionė sustiprino, suartino šeimą, o vaikai prisipažįsta, kad tėvai pagaliau skyrė laiko tik jiems. Tačiau ne vienas yra užsiminęs, kad iš pradžių kelionė  autobusu į Švediją, Suomiją ar Italiją kartu su vaiku ar vaikais jiems atrodė kaip tikras iššūkis.

Frazes „nuobodu“, „nėra ką veikti“ namuose tėvai girdi kiekvieną dieną. O kaip būna autobuse? Juk važiuoti tenka gana ilgą laiką?

Nuoširdžiai sakau: kokybiškas poilsis prasideda ne tada, kai mes su keliautojais pagaliau atsiduriame kuriame nors pramogų parke ar gyvūnų safaryje, o vos įlipus į autobusą. Žmonėms, kuriuos lydžiu, kelionė turi tapti neužmirštamu nuotykiu. Važiuojant autobusu galima veikti daugybę smagių dalykų.

Dainuoti, žaisti daugybę smagių žaidimų ir, žinoma, laimėti prizų. Važiuojame komfortiškais šiuolaikiškais autobusais, taigi galime žiūrėti filmukus, vaizdo klipus… O kur dar galimybė susirasti naujų draugų. Tėvai džiaugiasi, kad vaikai bendrauja, azartiškai dalyvauja ir dažniausiai pamiršta iš namų pasiimtus telefonus bei planšetes.

Kokie pramogų parkai šiuo metu patys populiariausi, ant bangos?

kelionė

Pixabay.com

Visos kelionės į pramogų parkus bėgant metams vis populiaresnės.   Renkantis kryptį, neretai turi įtakos ir vaikų amžius ar kiti keliautojų lūkesčiai. Štai kelionė į Suomiją, kurios viena iš „razinų“ – viešnagė Trolių Mumių šalyje – idealus pasirinkimas šeimoms, auginančioms darželinukus, kuriems Troliai Mumiai – vieni mėgstamiausių filmukų ir knygų herojų. Pamatyti realybėje atgijusią pasaką – išties nuostabi patirtis. Neretai matau tiesiog apstulbusius vaikus ir mamas, kurios slapta nubraukia džiaugsmo ašarą, matydamos be galo laimingą savo vaiką. Žinoma, kelionė į Suomiją  bus labai įdomu ir vyresniems, nes aplankomas  interaktyvus mokslo ir žinių centras „Eureka“, Vaski nuotykių sala ar Linnamaki atrakcionų  parkas.

Žodžiu, veiklos, vaizdų ir įspūdžių – gausybė. Ir tėvams, ir įvairiausio amžiaus vaikams.

Dar viena tūkstančių vaikų svajonė – aplankyti Legolendą. Ar  jis tikrai toks įspūdingas?

Daugelis prisipažįsta, kad Legolendas – daug įspūdingesnis negu būna įsivaizdavę net didžiausi „Lego“ gerbėjai. Tai tikra lego kaladėlių ir svajonių karalystė. Absoliučiai visiems palieka įspūdį 20 kartų sumažintos garsiausių pasaulio pastatų kopijos, galimybė aplankyti „piratų šalį“, pramogauti kartu su indėnais, apsilankyti karalių pilyje, susipažinti su riteriais ir princesėmis ir daugybė kitų nuostabių atrakcijų, – pavyzdžiui, galimybė išmokti pilotuoti sraigtasparnį ar vairuoti traukinį.

kelionė

Pixabay.com

Beje, keliaujant į Legolendą, pirmoji stotelė – Serengečio parkas Vokietijoje – ne mažiau įspūdingas.  Tai neužmirštama ir su niekuo nepalyginama gyvūnų karalystė.

Liūtai, drambliai, žirafos, aligatoriai, beždžionės ir tūkstančius kitų gyvūnų galima stebėti iš visai arti.

Keliautojus sužavi ir „Džiunglių safaris“, ir galimybė pabuvoti Vandenų šalyje su kriokliais, karuselėmis ir kita egzotika.

Heidės pramogų parko atrakcionai tiesiog gniaužia kvapą. Drąsiausius ir aktyviausius lankytojus užburia naujoviškas atrakcionas „Aštuonkojis“ ar „Demono skrydis“, nesvarumo būseną garantuojantis „Limit“. Visus Heidės pramogų parko lankytojus sužavi ir ramesni, tačiau nuostabiai gražūs atrakcionai – galimybė plaukti plaustais kalnų upe, važinėtis senoviniais automobiliais ir daugybė kitų pramogų. Viską sunku išvardyti, nes vienas atrakcionas keičia kitą ir taip visą dieną.

Daugybės tėvų ir vaikų dilema: ką rinktis Disneilendą ar Legolendą. Taigi ką patartumėte?

Sąžiningiausia būtų pasakyti, kad privaloma pamatyti abu parkus. Vieną vasarą vieną, o kitą – kitą.

Kelionė į Disneilendą irgi labai įspūdinga ir labai patinka netgi tėvams. Tai puiki galimybė pakeliui aplankyti Vokietiją, Hamelno miestą, pamatyti Paryžių ir šio miesto įžymybes, tada atvykti į Disneilendą – magišką V. Disnėjaus pasakų šalį, kurioje susitinka ir tėvų, ir vaikų svajonės. Pažintis ir nuotykiai su indėnais, Miegančiosios gražuolės pilis, Karibų jūros piratai, Fantomo dvaras, Aladino žibintas ir daugybė kitų atgijusių pasakų personažų tikrai patiks ir visai mažam ir vyresniam parko lankytojui. Disneilende nemačiau nelaimingo ar abejingo žmogaus.

kelionė

Pixabay.com

Ir nors atrodytų, kad po Disneilendo keliautojus jau sunku kuo nors nustebinti, su džiaugsmu matau, kad kitos dienos išvyka į Asterikso pramogų parką – tarsi dar viena nuostabi staigmena. Asteriksas – tai Prancūzijoje itin populiarus pramogų parkas, kuriame karingųjų galų istorija susilieja su dabartimi.

Lankytojus džiugina daugybė atrakcionų. Vieni įspūdingesnių – nusileidimai kalnų upėmis, galimybė patirti tarpgalaktinę kelionę, susipažinti  su septyngalve „Lerno Hidra“,  išbandyti „Trojos arklį“ ir daugybę kitų visoje Europoje garsių atrakcionų.

Nuostabiausių šios kelionės įspūdžių kraitis dar labiau papildomas Fantazialende – pramogų parke Vokietijoje.  Tai Afrika, Meksika, Tolimieji rytai… Įspūdingi atrakcionai, pavyzdžiui „juodoji Mamba“, ir nepakartojami šokėjų pasirodymai. Fantazialendas – tai lobiai, paslaptys, šypsenos, draugiški drakonai ir nuostabiausi rūmai. Žodžiu, svajonių ir fantazijų kraštas. Nuostabiausia patirtis ir vaikams, ir jų tėvams.

Stengiuosi visada būti šalia, padėti, patarti. Pavyzdžiui, kaip „įveikti“ eilutes prie atrakcionų, kur ir kaip sutaupyti… Tačiau užvis smagiausia, kad tėvai prisipažįsta, jog seniai nebuvo turėję tokio kokybiško laisvalaikio kartu su vaikais. Kai yra laiko ir žaidimams, ir pokalbiams, ir naujiems potyriams. Tokie dalykai – labai suartina…

Taigi visiems, kurie kaip tik dabar galvoja, kurią kelionę rinktis, garantuoju: ar keliausite pas Trolius Mumius, ar į Legolendą – visur bus įspūdinga  ir pribloškianti patirtis. Juk bet kuri kryptis – mūsų vaikų ar mūsų pačių svajonės išsipildymas.

Raminta Barauskaitė

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − = 2

Kitos temos: