Vaikams irgi kartais kojas „traukia“ mėšlungis. Kodėl?

mešlungis

Studijos „G foto“ nuotr. www.gofoto.eu

Nėščios moterys žino, koks skausmingas yra kojų mėšlungis, kuris dažniausiai aplanko naktį. Vaikams irgi kartais „traukia“ kojas. Kodėl?

Kodėl kai kuriems vaikams kojas traukia mėšlungis?

Bėgiojant, sportuojant, plaukiojant – kai intensyviai dirba kojų raumenys, gali atsirasti stiprių skausmų, net mėšlungis. Mėšlungis dažniau ištinka raumenis, kurie yra mažiau treniruoti. Todėl, jei mėšlungio pobūdžio raumenų skausmais vaikas pasiskundė po treniruotės – stenkitės, kad geresnės fizinės formos siektų palaipsniui. Mėšlungį gali sukelti ir perkaitimas, pvz., vasarą ar sporto salėje.

Kodėl mėšlungis dažniau traukia naktį ar pasikeitus temperatūrai, pavyzdžiui, kai vaikas maudosi?

Naktį mėšlungis ar raumenų timpčiojimai, sutraukimai gali atsirasti dėl to, kad raumenys per dieną pavargo arba maudantis atvėso. Vakare mėšlungio priepuoliai išryškėja ir dėl to, kad nerviniai impulsai, kurie sukelia mėšlungį dieną, būna silpnesni, o naktį sustiprėja.

Vandenyje raumenys susitraukinėti gali dėl to, kad nuo vėsios temperatūros susitraukia kraujagyslės.

Ar reikia ką nors daryti, kai vaiko kojas sutraukia mėšlungis – masažuoti ar šildyti?

Šildyti, masažuoti būtina, nes reikia atstatyti normalią kraujotaką. Ant trūkčiojančio, skaudamo raumens galima uždėti šiltą kompresą, duoti išgerti paracetamolio tabletę. Mėšlungio sutraukto raumens masažavimas mažina spazmą ir skausmą. Po to galima uždėti sausą šildomąjį kompresą.

Ar mėšlungis rodo, kad trūksta kokių nors medžiagų?

Mėšlungis dažniau atsiranda, kai trūksta kalcio ir magnio. Sutrikus magnio apykaitai ir sumažėjus jo kiekiui organizme atsiranda nuolatinio nuovargio simptomai, raumenų skausmas bei mėšlungis.

Ar gali mėšlungis traukti kūdikiams kojytes?

Spazmofilija – kūdikių traukuliai atsiranda kūdikiams, kurie serga rachitu dėl kalcio apykaitos sutrikimo ir jo stygiaus organizme. Spazmofilija yra ne tik kojyčių traukimas. Atskirai kojyčių traukimas kūdikiams pasitaiko labai retai.

Kiek trunka mėšlungio priepuolis, ar jis skaudus?

Priepuolio trukmė įvairi – nuo kelių sekundžių iki 1-2 min.

Ką daryti, kad mėšlungis nevargintų?

Kasdien valgyti įvairų maistą, vartoti maisto papildus, kuriuose yra suderintas kalcio ir magnio kiekis, palaipsniui stiprinti raumenis treniruotėmis, masažais.

Kada kreiptis į gydytoją?

Mėšlungiui kartojantis būtina kreiptis į gydytoją. Jis įvertins vaiko sveikatos būklę, jei reikia, nustatys kalcio ir magnio kiekį kraujo plazmoje ir skirs atitinkamą gydymą.

Kas atsitinka vaikams, kai trūksta magnio?

Trūkstant magnio sulėtėja augimas, atsiranda silpnumas, drebulys, raumenų ir nervų sistemos dirglumas, mėšlungis. Geriausias magnio šaltinis yra grūdų produktai: duona, kruopos, sėlenos, žirniai, pupelės. Daug magnio yra kopūstuose, moliūguose, žaliose daržovėse, pvz., petražolėse, krapuose, kituose žaliuose augaluose.

Magnio yra ir geriamajame vandenyje.

Atsakė docentas Algimantas Vingras

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


1 + = penki

Kitos temos: