Kūdikių veiduko masažas – gydo slogą, padeda dygti dantukams

Masažo instruktorė Inga Ciesiūnė pristato naujovę – veiduko masažą.

Pasakoja Inga Ciesiūnė:

Jeigu esate matę, kaip kūdikiui masažą atlieka specialistai, pastebėjote – jie prie veiduko nesiliečia. Kūdikio veidas yra nepelnytai pamirštas, o juk jame vyksta tiek daug visokių įvykių!

Kūdikiai veiduko masažo… nemėgsta. Mamos pastebi, kad mažyliai nėra labai patenkinti, kai masažuojamas jų veidukas. Kodėl? Nes mamos rankos uždengia vaikučio akis, dingsta regėjimo laukas. Kad ir ką mamos masažuoja – kaktą, nosytę ar žandikaulius, – jos turi rankas laikyti taip, kad neuždengtų vaiko akyčių.

Kadangi mažyliai nelabai mėgsta veiduko masažą, jį pasiliekame pabaigai (šiuo masažu užbaigiame viso kūno masažą).

Tačiau tai ne taisyklė – yra kūdikių, kuriems veiduko glostymas labai patinka, ir kai kurios mamos savo kūdikius migdo glostydamos kaktą, braukdamos pirštu per nosytę ar delnu per akis, tarsi jas užmerkdamos.

Veiduką masažuokite tik sočiam kūdikiui. Kita priežastis, kodėl kūdikis gali tapti neramus, kai mama masažuoja jo veiduką, – veiduke labai gyvi refleksai, ir priliestas prie skruosto pirštas iškart duoda signalą valgyti. Kūdikis žiojasi, gaudo ranką. Tad veiduką masažuokite tik sočiam kūdikiui.

Aliejaus nereikia. Veidukui masažuoti aliejaus nereikia. Veido oda riebesnė, nei kūno, be to, jei mama prieš tai masažavo kūnelį, aliejaus bus likę ant rankų.

Nosytės masažas. Jis labai naudingas, jei kūdikis sloguoja. Masažuojant nosį galima atpalaiduoti kvėpavimo takus ir atkurti kvėpavimą per nosį. Kūdikiai, kuriuos pirmoji slogytė užklumpa 2 mėnesių ar dar anksčiau, net nemoka kvėpuoti per burną. Jie nesupranta, kas nutiko, ir verkia negalėdami kvėpuoti. Masažuojant reikia pirštu atlikti pilną judesį kylant nuo nosies apačios iki viršaus ir leidžiantis žemyn iki skruostikaulių, paliečiant sinusus.

Puiku masažuojant nosytę pasitelkti aromaterapiją. Slogą, virusus ir bakterijas geriausiai veikia arbatmedis. Tik labai atsargiai – pakaks lašelio ant žaisliuko, padėto lovytės kampe. Nuo 6 mėnesių mamoms siūlau aliejaus mišinį, gaminamą iš arbatmedžio ir migdolų aliejaus. Galima masažuoti jo užsilašinus ant rankų, tada greičiau atsivers kvėpavimo takai.

Nosies masažą galima daryti ir nesloguojančiam kūdikiui. Toks masažas nėra ribojamas, jo padauginti neįmanoma, darykite, kiek kūdikis leidžia.

Inga Ciesiūnė. Raimondos Ivanauskaitės nuotr.

Dantenų masažas. Įsivaizduokite, koks sudėtingas kūdikių gyvenimas. Vos gimęs mažylis kenčia nuo pilvo skausmų, o po jų greitai prasideda ir dantukų problemos. Tam, kad suminkštintume dantenas ir lengviau prasikaltų dantukai, pieškime šypseną virš viršutinės lūpos. Kadangi odelė plonytė, per ją jaučiasi dantenų bangelės. Kuo anksčiau pradėsime masažuoti, tuo lengviau prasikals dantukai. Žinoma, galima masažuoti ir pačias dantenas – tada geriausias masažistas ir dantenų kasytojas bus marliukas. Jį kiekviena mamytė turi po ranka. Ant piršto užvyniokite marliuką – jo korėta medžiaga švelniai kasys dantenas, tik, žinoma, netrinkite ir nespauskite. Leiskite kūdikiui žaisti su marliuku, jis kiš į burną, ištrauks, taip pats nesąmoningai kasysis.

Kitas judesys apatinėms dantenoms masažuoti – šypsena po lūpa. O norint pamasažuoti krūminių dantukų dantenas, reikia piešti rutuliukus skruostuose tose vietose, kur kalsis krūminiai dantukai: viršuje ir apačioje. Taip išjudinsime visas dantenas.

Apatiniam žandikauliui lavinti yra dar vienas judesys – braukime nuo ausyčių žemyn smakriuko link.

Kaktos masažas. Šis masažas tinka tiek kūdikiams, tiek mamoms. Mažyliai, kaip ir mes, patiria visą emocijų skalę. Pirštais nuo vidurio kaktos braukime į abi puses smilkinių link – tai vadinama atverčiamos knygos judesiu. Toks judesys išlygina mimikos raukšles, pašalina įtampą, atpalaiduoja, padeda lengviau išgyventi slogą.

Mamos juokiasi, kad jos savo veidui naudoja tokį patį masažą – kaip jauninančią ir atpalaiduojančią procedūrą, mažyliams sumigus.

Galima masažuoti valgantį. Kadangi kūdikiams veiduko masažas nelabai patinka, mamos gudrauja – vieną veidelio pusę masažuoja, kai kūdikis žinda iš vienos krūties, o kitą – kai žinda iš kitos. Galima daryti pusę atviros knygos, pusę nosytės masažo, tik, žinoma, valgančiam nepadarysi dantenų masažo.

Susijunkite su savo vaiku lyg širdis su širdimi. Lieskite jį savo rankomis, savo akimis ir savo širdimi…

(Vimala McClure, Tarptautinės kūdikių masažo asociacijos įkūrėja)

Daugiau informacijos:

www.kudikiu-masazas.lt

www.facebook.com/kudikiu.masazas

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + = penkiolika

Kitos temos: