Masažo instruktorė Inga Ciesiūnė pataria, kaip padėti kūdikiui, kuriam skauda pilvuką

Inga Ciesiūnė. Raimondos Ivanauskaitės nuotr.

Masažo instruktorė Inga Ciesiūnė pataria, kaip padėti kūdikiui, kuriam skauda pilvuką.

Dieglių masažas

Didžioji dalis mažylių patiria didesnius ar mažesnius pilvelio skausmus.

Gerai jei tai tik pūtimas ar raižymas, nes tai visiškai normalus pirmuosius tris mėnesius. O jei užklumpa pilvo diegliukai, tai tampa tikru iššūkiu mamai ir visai šeimai.

Dieglių masažą galima taikyti net verkiančiam kūdikiui, ko nedarome įprastos masažo rutinos metu. Kadangi diegliukų masažas yra gana stipraus poveikio kūdikio žarnynui, jį rekomenduoju taikyti ne ilgiau nei 2 savaites.

Kaip atskirti, ar tai diegliai, ar paprastas pilvuko pūtimas? Diegliams galioja 3×3 taisyklė: jie prasideda nuo 3 savaičių, trunka iki 3 valandų per dieną panašiu metu ir tęsiasi iki 3 mėnesių. Norint diegliams užbėgti už akių, galima pradėti įprastą masažo rutiną dar iki 3 savaičių, kartu pamasažuojant ir pilvuką. Juk pilvelis yra vienas jautriausių vaikučio kūno vietų, jis turi prisitaikyti prie visai kitokios maitinimosi sistemos.

Pilvuko pūtimo masažas

Pakalbėkime apie įprastą pilvuko masažą. Tai daug paprastesnis masažas, kurį gali atlikti kiekviena mama savo vaikučiui.

Tokio masažo nereikia riboti, galima kūdikį masažuoti kad ir 3 kartus per dieną. Jis veikia nuostabiai! Svarbiausia rasti kūdikiui labiausiai tinkamą laiką, kai mažiukas geriausiai jaučiasi. Kad būtų neįsitempęs, ramus, neriestų kojyčių – kad galima būtų prieiti prie pilvelio.

Masažuojant pilvuką, paspaudimai turi būti švelnūs, bet tvirti. Jei pilvukas minkštas, paslankus, galima spausti tvirčiau, o jeigu kietas, jaučiamas gurguliavimas, burbuliavimas, pilvelyje vyksta veiksmas, tada mamos judesiai turi būti švelnesni. Visi pilvuko masažo judesiai skirti aktyvinti virškinimo sistemos darbą.

Geriausia pilvuką masažuoti, praėjus nuo pusvalandžio iki valandos po maitinimo arba prieš pat kitą maitinimą.

Pirmosiomis savaitėmis atrodo, kad kūdikiai valgo nuolatos. Tad teks pasistengti, „gaudant“ gerą laiką masažui.

Pilvuko masažas turi būti pilvo zonoje. Gal juokingai skamba toks patarimas, bet dažnai mamos pilvo zoną įsivaizduoja tik apie bambą arba atvirkščiai – užsimoja ant krūtinytės darydamos masažo judesius. To nereikia. Pilvukas prasideda nuo minkštos duobutės, kuri yra tarp šonkaulių, ir baigiasi ties gaktikauliu.

Masažuokite nuogą kūdikį, be sauskelnių, kad galėtumėte geriau prieiti prie visos pilvelio zonos.

Pirmiausia prieš masažą mintyse suskirstykite kūdikio pilvuką valandomis, kaip laikrodžio ciferblate: 12 valanda – viršus, ties duobute; 15 valanda – kairysis šonas; 18 valanda – visai žemai. Bamba yra įsivaizduojamo laikroduko centras.

masažas

zona. „Darant pilvuko masažą siūlau apjungti visas kūno dalis – paglostyti ir kūdikio kojytes, rankytes, nugarą“

Paprasti masažo judesiai

Švelnūs ratai. Sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodyklę mamos žino intuityviai. Reikia švelniai pirštų galais sukti ratukus apie bambą. Probleminė zona vaikučio pilve yra tarp 12 val. iki 18 val., ypač, jeigu užkietėję viduriukai.

Tuomet sukant ratu probleminę zoną reikia labiau akcentuoti, padaryti ten papildomą judesį.

Saulė–mėnulis. Mama kaire ranka suka pilną ratą vaiko pilvuku (nuo 18 iki 18 val.), o dešine renka suka pusę rato tik per probleminę zoną (įsibėgėja nuo 9 iki 17 val.), taip probleminei zonai skiriamas papildomas dėmesys.

Vandens ratas. Šiuo judesiu mama braukia nuo skranduko iki pilvuko apačios. Taip suaktyvinama visa virškinimo sistema, atsipalaiduoja spazmai.

Aš tave myliu. Judesys „Aš tave myliu“ – kai ant kūdikio pilvelio mama piešia didžiąsias pirmųjų žodžių „I love you“ raides (angliškai): ILY. Piešiant šias raides, didžioji dalis judesių vyksta kairiame pilvuko šone, kuris ir yra probleminė zona.

Darant pilvuko masažą siūlau apjungti visas kūno dalis – paglostyti ir kūdikio kojytes, rankytes, nugarą.

Iki kada masažuoti vaikučio pilvuką? Iki tol, kol to nori pats mažylis ar net ūgtelėjęs vaikas. Nepamirškite, kad net ir vėlesniais gyvenimo etapais masažas gali išlikti nuostabiu Jūsų su kūdikiu bendravimo būdu.

Daugiau informacijos:

www.kudikiu-masazas.lt

www.facebook.com/kudikiu.masazas

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


3 + du =

Kitos temos: