Norėtųsi išburti, kad dažniau vandenyje atsispindėtų balti debesėliai, o ne švininiai kamuoliai

raftingas

Kol kas dar nenutuokia, kas jų laukia

Mielos mamos,

liko paskutinis vasaros mėnuo, traukia atsibūti arčiau vandens. Ypač vandens stichiją jaučia vaikai. Vasarą jiems nereikia filmų, spektaklių ar organizuotų pramogų. Duokite ežero pakrantę, smėlio, leiskite rinkti nuo dugno kriaukleles, ir jie bus patys laimingiausi. Norėtųsi išburti, kad dažniau vandenyje atsispindėtų balti debesėliai, o ne švininiai lietaus kamuoliai.

Marcelė – pats mažiausias mūsų redakcijos vaikutis, leidžiantis pajusti šiandienį vaiko auginimo pulsą. Būtent Marcelės dėka pamatėme, kad tėvai pradeda mokyti vaikus plaukti nebe pirmoje klasėje, kaip kad būdavo anksčiau, ir nebe antroje (pagal privalomą mokyklinę programą). Dabar vaikas sugrąžinamas į vandens stichiją jau nuo pirmųjų metų, kūdikių plukdymo ir nardymo pamokėlėse. Kūdikiams pritaikytų baseinėlių vis daugėja, nes tokių užsiėmimų nauda akivaizdi. Visus šiuos metus lankiusi plaukimą šešiametė Marcelė jau moka paplaukti be jokių pripučiamų rankovių. Vanduo jai draugas – iki lūpų pamėlynavimo ir smakro drebėjimo.

Kai šiemet Turkijoje redaktorės Neilos šeima išbandė plaukimą pripučiamaisiais plaustais kalnų upe, Marcelė didvyriškai ištvėrė šalto vandens „dušą“ posūkiuose.  O kai plaustininkas juokais įmetė Marcelės tėtį į putotas bangas, ji neišsigando ir juokėsi drauge: kapstykis, plauk, tėti. Vanduo vaikams duoda ne tik kūno tvirtumą, bet ir pasitikėjimą pasauliu, kad jis yra geras ir draugiškas.

Linkime, kad šios vasaros atostogos jūsų šeimai nebūtų „sausos“, – džiaukitės vandeniu šiltuose kraštuose arba mūsų kurortuose, o negalintiems ištrūkti iš miesto – vandens parkuose, miestų pliažuose ir sodų bendrijose. Pripučiamas baseinas vasarą yra pirkinys numeris pirmas.

O besimėgaudami vandeniu nepamirškite ir vasaros nepatogumų, kuriems skyrėme keletą straipsnių šiame numeryje. Saugokite mažuosius ne tik nuo saulės, bet ir nuo vabzdžių, alergijų, apsinuodijimų, traumų, peršalimų (vasarą jų irgi būna!).

Vasarą reikia ne sirgti, o kaupti sveikatą visiems likusiems metams.

Gero vasaros likučio!

Akimirkos iš „raftingo“, kuris kelionių agentūros reklaminiame lankstuke buvo pavadintas „pramoga šeimai“. Dėl to į plaukimą pasiėmėme visus kompanijos vaikus nuo 6 iki 16 metų. Kas galėjo žintoi, kad tai bus didžiausias vasaros, o gal net metų išbandymas.

 

„Mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 − septyni =

Kitos temos: