Galbūt suaugusiesiems atrodo, kad su vaiku galima pradėti žaisti tada, kai jis jau konstruoja iš lego kaladėlių. Netiesa! Gugavimai ir kukavimai pirmaisiais metais vaikui nemažiau įdomūs už žaislus. Tuščia puodynė ir šaukštai mažylį vilioja labiau nei pirkti žaislai. O jeigu dar į žaidimus įsijungia mama ir tėtis, tai pusmetinuko akelės blizga, o lūpos šypsosi. Išbandykite žaidimėlius 3-6 mėnesių kūdikiams.
1. Juokų rankšluostis
Šis paprastas žaidimas įtikins tėvelius, kad jų mažylis jau turi humoro jausmą. Uždenkite rankšluosčiu savo veidą, o paskui staiga nuimkite rankšluostį ir pasakykite: ,,Ku kū!”.
Antrąkart užsidengę galvą palenkite, o paskui staiga atitieskite ir vėl nuėmę rankšluostį sukukuokite.
Trečiąkart uždengtas mamos ar tėčio veidas tegul priartėja prie mažiuko. Staigus judesys – rankšluostis atidengia veidą. Po antrojo ar trečiojo „ku kū“ mažylis jau šypsosi ar kvatoja balsu.
Tą žaidimą galima kartoti keliolika kartų, vaikui jis nenusibosta.
2. Ekskursija po mamos veidą
Atsigulkite ant lovos, o mažylį pasiguldykite sau ant krūtinės. Vaiko dėmesio centre – tėčio ar mamos veidas. Jis mažais piršteliais bando pagriebti už nosies. Tegul ta ,,ekskursija” tampa pažintine pamokėle. ,,Nosis”, – sakote jūs, kai pirštukai matuoja nosies dydį. ,,Plaukai,” – kai rankytės ima velti šukuoseną. Paguldykite vaiką taip, kad jam būtų patogu žiūrėti jums į akis. Kai vaiko ir tėčio ar mamos akys taip arti, gera kalbėti švelnius žodžius, sakyti, kaip jį mylite.
3. Nosytės susitiko
Pasisodinkite vaiką ant kelių veiduku į save. Tris kartus ištarkite ,,bū”. Tardami pirmą kartą, veidą lenkite artyn prie mažylio. Trečiojo ,,bū” metu didelė ir maža nosytės susitinka. Žaidimas vaikui bus tuo įdomesnis, kuo įvairesnėmis intonacijomis tarsite garsus. Pirmasis ,,bū“ gali būti tylus, trečiasis – garsus, pirmasis – žemas, trečiasis – aukštas ir t.t.
4. Bučinukai
Paimkite vaiką ant rankų. Jis turėtų būti lengvai aprengtas, geriausia, jei rankytės ir kojytės nuogos. Kartodami eilėraštuką, bučiuokite tas kūno dalis, apie kurias kalbama:
„Pabučiuosiu tau rankytę, mažą nosį ir ausytę. Kai bučiuosiu padukus, bučinių ir kojoms klius.“
5. Didelis ir mažas
Šis žaidimas padeda vaikui geriau pajusti savo kūną ir susipažinti su kūno dalių pavadinimais. Paimkite vaiko smilių ir sakykite: „pirštukas“.Tada vaiko rankytę uždėkite ant savo smiliaus. Tegul jis pačiupinėja tokį pat suaugusiojo pirštą. Taip pereikite visus rankos pirštus. Suimkite pirštais vaiko nosytę. Paskui jo rankytę uždėkite ant savo nosies. Taip galite vardinti ir lyginti ausis, kaktą, kaklą, kojas ir t.t.
6. Mušamųjų orkestras
Paimkite kelias skirtingo dydžio sandariai užsidarančias plastmasines dėžutes (tinka nuo fotojuostos, užsukamais dangteliais tuščios vaistų dėžutės, maži indeliai kruopoms). Į kiekvieną dėžutę įberkite skirtingų birių produktų: pupelių, ryžių ar net akmenukų. Pajudinkite sandariąsias dėžutes – girdėti skirtingi garsai. Duokite tokių namų gamybos barškučių vaikui. Tegul jis pats pajunta skirtumus.
Beje, nepalikite dėžučių ir vaiko be priežiūros. Mažyliams kartais pasiseka atidaryti ir pačius patikimiausius dangtelius…
7. Žygis po Australiją
Paguldykite vaikutį ant nugaros. Paimkite jo pėdutes į delnus. Pradėkite sekti pasaką apie tai, kaip mažasis Simukas (Mantukas, Viktutė) sykį nuvažiavo į Australiją. Kaip jie ilgai važiavo dviračiu (tuo metu kojytėmis minkite dviratį) , o staiga pro šalį prašuoliavo kengūra. Kalbėdami apie kengūrą suimkite pėdutes į vieną delną ir sulenkite per keliukus, paskui ištieskite. Va taip šokavo kengūra. Kengūra nubėgo, Simukas vėl mina dviratį. Priešais pamato dar vieną kengūrą!
„Mamos žurnalas“