Per kiek minučių kūdikis turi pasisotinti iš krūties

Jūratės Čiakienės nuotr3

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Kiek laiko turėtų užtrukti vienas maitinimas krūtimi? Tai nėra programuotas minutėmis procesas. Kūdikį reikia laikyti prie krūties tiek, kiek jis nori, tol, kol nustoja žįsti. Kūdikio prie krūties buvimo laikas nepriklauso nuo jo amžiaus.

Per kelias minutes kūdikis pasisotina, o kiek laiko „žaidžia ir mėgaujasi“?

Kiekvienas mažasis žmogus yra nepakartojama asmenybė, kuri pati kiekvieną kartą pasirenka, per kiek laiko pasisotinti. Kiekviena mama jaučia, kada kūdikis intensyviai žinda, o kada nustoja tai daryti, užmiega ar tik laiko spenelį burnoje ir bando „žaisti“. Kai užmiega arba bando žaisti, spenelį iš jo burnos reikia ištraukti.

Ar ilgas – 30-40 minučių – žindymas rodo, kad kūdikis sunkiai ištraukia pieną?

Ir taip, ir ne. Vieni kūdikiai žinda intensyviai, energingai ir greitai, o kiti tai daro ramiai ir lėtai, tarsi mėgaudamiesi procesu. Leiskite kūdikiui būti tokiu, kokiu jis nori būti… Ne visi kūdikiai vienodai greitai ryja. Normalu, kad jie skirtingi.

Kas geriau – godus ir greitas žindimas, kai traukdamas pieną kūdikis prisiryją oro, ar, atvirkščiai – ilgas ir monotoniškas žindimas, kai nuo jo net speneliai suskylinėja?

Prie kiekvieno kūdikio būtina prisitaikyti ir dera leisti jam būti tuo, kuo jis nori. Vienintelis pagalbos būdas, tinkantis abiejose situacijose yra gera žindymo technika – apie ją plačiai ir dažnai rašoma „Mamos žurnale“ ir šeimai skirtose knygose. Abi minėtos situacijos yra vienodai nemalonios.

Ar visi paros žindymai turi būti vienodo ilgumo?

Ne. Kiekvieną kartą kūdikis prie krūties gali išbūti skirtingą laiko tarpą ir tai yra normalu.

Ar žindimo greitis priklauso nuo kūdikio temperamento, ar nuo pieno tekėjimo ypatumų?

Kūdikio žindimo greitis priklauso ir nuo kūdikio temperamento, ir nuo pieno tekėjimo greičio, ir nuo žindymo technikos, kurios išmoksta tiek mama, tiek mažylis. Mama turi prisitaikyti prie kūdikio temperamento.

Ar tiesa, kad kai kurių moterų pienas sunkiai ištraukiamas?

Taip, krūtys būna ne vienodo „minkštumo“ ir pieno tekėjimo greitis būna nevienodas. Pieno ištraukimas priklauso ir nuo kūdikio čiulpimo intensyvumo. Sotus kūdikis, arba toks, kuriam brukamas čiulptukas ar žindukas, yra blogas čiulpikas, jis pieną ištraukia sunkiai.

Ką patartumėte, jei kūdikis ne žinda, o prie krūties „žaidžia“?

Reikėtų palaukti, kol kūdikis išalks. Jeigu kūdikis prie krūties nuo pat jos padavimo momento „žaidžia“, vadinasi, krūtis duota ne laiku. Bet koks kūdikio „kniurktelėjimas“ nereiškia, kad jis būtinai nori krūties. Motinos išmoksta pastebėti ir iš verksmo tonų spręsti, kada žindyti, o kada mažylis balsą parodė dėl kitų priežasčių.

Ką patartumėte, jei kūdikis ne žinda, o ryte ryja ir pasisotina per kelias minutes?

Leisti kūdikiui daryti tai, ką jis nori, nes tik jis vienintelis žino, ko nori. Kiekvienas kūdikis kiekvieną žindimą gali skirtingai intensyviai žįsti ir tai yra norma. Kai kūdikis intensyviai „ryja ir pasisotina per kelias minutes“, vadinasi, jis yra alkanas.

Konsultavo gastroenterologė Jovilė Vingraitė.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − = 7

Kitos temos: