Naminis muiliukas – be jokių kursų

muilas

Receptą pristato „Dekostudija“ dekoratorė Eglė Rupšlaukienė

Jums nereikia eiti į jokius specialius muilo gamybos kursus, galite su vaikais pasigaminti muilo ir patirti

Muilo gamybos eiga:

Supjaustykite muilą smulkiais kubeliais ir sudėkite į indą, atsparų karščiui, kuriame lydysite muilą. Geriausiai tam tinka stikliniai indai. Įstatykite indą į puodą su vandeniu ir dėkite ant ugnies. Muilą galite lydyti ir mikrobangų krosnelėje.

Muilo bazei pradėjus lydytis, ją nuolat maišykite, kol bazė visiškai ištirps ir taps panaši į kisielių.

Tada dėkite visus norimus priedus į muilą: eterinį aliejų dėl kvapo, kokoso ar kitokį aliejų muilo savybėms pagerinti, muilo dažų – dėl spalvos. Jei turite, galite įberti tikrų levandų ar kitų norimų priedų. Viską gerai išmaišykite ir supilstykite į formeles.

Prieš tai formeles galite patepti alyvuogių aliejumi, kad muilą būtų lengviau išimti.

Jei naudosite specialias formeles muilui gaminti, turėsite mažiau vargo, nes iš jų muilą išimsite itin lengvai. Beje, formelių galite rasti ir namuose. Galima naudoti formeles ledukams, įvairias plastmasines dėžutes, kepimo formas ir pan.

Pagaminę muilą, leiskite jam išdžiūti. Muilas stingsta greitai –maždaug po valandos turėsite sustingusį muilą. Ant muilo galite daryti dekupažą, jį papuošti servetėlėmis. Servetėles klijuokite ant muilo su vandeniu. Žinoma jos greitai nusiplaus naudojant muilą, tačiau jei muilą dovanosite, tokiu būdu papuoštas jis atrodys labai gražiai. Muilą pakuokite kitą dieną, kai jis bus visiškai išdžiūvęs.

Sėkmės kūryboje!

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 + du =

Kitos temos: