Mamų dūzgės prasidėjo – surengtas atokvėpio susitikimas neįgalius vaikučius auginančioms mamoms

„Tu esi svarbi“ iniciatyvos pagrindinė mintis buvo suteikti mamoms galimybę bent pusdieniui pabėgti nuo rūpesčių

Motinystė daugelio moterų gyvenimus apverčia aukštyn kojomis, lieka mažiau laiko sau, mažiau poilsio, pramogų, bet retai kada susimąstome, ką reiškia auginti neįgalų vaiką, kurio negali palikti močiutėms, pasamdyti auklę, ar išleisti į darželį.

Tiesa, egzistuoja darželiai vaikams su negalia. Jų yra labai nedaug, bet teoriškai galimybė palikti neįgalų vaiką darželyje yra. Skamba gerai, bet realybė šiek tiek kitokia.

Mamoms, auginančioms vaikus su negalia, poilsis ir laiko sau skyrimas neretai tampa dideliu iššūkiu. Didžiąją laiko dalį tenka skirti vaikučių priežiūrai, sveikatinimui ir reabilitacijai.

Suprasdamos kokį didelį darbą dirba šios mamos, norėjome jas pradžiuginti ir atrasti būdų  pailsėti, atsipalaiduoti skiriant visą dėmesį tik sau.

Vis tik minties galia yra stipri. Nuo mažytės idėjos gimimo galvoje iki jos įgyvendinimo nereikia daug. Tereikia ja tikėti, o, jei dar sulauki palaikymo bei įdedi daug darbo ir savo širdies, nepasisekti tiesiog negali.

Agnė Juknienė – aktyvi trijų vaikų mama, mitybos specialistė, trenerė bei sveikos mitybos ir aktyvaus gyvenimo būdo Juk Fit tinklaraštininkė būtent taip ir padarė. Kilus idėjai surengti sunkiai sergančių ir neįgalių vaikučių mamoms šventę, ji kreipėsi į Šimtmečio vaikas nares, paprastas mamas, kurios su mielu noru ėmėsi organizavimo darbų.

„Sunku patikėti, kad tiesiog paprastos mamos ėmė ir pagalvojo apie kitas mamas bei surengė mums tokią šventę!“ – džiaugėsi viena iš mamyčių.

„Tu esi svarbi“ iniciatyvos pagrindinė mintis buvo suteikti tokioms mamoms galimybę bent pusdieniui pabėgti nuo rūpesčių, smagiai praleisti laiką, susirasti bendraminčių, nesijausti vienišoms, atsipūsti bei trumpam pabūti ne tik mamomis, bet ir MOTERIMIS!

Viena renginio dalyvė pasidalino, jog namuose ji laiką leidžia jau 8 metus ir didžiausias jos noras šiuo metu yra grįžti į darbą, bendrauti su žmonėmis įvairiomis temomis, o ne tik susijusiomis su vaiko negalia. Paklausus mamų, kaip joms sekasi susitaikyti su esama padėtimi, dauguma patvirtino, jog pradžioje reikėjo psichologo konsultacijų. Taip pat labai padeda egzistuojančios tikslinės grupės facebook socialiniame tinkle. Būtent ten gali surasti daug informacijos, palaikymo ir pasijausti, jog esi ne viena. Sunku patikėti, bet net ir šiais laikais šeimos, auginančios neįgalų vaiką, vietoje palaikymo, iš aplinkos sulaukia begales neigiamų reakcijų.

Ši diena buvo skirta JOMS

Rėmėjai

O mes savo ruožtu norime pasidžiaugti, kiek daug atsirado patikėjusių šia idėja, kiek  geradarių savanorių bei rėmėjų , prisidėjo prie šios šventės skiriant dovanas mamoms. Renginio metu pačiais skaniausiais kada nors ragautais macarons vaišino Maistoteka. Gradų tortą ir burnoje tirpstančius triufelius pagamino Cukraus meilė.  Pikantiškais vieno kąsnio užkandžiais pasirūpino Food for your mood. Savanorė Rūta Lakiūnaitė ne tik paruošė mamoms užkandukų, bet taip pat apsiėmė dekorovimo bei serviravimo darbais, atliko nepaminomos pagalbininkės vaidmenį viso renginio metu! Namines, nuostabaus skonio, bandeles ir džiuvėsius  iškepė UAB Jara Jums. Vanduo Akvilė dalyves gelbėjo nuo troškulio, o duetas kava Paulig ir augalinis pienas Alpro užtikrino  visiems energiją ir gerą nuotaiką.

Dovanų maišeliai mamoms buvo kaip niekada gausūs. Japoniška Žalia arbata dovanojo tikrą autentišką japonišką arbatą. Unibelt, Amberlet ir Bajorė pagamino nuostabaus grožio išskirtinius papuošalus.  Juara prisidėjo kosmetikos rinkinukais. Lina Jank Studio sukūrė neapsakomai gražius skirtukus knygoms.  Doterra dovanų maišelius praturtino pasakiškais eterinių aliejų kvapais, Hipp nepamiršo ir namuose likusių mažųjų, jiems taip pat buvo parvežta lauktuvių. Apie mams ir jų vaikus pagalvojo ir Must Bee prisidėjusi savo produkcija.  Once in Oasis visoms mamos padovanojo dovanų kuponus manikiūrui. Biok Lab nustebino itin gausiomis grožio dėžutėmis O Cascada pasirūpino kūno priežiūros priemonėmis visai savaitei!  Vija Decor pagamino mielus, rankų darbo, padėkliukus. Gavusios tiek dovanų, neabejotinai, mamos bus pradžiugintos ilgam, gražios kaip niekada, bet ar pailsėjusios? Apie tai, kartu su renginio draugais mes taip pat pagalvojome. Sveiko senėjimo centras, Moon Garden  ir Jelenos masažai dovanoja mamoms dovanų kuponus masažams.

Jau minėjome, jog norėjome, kad mamos renginio metu pasijustų lyg karalienės. Tokioms pasijusti joms padėjo Esprit rūbų parduotuvė, kuri paskolino nuostabaus grožio sukneles fotosesijai. Moterų makiažais bei plaukais pasirūpino jungtinė vizažo ir šukuosenų meistrų komanda:

Svajūnė Banuškevičienė, Jūratė Masiulienė, Monika Blaveščiūnaitė ir Agnė Beganskaitė iš studijos  Špaklius, Margarita Rod iš ICON Academy, o taip pat Veronika Verbickaja iš Avenue No 8 bei kosmetologė Jūratė Laškevičienė iš kosmetologe_juderma. The Bloom  padovanojo nuostabias, kvepiančias gėlių puokštes. O, kas dar labiausiai atskleidžia moteriškumą? Šokiai! Moterys lingavo pagal specialiai joms paruoštus šokio studijos Danza M choreografės Dalios Kisielės bachata judėsius.

Štai, mamos gražios, pasipuošusios, beliko tik renginio kulminacija – fotosesija. Visas renginio akimirkas ir mamų potretus įamžino talentingosios Astos Petraitės Fotografija ir Photokiz Fotografija.

Atskirai dėkojame Mamos Žurnalui už geranorišką pasidalijimą.

„Noriu padėkoti visoms organizatorėms, už tokį jaukų ir jautrų renginuką. Viskas praėjo, tiesiog nuostabiai, džiaugiuosi, jog buvau jo dalimi.“- Įspūdžiais dalijasi renginio akimirkas įamžinusi fotografė Asta Petraitė.

Šventė vyko birželio 12-osios dieną, jaukioje Arturas Guest House sodyboje. Susirinko nepaprastai žavios moterys, mamos, kurios visą savo laiką aukoja savo vaikučiams su specialiais poreikiais. Kurių kasdienybė kardinaliai skiriasi nuo kitų šeimų, bet tu net neįtartum. Jų akys spindi, jos myli  gyvenimą ir moka juo džiaugtis.

Ši diena buvo skirta JOMS. Rami aplinka, jaukūs pašnekesiai, karštas kubilas, gardi kava, užkandžių įvairovė, dieviški desertų skoniai, šypsenos, šokiai, kvepiančios puokštės, makiažai, fotosesijos pasipuošus suknelėmis, gausios rėmėjų dovanos. Gal tai sapnas? Ar taip būna?

„Labai noriu padėkoti už nuostabų laiką, fantastišką Jūsų komandą ir organizavimą, skaniausius saldumynus, tirpstančius burnoje užkandžius, malonią, jaukią vietą, super jausmą būnant išgražintai ir įamžintai ir už šelmišką klubų lingavimą. O dar tie fantastiški fejerverkai mano galvoje namuose pakuojant geradarių dovanas! „- Įspūdžiais dalijasi renginyje dalyvavusi mama L. Straigė.

„Niekada nemaniau, kad idėja kilusi ant masažinio stalo virs realybe. Negaliu nupasakoti jausmo, kaip jaučiuosi, kad įvyko renginys, kad man padėjo nuostabūs žmonės tokie, kaip „Šimtmečio vaikas“ merginos, aš jaučiu joms tokią didelę padėką, jos net nenutuokia. Taip pat didžiulis ačiū visiems kas prisidėjo, jūsų širdis labai didelė ir plaka dėl kitų.

Kol vyko organizaciniai reikalai iki renginio, vis galvojau, kaip noriu pamatyti laimingas mamų akis, kad jos jaustųsi kaip namie, nevaržomos, jaukiai, svetingai, be pompastikos ir aišku, kaip tikros karalienės. Ir man pavyko! Mums pavyko!“- visiems prisidėjusiems dėkojo  Agnė Juknienė.

Ir tik prisilietus prie gerų darbų supranti, kiek nuostabių žmonių mus supa aplink. Pasidalink gėriu ir tu!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


8 + penki =

Kitos temos: