„Kiek galite rašyti apie gražias, sveikas ir puikiai besijaučiančias nėščiąsias? Aš esu nėščia, stora ir pikta. Todėl noriu paskaityti apie tokias pačias, kaip ir aš“ (skaitytojos skambutis)
Ką gi, pakalbėkime apie tai, kodėl Jūs suirzusi ir kodėl tokiai būti jums nevalia. Nemylėdama savęs nėščios galite pagimdyti nemylimą kūdikį.
Daugelio vaistų instrukcijose yra specialus skyrius „pašaliniai reiškiniai“. Visai nebūtinai vartodami vaistą jausite tuos pašalinius reiškinius. Tačiau jei pašalinis efektas galimas, reikia apie jį įspėti. Nebūtinai būdama nėščia jausitės bjauriai. Dauguma nėščių moterų kaip tik išmoksta save lepinti bei mylėti ir vėliau neišsižada šio puikaus įpročio. Tačiau kai kurioms pasireiškia pašaliniai reiškiniai. Tad kodėl Jūs tokia pikta?
Pirma. Sustojo karjera
Jei jūs iki šiol buvote aktyvi darbuotoja, keliavote į komandiruotes, skaitėte pranešimus konferencijose, uždirbdavote daug pinigų, nėštumas jus tikrai išmuš iš vėžių. Iki šiol gyvenote pagal vertybių sistemą, būdingą vyrams. Tačiau dabar vyriškąjį savo pradą turite pamiršti. Mėginkite save įtikinti, kad ir sėdėdama nėščia namie jūs uždirbate pinigų. Juk nėštumas – svari investicija į ateitį. Kad smūgis būtų mažesnis, prieš pastodama gerai apgalvokite savo veiklą. Pasirūpinkite, kad galėtumėte dirbti namie. Verskite iš užsienio kalbos straipsnius, skaitykite neperskaitytas profesines knygas, išsinuomokite reikalingas vaizdajuostes. Kasdien pasidėkite mažą pliusiuką, kad kažką vertingo padarėte ne sau kaip moteriai, bet sau, kaip profesionalei.
Antra. Siaubinga figūra
Didžiulis nėščiosios pilvas, jūsų nuomone, yra pabaisiškas. Moteriai, kuri visą savo sąmoningą gyvenimą skaičiavo kalorijas ir grūmėsi su antsvoriu, sudėtinga žiūrėti į savo augantį pilvą, kaip į kažką žavaus (o juk būtent taip žiūrėti pataria visi, kurie netingi).
Pagalvokite, ar tik neturite nepilnavertiškumo kompleksų? Jei liesėdama save labiau mylite, tai nėštumas jums bus visiškas krachas, o būsimas vaikelis atrodys kaip kūną darkantis monstras. Geriausias patarimas – subalansuoti mitybą, kad nepriaugtumėte per daug svorio. Puiki terapinė priemonė – iš anksto domėtis naujomis dietomis ir lieknėjimo būdais, kurių imsitės vos pagimdžiusi. Galite jau dabar įsigyti svarstykles – kambarines ir virtuvines, išsikirpti iš žurnalų kalorijų lenteles, pasidomėti, kiek kainuoja abonementas artimiausiame sporto klube. Žinojimas, kad tuoj po gimdymo pagal griežtai sudarytą programą pradėsite lieknėti, truputį atpalaiduos Jūsų įsitempusius nervus.
Nė viena moteris nepradės varžytis savo augančio pilvo, jei mylimas vyras didžiuosis nėštumu. Deja, ne visi vyrai sugeba įvertinti būsimos motinos grožį. Tie vyrai nežino vieno neseniai atlikto tyrimo rezultatų. Medikai nustatė, kas atsitiktų moters organizmui, jei jos parametrai atitiktų manekenių standartus (90x60x90). Paaiškėjo, kad esant tokiam išsekimui, sutriktų menstruacijų ciklas ir dauguma moterų visai nepastotų.
Trečia. Dingo grožis
Jei prieš nėštumą buvote grožio salonų lankytoja, Jums sunku matyti, kaip krūtys vis pučiasi ir vis labiau tampa aišku, kad nustojus maitinti jos suglebs. Plaukai nėštumo metu tampa nepaklusnūs ir šiurkštūs. Dar venos ant kojų. Dar ištampyta oda ir strijos. Galima būtų pradėti verkti, bet vis sakykite sau: „Nėštumas – tai motinystės, bet ne moterystės atostogos“. Jūs devyniems mėnesiams netapote belyte būtybe. Tebeesate moteris, ja ir liksite. Dabar, atsiradus daugiau laiko, tiesiog privalote iššniukštinėti, ką gero siūlo netoliese įsikūrę grožio salonai, kirpyklos, moteriškų drabužių parduotuvės. Nagų lako kvapas galbūt nebus pats reikalingiausias vaisiui, tačiau puikiai pakels jūsų nuotaiką.
Ketvirta. Nelepina vyras
Kuri prieš pastodama nesvajojo: „Na, dabar tai atsigriebsiu, nešiosite man kavą į lovą, valysite dulkes, šokinėsite aplink, o aš tik gulinėsiu ir valgysiu pyragaičius“. Daugelyje šeimų taip ir atsitinka. Nėščia moteris keliems mėnesiams tampa lepūne ir šokdina visus šeimos narius. Liūdniau toms, kurių vyrai nėštumą pasitinka kaip normalų gyvenimo reiškinį. Bet ar ne pačios kaltos? Dalis moterų pastojusios pajunta ne išglebimą, o, atvirkščiai, jėgų antplūdį. Tokia nėščioji vadovauja buto remontui, perka maišus skiedinio, tempia jį į 5 aukštą ir dar padeda meistrui jį išlieti.
Vyras, matydamas savo nėščią žmoną tvirtą, kaip ąžuolas, nesupranta, kodėl turėtų ją lepinti, nuo kažko saugoti. Jei vyras Jūsų nėštumo nesureikšmino, visada lieka galimybė pasilepinti pačiai. Skirkite kasdien nors mažutę pinigų sumą tik savo malonumams. Nusipirkite riešutų ar skanaus skilandžio gabalėlį tik sau, išsinuomokite vaizdajuostę su melodrama, pamiegokite pietų.
Tikriausiai nėščiosios irzlumo priežasčių galima būtų suskaičiuoti begalybę. Natūralu, juk nėščios moters organizme siautėja hormonų audros, rodos, visas kūnas verčiasi aukštyn kojomis, išsiderina ir išsibalansuoja. Tačiau nė viena nebuvo nėščia amžinai. Tai laikina, ir Jūsų pyktis po gimdymo išgaruos it dūmas. Būtų gerai, jei tai suprastų ir Jūsų namiškiai.
„Mamos žurnalas“