Įlašini į vonią keletą lašų kvapnaus aliejaus ir palaimingai panyri į šiltą vandenį…
Šilta vonia – tikras malonumas, atgaiva ir kūnui, ir sielai.
Jau senų senovėje vonia turėjo ypatingos reikšmės. Maudynės vandenyje buvo tikrų tikriausias sielos ir kūno švarinimo ritualas, neretai atliekamas kolektyviai. Ir šiandien maudymasis vonioje neprarado savo žavesio, tik vonia tapo malonumu, kuriuo mėgaujamasi individualiai. Vonia ryte gali suteikti geros nuotaikos ir įkrauti energijos, kurios užteks tūkstančiui dienos darbų. Vakare, priešingai, vonia atpalaiduoja, išvaduoja nuo nuovargio, ramina ir nuteikia geram miegui. Vonia džiaugiasi ne tik oda, kuri po vonios tarsi atgimsta ir tampa glotni lyg šilkas. Maudymasis vonioje teigiamai veikia ir periferinę nervų sistemą, suaktyvina kraujotaką, sumažina raumenų tonusą. Deja, per kasdienius darbus ir rūpesčius pasimėgauti vonia ne visada lieka laiko. Kodėl neprisiminus šio malonumo besilaukiant, kai laiko save palepinti lieka daugiau? Reikia tik žinoti, kaip tai tinkamai daryti…
Kada?
Geriausia maudytis ryte, tik ką atsikėlus, arba vakare, prieš gulantis miegoti. Svarbu, kad nebūtų maudomasi tuoj po valgio.
Kiek laiko?
Nėštumo metu vonios teikiamais malonumais nereikėtų mėgautis ilgiau nei 10-15 minučių. Nėščios moters kraujagyslės išsiplečia, kraujotaka persiskirsto. Šiltas vanduo irgi plečia kraujagysles, todėl ilgai mirkstant šiltoje vonioje gali pernelyg sumažėti kraujospūdis. Dėl tos pačios priežasties negalima iš vonios lipti staiga.
Vandens temperatūra
Optimali vandens temperatūra – tarp 33°C ir 37°C. Ryte, jei tai nėra neįprasta, maudynių pabaigoje minutę galima praleisti 24-26°C vandenyje. Tokia vonia tonizuos. Niekada po vonios nepakenks apipilti kojas šaltu vandeniu – tai suaktyvina kraujotaką kojose, o tai aktualu nėštumo metu.
Vonios šampūnas
Muilą ar vonios šampūną reikėtų pasirinkti neutralų, tai yra nekeičiantį natūralaus odos rūgštingumo.
Šios priemonės ypač tinka sausai odai, nes prausiantis išlaiko nepažeistą epidermio (odos paviršinio sluoksnio) hidrolipidinę (vandens ir riebalų) plėvelę.
Druskos vonios
Nėštumo metu neretai kojose jaučiamas sunkumo jausmas, kojos patinsta dėl pablogėjusios veninės kraujotakos. Tokiu atveju gali pagelbėti vonia su jūros druska (voniai reikia 2 kilogramų paprastos jūros druskos ar kilogramo Negyvosios jūros druskos).
Eteriniai aliejai
Vonios malonumai tampa dar malonesni, maudantis į vonią įlašinus keletą lašų kvapių eterinių aliejų. Jų lašinama 5-12 lašų lipant į vonią.
Priklausomai nuo augalų, iš kurių jie pagaminti, eteriniai aliejai gali turėti įvairiausių savybių: gaivinančių, stimuliuojančių, atpalaiduojančių, raminančių. Galima pasirinkti tinkamiausią pagal savo poreikius, tik, prieš vartojant augalinius aliejus, dėl jų poveikio reikėtų pasitarti su vaistininku ar mediku.
Vonelės rankoms ir kojoms
Kartais, norint patirti eterinių aliejų poveikį, nebūtina visai nirti į vonią. Pakanka į dubenį su šiltu vandeniu įlašinti 8-10 lašų eterinio aliejaus ir pamerkti rankas iki riešų arba kojas iki kulkšnelių. Sunkumą kojose gali palengvinti vandens, kuriame virė ryžiai, vonelės kojoms.
Po vonios
Po vonios reikėtų nepamiršti pasitepti kūną drėkinamuoju kremu ar geliu. Kartą per savaitę kūno (išskyrus pilvą) odą švelniai masažuojant reikėtų nušveisti šveičiamuoju kremu, taip pašalinti negyvas odos ląsteles.
Parengė Daiva Bartulytė
„Mamos žurnalas“