Pirmojo dantuko priežiūra

dantukas

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Pirmasis dantukas – ne tik didžiulis džiaugsmas tėveliams. Tai ir signalas, kad dantukais reikės pradėti rūpintis.

Su pirmuoju dantuku turėtų atsirasti naujų įpročių:

1. Valykite kasdien, nors dantukas tik vienas

Teisingus burnos priežiūros įgūdžius reikėtų pradėti formuoti dar tada, kai neprasikalę dantukai – ryte ir vakare burnytę išvalyti drėgna marle ar švariu audeklo gabalėliu. Idealu, jei tai pavyktų padaryti po kiekvieno maitinimo.

Drėgnu skudurėliu galima valyti ir išdygusius pirmus priekinius dantis, kol jų paviršius lygus. Kai išdygsta pirmi krūminiai dantys (maždaug 1-1,5 metų), būtina pradėti valyti minkštu vaikišku šepetėliu, nes tik šepetėlis pašalina apnašas iš sudėtingos vagelių sistemos. Mama ar tėtis valydami savo vaikeliui dantis gali jį paguldyti ar pasodinti priešais, kaip patogiau, bet labai svarbu, kad tėveliai jiems valytų dantis ir kad tie dantys būtų švarūs.

2. Valykite po naktinių valgymų

Išdygus pirmajam dantukui, po kiekvieno naktinio maitinimo dantukus (ar dantuką) reikėtų nuvalyti drėgnu marliuku. Jei dantukai nenuvalomi, piene esantis cukrus maitina vaiko burnos mikrobus. Mikrobai gamina rūgštis, kurios tirpdo dantų emalį. Be to, miegant burnoje seilių yra nedaug, jos negali apiplauti dantų paviršiaus ir nukenksminti susidariusių rūgščių. Ant dantukų kaupiasi apnašos, ir jie pradeda gesti.
Vaikų odontologai pataria, kad išdygus dantukams tarpai tarp naktinių maitinimų turėtų būti kuo didesni. Jei kūdikis be paliovos „įsisegęs“ į mamos krūtį, jo burnytėje visą naktį yra palanki terpė mikrobams.
Naktį reikėtų vengti saldintų arbatėlių ar sulčių.

3. Valykite vaikiškomis priemonėmis

Iš pradžių nebūtina ir nerekomenduotina naudoti jokios dantų pastos, nes pastos skonis, putojimas gali būti nemalonus kūdikiui, be to, jis gali praryti nemažą pastos dalį. Šio metu rinkoje yra didelė vaikiškų dantų pastų pasiūla ir pastą galima pasirinkti pagal vaiko amžių. Dantų šepetėlio dydis turi atitikti vaiko amžių ir rankos dydį. Vaikams rekomenduojama naudoti šepetėlius minkštais šereliais.

Leiskite vaikui palaikyti dantų šepetėlį rankoje, įsidėti į burną. Norint, kad vaikas nesipriešintų dantų valymui ir priimtų tai kaip savaime suprantamą dalyką, mama ir tėtis turi būti pavyzdžiu, kurį vaikas stebės ir imituos.

„Mamos žurnalas“

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ vienas = 7

Kitos temos: