Teminės Kalėdos – to dar nebuvo

kalėdos

Dovilės Linkuvienės nuotr.

Pasinaudokite nauja idėja – Kalėdas daryti… temines. Tada daug lengviau išrinkti dovanas ir sukurti ypatingą šventės nuotaiką. Kai sugalvosite šventės temą, pirmiausia suderinkite temą su visais, kurie dalyvaus – kitiems dalyviams juk irgi reikia laiko pasiruošti! O jei nepanaudosite šių idėjų Kalėdoms, jos visada pravers rengiant vaiko gimtadienį. Konsultuoja LAVI.lt žaislų parduotuvės direktorė Ieva Augustinienė

Padovanok man vasarą

Aplinka. Pilies formos pyragaičiai, uogos, vaisiai, smėlio spalvos servetėlės, vasariškai spalvinga apranga ir dovanos…

Dovanos. Smėlinis plastilinas, kinetinis smėlis, formelės jiems, kartoninis namelis, mokomasis plaukimo ratas, abonementas į baseiną ar vandens parką.

Švaruoliai

Aplinka. Kvepiantys namai, blizgantys indai, naujos medžiaginės servetėlės ir staltiesė, kvapnios žvakės ir muiliukai kambario kampuose, spalvotus muiliukus primenanti girlianda ant eglutės, mažutės spalvotos želė porcijos…

Dovanos. Vaikui padovanokite muiliukų gaminimo rinkinį, žaislus, kurie skatintų tvarkytis, – mažojo tvarkytojo vežimėlį, papuošalus su dėžute, guašo dažus, kurie sukabinami kaip dėlionė, konstruktorių su dėžute, dėžes žaislams, žaislinius įrankius.

Dizaineriai

Aplinka. Galbūt šįmet pirkote įdomios buitinės technikos – siurblį robotą ar išlenktą televizorių, o gal neįprastos formos vazelę? „Sužaiskite“ šia tema: tegu siurblys vežioja servetėles, pyragas atkartoja išlenktą erdvę arba interjero elementus, užuolaidos pasipuošia dukrelės mėgstamiausių kaspinų kopija arba viskas dera prie naujos šeimos mašinos.

Dovanos. Jūsų vaikai – neeiliniai kūrėjai. Iš stingstančio modelino galima lipdytis papuošalus, figūrėles, pakabukus, tekstiliniais markeriais dekoruoti drabužius, medžiaginius batus, nusispalvinus susimažinti („Shrink art“) – pasidaryti pakabukus; atvirutėms galima naudoti įvairiai kerpančias žirkles, skylamušius, blizgučius, pasipuošti mokyklinius reikmenis, kambarį, net mobilųjį prilimpančia juostele „Washi tejp“. Maži žmogučiai gali treniruotis piešdami drabužius lėlei Puošeivai Julijai ar Puošniajam Veinui, kurdami žaislinius interjerus, statydami namus.

Sveikuoliai

Aplinka. Namai, kuriuose prie stalo ilgai nesėdima, kur iš sveikų produktų ruošiamos skaniausios vaišės (šaldyto jogurto desertai, migdolų ir kriaušių skanėstai…), šeima nebijo šaltuko žnybtelėjimo į nosį ir visi daug juokiasi. Gal net vaišes sudėkite taip, kad galėtumėte laisvai judėti?

Dovanos. Nudžiugins rogutės, kamuoliai (namuose labai smagu žaisti poroloniniu), smiginys (mažiukams – su dygliuotais kamuoliukais), kojūkai, bilietai į čiuožyklą, baseiną. Visiems – sveiko maisto lėkštės, kurios skiriasi vaikams ir suaugusiesiems.

Šnipai ir gudročiai

Aplinka. Paruoškite vaišių-apgavikų: paslėpkite po dangteliais, gaminkite kitokių nei įprasta formų arba skonių vaišes, panaudokite vieną kitą mokslinį eksperimentą: tegu burbuliuoja, šnypščia, trakši ir stebina. Vaikams sugalvokite maisto ar kitokių slėpynių žaidimų.

Dovanos. Šnipai turi aukštą intelekto koeficientą, ar ne? Tinka logikos ugdymo knygos, žaidimai, kryžiažodžiai, galvosūkiai, kūrybiniai konstruktoriai, mokslo pradmenų žaidimai. Ir, aišku, šnipų įranga – rašikliai, metalo ieškikliai, žiūronai ir t.t.

Daug ir mažai

Aplinka. Jei sausainių – tai bokštas, jei vaisiai – tai gausybė mažų kubelių, jei blizgučiai, tai kabantys visur!

Dovanos. Su dovanomis – taip pat: pieštukų – 60 spalvų, kukurūzinio konstruktoriaus – visa dėžė, kaladėlės – milžinas namas, spalvinimui – ne knygelė, o rulonas, plastilino – 24 spalvos, konstruktorius, mozaika, dėlionė – iš daugybės detalių, didelio skersmens vandeniniai dažai.
Arba, atvirkščiai, galima dovanoti viską, kas maža. Miniatiūriniai sušiai, pyragėliai, mikrodovanos: mažytės knygutės, sumažinimo darbeliai „Shrink art“, mini antspaudukai (flomasterių tipo), išmanusis magnetinis plastilinas (maža dėžutė) ar „Plus plus“ mažyčiai konstruktoriai.

Šiluma

Aplinka. Ant žvakutės šildomas desertas, prie akių kepami kepsneliai ar daržovės, šilta šviesa apšviesti namai, daug žiburiukų ir skanus šiltas vanilės ar cinamono kvapas…

Dovanos. Dovanokime šildykles – su vyšnių kauliukais, grūdais ar tiesiog šiltu vandeniu. Dienoraščius, nuotraukų albumus ir koliažus, draugystės apyrankes, širdeles, emocijas lavinančius žaislus, dekoruotus pagyrimais (panaudokite vitražinius dažus, lipdukus, rašykite ant stiklo) indus, veidrodėlius, šukas ir t.t.

Jei norite su humoru pažvelgti į vartotojišką Kalėdų metą, galite pasirinkti temą „Nuolaidos“. Neškite vieni kitiems gausybę nereikalingų, ne visiškai veikiančių ir ne visai patinkančių daiktų, o tada padarykite lošimą, labdarą, o gal aukcioną arba meninį projektą.

Geros ir įsimintinos Jums šventės! Daugiau diėjų www.lavi.lt

„Mamos žurnalas“

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + = 11

Kitos temos: