Paprastos taisyklės, kurios padės išvengti mergaičių lytinių organų uždegimų

plaukai

Pixabay.com

Ant dukros (6 m.) kelnaičių pastebime išskyrų. Kada reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytoją?

Tai vienas iš daugybės klausimų apie mergaičių lytinių organų priežiūrą. Tai nėra tema, kuria tėvai plačiai ir noriai dalinasi, o be reikalo – lytinių organų higiena yra tokia pat svarbi, kaip burnos ar galvos higiena.

Gydytojai turi patarimą mergaičių mamoms – kas vakarą tiesiog apžiūrėti dukros kelnaites. Išskyros bus matomos ant audinio, pagal jų gausumą ir spalvą bus aišku, kada prasidėjo uždegimas.

Mergaitės gana dažnai serga išorinių lytinių organų ir makšties infekcinėmis ligomis, nes dar nėra įgudusios laikytis higienos, be to, jų lytinių organų anatomija skiriasi nuo suaugusios moters. Mergaičių vulvos odelė yra plona, nepadengta plaukų ir neapsaugota poodinio riebalinio sluoksnio, todėl lengviau pažeidžiama. Pažeidžiamumui reikšmės turi ir mergaitės lytinių organų pH, kuris yra palankus daugintis patologiniams mikroorganizmams, nes gleivinė yra sausa. Nepamirškime, kad mergaitės dar nemoka pačios teisingai nusivalyti užpakaliuko, ir gali įnešti patogeninių mikrooganizmų iš išangės į makštį. Be to, turi įprotį liesti lytinių organų sritį nešvariomis rankomis, nesisaugo sėsdamosi ant smėlio, grindų, tad mikroorganizmai patenka ant lyties organų ir gali sukelti infekcinę reakciją. Lytinių organų infekcijoms turi įtakos ir parazitai, dažnas lytinių organų plovimas muilu, nubrozdinimai valant per šiukščiu popieriumi.

Dažniausia liga, kurios požymis – išskyros, – vadinama vulvovaginitu, ir ši liga sudaro bene 90 proc. ginekologinių susirgimų iki lytinio brendimo. Ligos simptomai gali būti įvairaus intensyvumo – nuo nedidelio diskomforto iki intensyvaus tarpvietės niežulio.

Kreipkitės į gydytoją, jeigu išskyros nesiliauja, jos tirštos, gausios ir skleidžia stiprų kvapą, tarpvietės oda niežti ir paraudusi.

Išvengti uždegimo nėra sunku, jei laikomasi keleto paprastų taisyklių:

Apiprausdamos dukrą nelieskite makšties – plaukite tik lytinių organų išorę.

Pasituštinusią mergaitę prauskite iš priekio atgal. Jeigu mergaitė paūgėjusi ir prausiasi pati, išmokykite ją tai daryti taisyklingai.

Mergaitė turi mūvėti medvilnines kelnaites. Tarpvietės odos apsaugai nuo infekcijos galite naudoti kremus, kuriuos kūdikiams naudojame nuo iššutimo.

Leiskite sudirgusiems lytiniams organams „pakvėpuoti“, tegul mergaitė miega be kelnaičių.

Kreipkitės į gydytoją, jeigu išskyros nesiliauja, jos tirštos, gausios ir skleidžia stiprų kvapą, tarpvietės oda niežti ir paraudusi.

lotamileMergaitės neprauskite muilu, kuris galėjo sukelti šią problemą. Kasdien prauskite mergaitės lytinius organus vandeniu ir rinkitės specialius lytiniams organams pritaikytus prausiklius, kurių pH atitinka mergaitės pH.

Toks yra Lotamile Girls – švelnus intymios higienos prausiklis mergaitėms nuo 1 metų iki pirmųjų menstruacijų. Prausiklis yra patikrintas dermatologų, itin lengvas, nedirginantis gleivinės, sudėtyje neturintis alkoholio, raminantis sudirgusią odelę ir idealiai tinkantis intymioms mergaičių zonoms, kurios savo pH skiriasi nuo suaugusių moterų.

Lotamile Girls prausiklio sudėtyje esančios medžiagos:

Lotoso žiedų ekstraktas pasižymi drėkinamuoju, valomuoju poveikiu;

Šalavijų ir medetkų žiedų ekstraktai padeda palaikyti gerą odos bei gleivinės būklę;

Pieno rūgštis užtikrina natūralią apsauginę gleivinės funkciją bei palaiko tinkamą mergaičių intymių sričių terpę;

Alantoinas ir D-pantenolis švelnina bei ramina sudirgusią odą.

Lotamile Girls idealiai tinka kasdieniam naudojimui, suteikia gaivumo ir švaros pojūtį. Prausiklis labiau tinkamas nei muilai, dušo geliai, moterų intymios zonos prausikliai, kurie mergaičių intymiai zonai gali būti per stiprūs ir/ar dirginantys.

Daugiau informacijos: www.lotamile.lt

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + = 14

Kitos temos: