„Sausas“ sausis – kodėl šis terminas išpopuliarėjo visame pasaulyje

Fotostudijos „Švelnus vėjas“ nuotr.

Mūsų seneliai pasninkaudavo ir gyveno asketiškai gruodžio mėnesį, o dabartinė karta linkusi „nusiplakti“ sausį. Terminas „sausas sausis“ prigijo visame pasaulyje, nes per vadinamąsias žiemos šventes mes suvalgome ir išgeriame organizmui sunkiai pakeliamus kiekius. Tarptautinės žaliųjų organizacijos jau vadina Kalėdas didžiausia metų ekologine katastrofa, nes po jų susikaupia tiek plastiko, pakuočių ir kitokių atliekų, kaip per kitus 11 mėnesių kartu sudėjus. Persivalgo ne tik mūsų  skrandžiai, akys ir ausys, bet ir spintos.

Labiausiai namų jaukumą įvertiname grįžę iš kelionių, o rutinos teikiamą saugumą ir sielos ramybę – po švenčių maratono. Po baliaus savaime norisi pasninkauti. Po karnavalų, vakarėlių ir užstalių maratono norisi patylėti. Po šviesų festivalių ir eglučių žybsėjimo taip miela tiesiog pasivaikščioti miške, tempiant rogutes.

Sausį valgykite mažiau, gyvenkite kukliau, tačiau tekstų pasninko „Mamos žurnale“ nesitikėkite. Kaip tyčia, sausio numeris būna vienas iš sodriausių, nes savo eilės sulaukia straipsniai, kurie nesusiję su jokia proga ar švente, todėl kantriai laukė savo eilės.

Smagaus sausio!

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki + 6 =

Kitos temos: