Korona ir „Mamos žurnalas“. Laiškas skaitytojoms belaukiant balandžio numerio

Redakcijos žodis (rubrika)

epidemija

30 metų sandėliuke gulėjusios dujokaukės tapo impulsu pravesti įdomiosios istorijos pamoką 6 metų Marcelei

Mielos mamos!

Šis redakcijos žodis, kuriuo kreipiamės į jus kiekvieną mėnesį, – 230-asis. Solidu! Per tą laiką pirmųjų skaitytojų vaikai jau patys galėto tapti tėveliais, o kiek senamadiškas, bet jaukus redakcijos žodžio žanras – vis dar gyvas.

Redakcijos žodis – tai išliekamosios vertės neturinti žinutė, tiesiog emocija ar įžvalga, mūsų leidinio atveju – susijusi su motinyste. Dažnai jo temą lemia kokia nors aktualija, gal atostogos ar darželio sezono pradžia, tačiau dažniausiai – tai žodžių mandala, kurią po akimirkos nupučia vėjas.

Bet šis kartas yra kitoks. Pirmą kartą per 19 žurnalo leidybos metų, sėdus rašyti redakcijos žodžio, labai aišku, kad tai – jau metraštis. To, kas vyksta dabar, dar niekada nebuvo. Nebuvo mums, nebuvo mūsų tėvams, net seneliams. To, kas bus po mėnesio, kai rašysime kitą redakcijos žodį, irgi nežino niekas.

Laikantis metraščio taisyklių, teigiame: šiandien yra kovo 24 diena, Vilniuje 4ºC, antra savaitė šalyje karantinas. Į darbą atvykome ne viešuoju transportu (kas pėsčiomis, kas automobiliais), dideliame biurų pastate esame beveik vienos. Šios dienos susirgimų COVIDF-19 statistika Lietuvoje: 187 susirgusių, 1 iš jų pasveikęs ir 1, deja. miręs.

Koronavirusas iš „Mamos žurnalo“ jau spėjo atimti gana daug. Žlugo suplanuota kelionė į Londoną, kur ketinome daryti straipsnių ciklą su vietinėmis lietuvėmis mamomis. Atšaukta reklama, kurios užsakovų veikla dėl karantino nutraukta – tai sporto klubai, filmai, teatrai, masažo salonai, vaikų žaidimų kambariai ir t.t. Lydi įtampa dėl spaustuvės ir platintojų darbo. Vis dėlto šis numeris jus turėtų pasiekti.

Sąmoningai nerengėme per daug tekstų apie koronavirusą. Visą „greitąją“ informaciją galite rasti www.mamoszurnalas.lt. Ten kasdien dalinamės patarimais, ką su vaikais veikti namuose ir kaip struktūruoti dieną, kad karantinas netaptų balaganu. Tačiau keletą tekstų karšta tema užsakėme. Vienas jų – kaip išsklaidyti vaikų baimę dėl viruso. Improvizacijos šia tema gali būti labai kūrybingos. Tarkime, žurnalo redaktorės vyras prisiminė, kad sandėliuke turi labai senų dujokaukių. Buvo gera proga jas parsinešti, išvalyti, papozuoti papasakoti vaikui, kad visada viskas baigiasi gerai.

Laikykimės

Su meile

Redakcija

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− penki = 1

Kitos temos: