Šį numerį skiriame daugybei pirmųjų kartų, kuriuos turi išmokti ką tik iškepta mama

ginta

Studijos „G foto“ nuotraukoje redaktorė Ginta

Mielos mamos,

Šį numerį skiriame daugybei pirmųjų kartų, kuriuos turi išmokti ką tik iškepta mama. Pradėkime nuo būsimųjų mamų, kurios neseniai sužinojo Didžiąją naujieną, kad laukiasi.

Pirmieji pykinimai, pirmieji priaugti kilogramai ir… pirmosios treniruotės nėštukių mankštose. Ar žinojote, kad teigiamas nėštumo testas taria „sudie“ dviračiui, slidėms, batutams, kontaktinėms sporto šakoms (visa tai nesaugu!) ir sveikinasi su vaikščiojimu gamtoje, nėščiųjų joga, plaukimu?

Rašome apie pirmąjį mėnesį po gimdymo, kuris neretai vadinamas auksiniu. Akušeriai vieningai teigia, kad svarbiausias darbas mamai šį mėnesį – pamaitinti vaikelį, pasirūpinti savimi ir daug daug miegoti.

Dabar, nors esate sveikas ir suaugęs žmogus, legaliai turite teisę nusnūsti kad ir kelis kartus per dieną be jokių atsiprašinėjimų. O kai artimiausi žmonės siūlys už jus išvirti pietus ar atnešti pagaminto naminio maisto, – priimkite be skrupulų. Pirmas mėnuo pilnas naujų patirčių – ir fiziologinių, ir emocinių. Jautrumo, nerimo, meilės ir atsakomybės kokteilio skonis tikrai dar neragautas ir svaiginantis. Tapimas mama padovanoja tiek naujų atradimų, kad to užtektų pusei gyvenimo! Todėl tas patirtis labai svarbu įamžinti ir pirmosiose kūdikio nuotraukose. Gaudykite akimirkas, o kaip tai daryti, patars profesionali naujagimius fotografuojanti fotografė.

O kada pirmą kartą vaikutis turėtų atsiliepti, kviečiamas vardu? Psichologai kalba apie šeštą ar septintą mėnesį, bet galbūt jūsų mažylis sukrusdavo pakviestas vardu dar anksčiau? Ir kitas pirmasis kartas, kai apie trečiuosius metus jis vieną kartą pasakys nebe „Jonukas nori“, o „aš noriu“. Pirmą kartą apie save – nebe trečiuoju asmeniu!

Kada metas pirkti pirmąjį laikroduką? Atrodo,  jūsiškis jau pažįsta raides ir skaičius, bet vis dar yra „laimingas, kuris laiko neskaičiuoja“. Šiame numeryje rasite naudingų specialistų patarimų, kaip mokyti vaiką pažinti laikrodį, kas geriau – elektroninis ar su skaičiais, ir kodėl nereikia spartinti įvykių mokant pažinti laiką. Gera naujiena – laikrodžio pažinimas įtrauktas į mokyklinę programą, ir ten vaikas jau tikrai išmoks skaičiuoti laiką.

Daug pirmų kartų ir šio numerio šeimų istorijose. Turbūt pirmą kartą Lietuvoje moteris pagimdė trečią savo vaikelį to paties mėnesio tą pačią dieną, kaip ir pirmuosius du vaikus, tarp kurių keliolikos metų skirtumas. Rugpjūčio 12-oji trijų vaikučių mamai Sabinai nuo šiol bus ir trigubo vaikų gimtadienio diena. O atlikėja Ingrida Martinkėnaitė, taip švelniai besišypsanti nuo žurnalo viršelio, laukdamasi Emutės pirmą kartą savo gyvenime pamėgo kavą ir, jos negėrusi 40 metų, dabar savo motinystę džiugina kasdieniu kvapniu kavos puodeliu.

Tikimės, kad pirmų kartų numeris bus jums naudingas, nes viskas, kas vyksta pirmąkart, – nežinoma, o paskui tai tampa mūsų patirtimi ir gyvenimo istorija.

Gražaus rudens

„Mamos“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

 

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + = 16

Kitos temos: