Pirkiniai dvynukai: nėštumo testas + „Nėštukė 2020“

 

Vabaliuko foto

Vabaliuko foto

Mielos skaitytojos!

Gali būti, kad pamačiusios šią nuotrauką nutarėte – neaktualu, nėštumas man praeityje. Tačiau vis tiek perskaitykite, dėl šokiruojančios informacijos ir patriotinio intereso.

Taigi pirmiausia – gera naujiena.

Norime pasidžiaugti – išleidome kasmetinį žurnalą besilaukiančiosioms „Nėštukė 2020“. Jis tikrai nuostabus, vienas geriausių (o gal ir geriausias) iš tokių leidinių pasaulyje. Tik vienas niuansas – didesnėse šalyse leidiniai nėščiosioms leidžiami kas mėnesį, o mes leidžiame kartą per metus.

Dabar laikas blogajai naujienai.

Kodėl leidžiame taip retai? Ar pritrūko temų? Gal tingime dirbti? Atsakymai neteisingi. Tiesiog – Lietuvoje trūksta nėštukių! Pirmiausia apie tai mums praneša Statistikos departamentas. Kadangi „Mamos žurnalą“ leidžiame jau 19 metų, stebime gimstamumo rodiklius.

Pateiksime pastarųjų 6 metų skaičius:

2015 metais gimė 31 475 vaikai.

2016 metais – 30 623.

2017 metais – 28 689.

2018 metais – 28 149.

2019 metais – 27 729.

O dabar dėmesio! 190 metais Lietuvoje gimė 57 000 vaikų. O, kad tuomet būtume sugalvoję leisti žurnalą „Nėštukė“, jis tikrai būtų buvęs mėnesinis.

Kad pats laikas nėščias moteris skelbti nacionaline vertybe, patvirtino ir naujausia Jungtinių Tautų demografinė ataskaita. Ji teigia, kad Lietuva – sparčiausiai nykstanti valstybė pasaulyje. Siūloma kuo greičiau skelbti ekstremalią padėtį ir didinti nėštukių skaičių. Naujausioje JT ataskaitoje prognozuojama, kad šimtmečio viduryje – 2050 m. – Lietuvoje gyvens 2,1 mln. gyventojų. Bet šio šimtmečio pabaigoje jų liks tik 1,5 mln.N_virselis

JT ataskaitoje dar sakoma, kad 2019 metais vidutiniškai viena moteris pasaulyje pagimdė 2,5 vaiko. Lietuvoje šis rodiklis pernai siekė 1,63.

Dar vienas faktas – nuo 2009 iki 2019 metų sparčiausiai pasaulyje nyko trys šalys: Sirija, Puerto Rikas ir Lietuva.

Kitas JT grafikas rodo, kad per ateinančius 30 metų gyventojų mažės 54 valstybėse, o labiausiai – Lietuvoje. Antroje vietoje yra Bulgarija, trečioje – Latvija, po jų Ukraina, Serbija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Moldova, Puerto Rikas, Japonija, Rumunija, Albanija.

„Tai kelia siaubą“, – sako demografai.

Nesinori šio redakcijos žodžio pabaigti žodžiu „siaubas“. Verčiau tegul tas žodis bus „viltis“. Jūs darbuokitės savo ruožtu, o mes stengsimės jus lepinti ir maloninti puikiai leidiniais, įdomiais straipsniais, aukštinti motinystę, nes nieko geriau būti negali.

Šiame numeryje rasite daug temų mūsų „nykstančiajai“ rūšiaiׅ – nėštukėms. Jeigu neaktualu dabar, nenumokite ranka – nėštumas turi savybę kartotis.

Su meile, Redakcija

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję strauipsniai

 

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 8 = septyniolika

Kitos temos: