Pasididžiavimas – 100 mažylių, kuriems buvo leista gimti

20170227_123921

Gyvybės medžio nuotrauką, ant kurio jau 100 lapukų – gimusių vaikiukų

Vos per vieną mėnesį – trys sukrečiantys įvykiai, kai randami negyvų naujagimių kūneliai Vilniuje ir Jonavoje.

VšĮ „Krizinio nėštumo centro“ vadovė Zita Tomilinienė atkreipia dėmesį, kad tai yra pasekmės gilios krizės, kurią patiriančioms moterims nebuvo suteikta tinkama pagalba iš artimųjų ar specialistų.

„Neplanuoto, nelaukto nėštumo metu moterys gana dažnai patiria psichologinę įtampą ir baimę dėl ateities, kuri gali peraugti į asmeninę krizę ir pastūmėti pasielgti neadekvačiai. Laiku suteikus tinkamą pagalbą nėščioms moterims sunkiausiu periodu, būtų galima užkirsti kelią nelaimei.

„Noriu paraginti visus – jei pastebite nėščią moterį, kuri stokoja palaikymo savo artimoje aplinkoje, skambinkite mums, jūs galite padėti išgelbėti ne vieną gyvybę“, – sako Z.Tomilinienė.

Per trejus gyvavimo metus centras padėjo daugiau kaip 500 moterų, išgyvenančių krizinį nėštumą. „Krizinio nėštumo centro“ žiniomis, po suteiktos pagalbos, gimė per 100 kūdikių.

„Turėjome ne vieną nėščią moterį, kuri taip išgyveno dėl neplanuoto nėštumo, jog net galvojo apie savižudybę, tačiau sulaukusios visapusiškos pagalbos, jos pagimdė ir sėkmingai augina savo vaikus, o praėjus porai metų net išreiškė norą pačios savanoriauti šiame centre“, – džiaugiasi Z.Tomilinienė.

„Krizinio nėštumo centras“ padeda ne tik nėštumo laikotarpiu, bet ir pirmaisiais vaiko auginimo metais. Visos čia besikreipiančios mamos gauna emocinę, psichologinę, socialinę, materialinę pagalbą. Joms padedama pasiruošti kūdikio gimdymui, žindymui ir priežiūrai, moterys gauna reikalingą kūdikio kraitelį (rūbelius, vežimą, lovytę, sauskelnes). Jei moteris tikrai nemato galimybės auginti vaikelį, centro savanoriai suteikia informacijos apie galimybę saugiai palikti kūdikį gyvybės langelyje arba ligoninėje.

Daugiau informacijos www.neplanuotasnestumas.lt

Tel. 8*603 57912

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


6 − keturi =

Kitos temos: