Mediniai žaislai jūsų vaikams

zaidimai-zaidimai-vaikams-delione.

Originalios medinės dėlionės vaikams bus kur kas įdomesnės už parduotuve pirktas, masinės gamybos

Pamenate kaip vaikystėje stovėdavote ilgoje ir nuobodžioje eilėje, nes medinis arkliukas buvo mėgstamiausias žaislas ne tik Jums, bet ir Jūsų draugams, broliams bei sesėms.

Mediniai žaislai galbūt kažkam asocijuojasi su negražiais, nestilingais ir neįdomiais žaislais. Laikui bėgant žmonės primiršo medinius žaislus ir jų namus užkariavo masinės gamybos, plastmasiniai žaidimai.

Parduotuvėse apstu įvairiausių žaislų nuo barškučių kūdikiams iki elektrinių automobilių vaikams. Visko tiek daug, kad ne tik tėvai pasimeta apsilankę žaislų parduotuvėse, bet ir vaikai neišsirenka ko visgi norėtų. Konsultuoja prekinio ženklo „Medinis debesėlis“ įkūrėja Gintarė Bartkienė.

Pagal ką reikėtų rinktis žaislus parduotuvių lentynose?

Žinoma, nereikėtų kategoriškai nuvertinti plastmasinių žaislų, tačiau vaikams daugelis jų yra ne tik greitai pabostantys, bet ir dažnai kenkia sveikatai. Reikėtų ieškoti žaislo, kuris būtų sertifikuotas ir atitiktų Europos sąjungos reikalavimus. Taip pat nereikėtų pamiršti kokio amžiaus vaikui perkate žaislą. Tai kas tinka trimečiui kažin ar patenkins penkemečio poreikius.

Dabar vaikai yra daug kam alergiški, todėl žaisdami su ekologiškais žaislais nekenks savo sveikatai. Labai svarbu, kad žaislas būtų kuo natūralesnis, tokiu būdu apsaugosite mažylį nuo daug kenksmingų medžiagų. Dažniausiai žaislų kūrime yra naudojamos natūralios medžiagos kaip linas, kartonas ir, žinoma, medis. Mediniai žaislai vaikams netgi kelia didesnį susidomėjimą. O jeigu visgi nusprendėte, kad vaikui pirksite plastikinį žaislą atkreipkite dėmesį, kad jame nebūtų pavojingų cheminių medžiagų bei per daug smulkių detalių.

Kokie medinių žaislų pliusai?

Visuomenėje žmonės pradeda rinktis ne tik ekologiškus produktus, bet ir žaislus. Taip jie prisideda prie aplinkos saugojimo. Pagrindinis medinių žaislų privalumas – ilgaamžiškumas. Jie gaminami iš tvirtos medžiagos, todėl šiais žaislais vaikai galės džaugtis tikrai ne vienerius metus, o galbūt šis žaislas taps šeimos relikvija perduodama iš kartos į kartą. O ir atiduotas medinis žaislas pusseserėms ar draugų vaikams suteiks lygiai tiek pat džiaugsmo. Tėvai tikrai galės būti ramūs, kad medinis žaislas, pagamintas iš natūralių medžiagų, po keletos valandų nebus sulaužytas ir, svarbiausia, kels susidomėjimą vaikams.

Dar vienas medinių žaislų privalumas, kad jie laviną vaizduotę, kūrybingumą, skatina pačiam tyrinėti ir pažinti. Su mediniais žaislais vaikai galės žaisti bet kur ir bet kada, nes šie stilingi žaislai nereikalauja baterijų ar jokių kitų papildomų investicijų. O tai tėvams yra labai svarbu.

Ar mediniai žaislai reikalauja ypatingos priežiūros?

Daug kam atrodo, kad medinius žaislus yra sunkiau prižiūrėti nei plastamasinius, tačiau tai nėra tiesa. Dažniausiai juose nėra smulkių detalių, todėl juos lengva išvalyti. O ir iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad šiuo žaislus vaikai labai saugo.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant žaislus?

Dažnai tėvai stebisi kodėl vaikas turėdamas daugybę žaislų žaidžia tik su keletu. Prieš perkant reikėtų pagalvoti, ką jūsų mažylis mėgsta veikti. Jeigu pastebėjote, kad vaikas yra iš prigimties ramus galbūt vertėtų jam nupirkti originalią dėlionė, konstruktorių ar lavinančius stalo žaidimus. Geriausią variantą lengvai rasite, nes žaislų pasirinkimas yra tikrai didelis

Originalios medinės dėlionės vaikams bus kur kas įdomesnės už parduotuve pirktas, masinės gamybos. Augant šeimoje daugiau negu vienam vaikui labai svarbu pastebėti kiekvienos mažos asmenybės talentus bei poreikius. Galbūt vienas Jūsų vaikas didžiąją laiko dalį praleidžia šokdamas ir dainuodamas prieš veidrodį, o kitas gali ištisas valandas piešti bei spalvinti. Nereikėtų ir pamiršti kad vaikams reikia dinamikos bei originalumo. Paprasti žaislai jiems greitai atsibosta ir tai tampa prasta tėvų investicija. Naudokites paprasta taisykle: pirkite mažiau, bet tvirtesnius, ekologiškus, atitinkančius vaiko poreikius žaislus.

Žinoma, geriausia investicija yra kartu praleistas laikas su jūsų vaiku ir joks žaislas to neatpirks. Tačiau nereikėtų nuvertinti ir žaislų reikšmės, kuri vaiko pasauliui padaro didelę įtaką. Mažylis žaisdamas gali daug ko išmokti, pažinti, o jeigu dar į tą žaidimą įsijungia ir tėvai tuomet gera nuotaika ir puikios emocijos tikrai vyraus namuose. Ir svarbiausia, kad vaikas turės gražius prisiminimus kartu su tėvais.

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


+ 1 = trys

Kitos temos: