Kodėl metinuko gimtadienyje turėtų dalyvauti tik 2 svečiai

gimtadienis

Dovilės Linkuvienės nuotr.

Nors vaiko gimtadienis – tik kartą per metus, jam artėjant, tėvams pradeda skaudėti galvas. Koks turėtų būti pats linksmiausias gimtadienis?

Svečių skaičius

Lengviausia užimti nereiklius 1–4 metų vaikučius, kuriems pakaks torto, žvakučių, muzikėlės, kelių organizuotų žaidimų, tokių kaip „Jurgeli meistreli“, laimės šulinėlio ir žvakučių.

Jei vaikui nebetoli iki pirmojo rimtesnio jubiliejaus – penkerių, laikas jį įtraukti į gimtadienio planavimą. Tada mažasis jaučiasi ir pats atsakingas už tai, kad šventė pavyktų, o kartu ugdote ir jo pasitikėjimą, stiprinate atsakomybės jausmą. Aišku, vaikas norės pakviesti „visus“. Tačiau gimtadienio matematika paprasta: jei šventė vyksta namuose, svečių skaičius = vaiko amžius +1.

Švenčiant gimtadienį žaidimų centre arba kviečiantis animatorių (žmogus, kuris užima, linksmina vaikus) vaikų skaičius gali būti ir didesnis. Visai nesvarbu, kuriame Lietuvos kampelyje ir kokioje vietoje švenčiate (bute, name, kavinėje, darželyje ar gamtoje) – personažai gali sumaniai pritaikyti žaidimus turimai erdvei.

Ar kviesti tėvelius?

Kai draugų sąrašas jau suplanuotas, dėmesys krypsta į svečių tėvelius. Ar kviesti draugų mamas? O gal ir mamas, ir tėčius? Bet tada vaiko gimtadienis tampa nemenka suaugusiųjų puota, kuriai reikia visai kitokio biudžeto. Kiškis Ilgaausis siūlo – nepamirškite, kieno tai šventė. Mažieji paprastai labai greitai pavargsta nuo dėmesio, nuo didelio žmonių susibūrimo, jie tampa irzlūs, kaprizingi arba viskam apatiški. Geriau darykite kelias nedideles šventes. Tad jei turite artimų suaugusiųjų, kuriuos privalote pakviesti, darykite šventę jiems, o vaikas tegul švenčia su sava kompanija. Tuomet tėvams praneškite, kad savo vaiką atvežtų tą valandą ir paimtų po tiek ir tiek valandų. Visi supras, kad suaugusieji nekviečiami.

Jei svečiai dar visai maži, iki 3 metų, be tėvų pagalbos Jūs su jais tiesiog nesusitvarkysite… Gerai apgalvokite, ar užteks energijos ir noro užimti mažuosius svečius, migdyti pavargusius, raminti nuskriaustus, linksminti energinguosius. Išvada – iki 3 metų vaikai turėtų dalyvauti su vienu iš tėvų, po 3 metų jau galima kviesti ir be tėvų.

Gimtadienio laikas

gimtadienis

Pixabay.com

Jei vaikas metus lenkia ant vienos rankos, geriausias šventės laikas yra pirmoji dienos pusė. Tada jie turi maksimalų energijos kiekį. Žinoma, tada šventimas vidury savaitės atkrenta. Jei švęsite eilinę savaitės dieną, tėvai galės vaikus į gimtadienį atvežti tik apie 19 val. O tai vaikams tikrai per vėlu. Kodėl? Vaikams reikia laiko priprasti, pavalgyti, pažaisti, o vėlų metą jie pasijunta jau pavargę. Kiškis Ilgaausis rekomenduoja: švęskite savaitgalį!

Vienu šūviu du laimikiai: gimtadieninėmis nuotaikomis atsikėlęs mažasis ir savaitgalinio atsipalaidavimo kupini tėvai.

Kokį personažą rinktis

Svarbus šventės planavimo etapas – perzonažo pasirinkimas. Patiems mažiausiems rekomenduojame švelnius, ryškios išvaizdos veikėjus – Mikę Pūkuotuką, Kiškį, Fėją ar Karlsoną. Nesmagu, kai mažyliai, išgirdę skardų Pirato balsą ar smagų Pepės juoką lekia slėptis, pradeda verkti. Reikia atsižvelgti į vaikų interesus, pomėgius ir tai, ar jie personažą jau pažįsta: matė animacinius filmukus, skaitė pasakas?

„Senieji“ klasikiniai personažai, kaip Karlsonas ar Pepė Ilgakojinė gali būti įdomūs tik tėveliams, o šiuolaikiniai kartai nė negirdėti.

Berniukų ir mergaičių nuomonės gali skirtis, berniukams smagiau žaisti su Kaubojumi, Piratu, Klounu ar Kareiviu, o mergaitės linkusios puoštis Princesių, Pelytės Minės ar Raudonkepuraitės suknelėmis.

Dėl dovanų – pasitarimas su tėvais

Pasirodo, pasiklysti galima ne tik miške, bet ir gimtadienio dovanų krūvoje. Jei einate į gimtadienį kaip svečias, prieš rinkdami vaikui dovaną dėl milijono priežasčių pasitarkite su jo tėvais: galbūt spintoje jau guli ne vienas toks žaislas. Be to, mažųjų pomėgiai keičiasi greičiau, nei įsivaizduojate, o tėveliai juos pastebi geriausiai. Gal vaikučio noras kiek brangokas – tuomet kooperuokites. O jei vaiko spintos ir lentynos lūžta nuo žaislų, dovanokite emocijas arba, kitaip tariant – įspūdžio dovaną! Tai bilietai į teatrą, kino filmą, vandens atrakcionų parką, šokolado fondiu ir pan.

Dovanų išpakavimas

Suaugusieji žino etiketo taisyklę – išpakuoti dovaną visiems svečiams matant. Vis dėlto per vaikų gimtadienius (ypač jei švenčia priešmokyklinukas), taisyklės kitos. Dažniausiai mažuosius dovanos veikia lyg džiaugsmo piliulės, tačiau visi geri dalykai turi pilkesnę pusę. Gimtadienio dovanos – ne išimtis. Kad kalnas dovanų nevirstų krokodilo ašaromis, pasiūlykite vaikui iš karto nežiūrėti dovanų, o padėti jas į nuošalesnę vietelę, mat pradėjęs iš karto pakuoti dovanas, jis nebekreips dėmesio į svečius, be to, gali kilti konfliktai, nes dažnai mažieji sukaktuvininkai nelinkę dalintis.

Ačiū svečiams

Po šventės būtinai drauge ištarkite AČIŪ svečiams. Svarbu atminti, kad jūs, mieli tėveliai, esate didžiausi mažojo pagalbininkai, tad draugiškai viską suplanavę ir apgalvoję padovanosite atžalai pačių šilčiausių emocijų.

Su šypsena – vaikų gimtadienių ekspertas Kiškis Ilgaausis www.sypsomes.lt

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− du = 2

Kitos temos: