Dėmesio, vaiko šventė!

Keksiuku idejos

Vaikams labai svarbus stalo dekoravimas

Gimtadienis! Dovanos! Kalėdų Senelis! Arba tiesiog šventė – ko gero patys veiksmingiausi raktažodžiai, pažadinantys vaikų smalsumą ir nekantrų laukimą – o kaip gi viskas bus? Ką šį kartą gausiu dovanų?

Gerais patarimais dalinasi vaikiškų švenčių organizatoriai – www.sypsomes.lt komanda.

Vaiko gimtadienis, ar nuobodus tetų pasisėdėjimas?

Kol mažyliai dar moka nuoširdžiai džiaugtis visai paprastais dalykais, galite lengvai pradžiuginti juos pripūsdami spalvotų balionų, nupirkę gimtadienio tortą ar įteikę vaiko trokštamą dovaną. Iki 7 metų beveik visose šventėse vaikučiai dalyvauja su vienu ar abiem tėveliais. Kyla klausimas, ką daryti, kad vaiko gimtadienis ar kita šventė netaptų tiesiog nuobodžiu suaugusiųjų pasisėdėjimu prie stalo?

Kad šeimos šventė būtų ypatinga, būkite kūrybingi bei skirkite laiko jai suruošti. Jei laiko tikrai neturite, patikėkite tai švenčių organizatoriams. Sugaištas laikas vėliau atsipirks su kaupu. Po kelerių metų žiūrėdami nuotraukas ar filmuotą vaizdo įrašą su šypsena prisiminsite smagiausias praėjusių švenčių akimirkas. Būkite išradingi ir nepaisykite standartų, kurkite savo šeimos švenčių tradicijas. Be žvakučių pūtimo per gimtadienį ar kiaušinių dažymo per Velykas, galima visada dainuoti šeimos himną, šokti juokingą šokį bei sugalvoti daug kitų smagių užsėmimų, kurie galėtų tapti tik jūsų šeimos tradicija. Jei skirsite tam laiko, šventė nuo pat idėjos taps kūrybiniu procesu, į kurį būtina įtraukti ir vaikus. Kartu tardamiesi ir pasiskirstydami darbus, tapsite artimesni, o vaikai išmoks prisiimti atsakomybę.

Vaiko gimtadienį planuokite kartu

Kiekvienas vaiko gimtadienis – svarbi šeimos šventė, gerokai svarbesnė už tėčio ar mamos gimtadienius. Jeigu vaikas jau moka kalbėti, leiskite jam pasijausti lygiaverčiu šeimos nariu, turinčiu teisę spręsti, kaip ir jūs. Išklausykite jo norų, svajonių, diskutuokite apie jas ir planuokite kartu. Kartais vaiko fantazijos gali būti įgyvendintos visai nesudėtingai, reikia tik šiek tiek išradingumo. Leisdami vaikui išsakyti savo nuomonę ir pageidavimus nuo pat mažens, sustiprinsite jo pasitikėjimą savimi.

Mums, suaugusiesiems, dažniausiai norisi vis naujų įspūdžių, tačiau vaikai tam tikrus dalykus vertina šiek tieks skirtingai. Sunku suprasti, kodėl ta pati „Teletabių“ serija, matyta jau penkiasdešimt kartų, mažylį džiugina lygiai taip pat, kaip ir pirmąjį kartą.

Nesistenkite vaikui primesti savo nuomonės, atidžiai išklausykite jo norų. Jei mažylis dar nemoka sklandžiai kalbėti, pateikite jam konkrečius klausimus: kur švęsime, ką veiksime, ką kviečiame į svečius, kaip puošime kambarį ir patys puošimės, kokį tortą pirksime.

Jei vaikas nežino atsakymo, pasiūlykite jam kelis variantus, kad pats galėtų išsirinkti. Net patys nustebsite, kaip gali skirtis jūsų nuomonės!

Atsargiai su staigmenomis! Galvodami, kad gerai pažįstate savo atžalą, suorganizavę jam staigmeną galite sukelti visiškai priešingą ir netikėtą vaiko reakciją, ašaras ar pykčio protrūkį. Dažnai pasitaiko, kai tėvai, nežinodami tikrųjų, kartais visai paprastų vaiko norų, nuvilia jį. Įsivaizduokite, kaip jaučiasi berniukas, svajojantis susitikti su Žmogumi Voru, į kurio gimtadienį tėvai pakviečia „visų mėgstamą“ klouną. Arba mergaitei, kuri nemėgsta judrios veiklos, gimtadienis nuotykių parke greičiausiai nebus labai įdomus.

Tokių nemalonių staigmenų tikrai išvengsite, aptarę būsimą šventę su vaiku.

Nemažai patarimų, kaip planuoti vaikų šventes, galite rasti tinklaraštyje www.pliusinismeskiukas.blogspot.com skiltyje „Vaikų šventės“.

Didžiosios kalendorinės šventės

Per Kalėdas ir kitas tradicines kalendorines šventes didžiausias dėmesys dažniausiai skiriamas šventiniam stalui ar dovanų pirkimui.

Bet ar pastebėjote, kad vaikai tokiose šventėse dažniausiai nuobodžiauja. Puikus šio nuobodulio priešnuodis – žaidimai, kuriuos kartu žaidžia visa šeima. Nebijokite suvaikėti ir atrodyti kvailai, vėl sugrįžti į mažųjų pasaulį gali būti daug smagiau nei tiesiog kalbėtis su senai matytais giminaičiais prie stalo. Apsilankęs gyvas Kalėdų Senelis ar Velykų Bobutė vaikų akyse šventės vertę padidins šimtus kartų. Kartais vaiką labiau džiugina susitikimas su pačiu Kalėdų Seneliu nei jo atnešta dovana, todėl būtinai paprašykite iškalbingo draugo ar kaimyno pagalbos, arba pasikvieskite profesionalų Kalėdų Senelį. Apsilankę svetainėje www.sypsomes.lt rasite daugiau specialių Kalėdų ir kitų švenčių pasiūlymų, kaip nustebinti ir pradžiuginti savo mažylį, pavyzdžiui, tikro Kalėdų Senelio skambutis.

Ką veiksime per šventę?

Įsimintina šventė – tai ne tik dovanos, gražūs drabužiai ar papuošta aplinka. Svarbiausia šventės dalis – patirtos emocijos, sukurtos tarpusavio bendravimu, patirtais įspūdžiais bei buvimu kartu. Daugeliu atveju šventės sėkmė priklauso nuo tinkamai pasirinktos programos bei gero vedėjo. Ypač tai aktualu vaikams. Priešingai nei suaugusieji, jie nemėgsta ilgai sėdėti prie stalo. Jiems rūpi aktyvi ir būtent jiems įdomi veikla.

Šiuo atvejui puiku, jei vienas iš tėvų būna nusiteikęs kartu su mažaisiais žaisti piratus ar pasivertęs tikra ragana skraidyti ant šluotos. Jei manote, kad neturėsite laiko užimti vaikų, nes rūpinsitės svečiais, arba tiesiog nejaukiai jaučiatės „juokdario“ vaidmenyje, siūlome pasinaudoti profesionalių animatorių paslaugomis (animatorius – žmogus, užimantis vaikus jiems įdomia veikla). Į šventę pakviestas vaiko mėgstamas pasakos personažas pradžiugins ir vaikus, ir tėvus (nes tėvams smagiausia, vaikai laimingi).

Užsisakydami animatoriaus paslaugas, rinkitės atsakingai. Juk tam, kad vaikas tikrai būtų patenkintas, turite gauti kokybišką paslaugą.

Animatoriumi, kaip ir renginių vedėju, gali būti tikrai ne kiekvienas: čia svarbi ir patirtis, ir mokėjimas bendrauti su vaikais, ir estetinė išvaizda. Turbūt nesmagu būtų išgirsti, kad ši Fėja netikra, nes jos suknelė „nefėjiška“ (o iš užuolaidos, nes lygiai tokia kabo pas močiutę).

Todėl pasidomėkite rinkoje siūlomais variantais, apsilankykite jų interneto svetainėse, paklauskite pažįstamų atsiliepimų, pakalbėkite su tokių renginių organizatoriais. Ir, jei tik yra galimybė, leiskite vaikui pačiam pasirinkti personažą.

Nepamirškite fotografuoti

Kad ir kokia būtų šauni šventė, jos įspūdžiai laikui bėgant išdils, jeigu nepasirūpinsite juos įamžinti. Gražių nuotraukų vertė laikui bėgant išaugs. Juk kaip smagu vėliau kartu susėdus perversti praėjusių švenčių albumą ir prisiminti buvusias džiugias akimirkas. Labai dažnai girdime atsiliepimus, jog šventė buvo puiki, bet, deja, nepavyko padaryti gerų nuotraukų. Taip atsitinka dėl dviejų priežasčių.

Pirma, būti ir šventės šeimininku ir fotografuoti labai sunku: juk reikia ir svečius priimti, ir pasirūpinti jais, o jei dar ir bandai kažką įdomaus suorganizuoti, nebepavyksta būti vienu metu visur. Antra nepavykusių nuotraukų priežastis – netinkamas fotoaparatas.

Fotografuojant vadinamąja „muiline“ ar telefonu retai kada pavyks padaryti kokybiškų nuotraukų patalpoje, nes greičiausiai trūks apšvietimo.

Akimirkų juk nesugražinsi. Todėl, jeigu tik galite sau leisti, pasinaudokite profesionalaus fotografo paslaugomis. O jei tokios paslaugos jums per brangios, kreipkitės į pradedantįjį fotografą arba paprašykite mėgstančio fotografuoti draugo pagalbos. Apsilankę www.sypsomes.lt/paslaugos/fotografas rasite patarimų, kaip išsirinkti tinkamą fotografą.

Ar verta filmuoti?

Kokybiškai nufilmuota ir sumontuota medžiaga dar labiau išsaugo šventinę nuotaiką nei nuotraukos. Jūsų vaikams šis filmas bus daug geresnis nei naujausia „Teletabių“ ar „Šreko“ serija. Jeigu šventė jums tikrai svarbi, nepagailėkite pinigų profesionaliam filmuotojui. Ir nors dažnai šeimos turi savo vaizdo kamerą, gero filmuko sumontavimas reikalauja daug laiko, žinių ir profesionalios įrangos. Jeigu nusprendėte filmuoti patys, nepamirškite filmuotos medžiagos sutvarkyti. Tam, kad žiūrėti netaptų nuobodu, atsirinkite pačias geriausias akimirkas ir sudėkite jas į ne ilgesnį nei 5 minučių filmuką.

Vaikų vaišės

Teko pastebėti, kad daugelis tėvų per daug sureikšmina vaišes vaikų šventiniam stalui. Atminkite, paprastai vaikai, jei tik turi ką veikti, labai mažai valgo. Maistas jiems – tai antraeilis dalykas. Geriausios vaišės vaikų šventei tokios, kurias vaikas gali pasiimti į ranką, kai nereikia specialiai sėdėti prie stalo. Nors ir kaip atrodytu banalu, vaikai tikrai mėgsta picas, o norint apsieiti be jų, užtektų vaisių, sumuštinių, vaikiško sūrio, spurgų, kukurūzų lazdelių ir daug daug gėrimo – kompoto ar skiestų sulčių.

Kokį tortą išsirinkti

Tortas – pagrindinis gimtadienio akcentas, kuriuo vaišinsite visus svečius. Todėl jį rinkitės atsakingai. Jeigu svečiai dar visai maži, rinkitės kuo natūralesnius, be sintetinių dažiklių tortus. Nors ir kaip gražiai atrodytų ryškiai raudonas valgomas meškutis, pirmojo gimtadienio proga jis netinka (nesmagu, jei po gimtadienio išbers mažuosius svečius, o jei dar kuriam susuks pilvuką…). Užteks, jei kepinys bus papuoštas vaikiškomis figūrėlėmis ar kukliu piešinuku. Jei tik mokate, kepkite tortą patys ar pirkite tik iškeptą iš natūralių produktų. Vaikai nuo 4 metų paprastai būna mažiau jautresni alergenams, todėl jie gali rinktis tortą iš gausybės įspūdingų formų ir skonių. Jei negalite išpildyti vaiko svajonės ir pakviesti jo mėgstamo herojaus į šventę, galbūt Mikės Pūkuotuko formos tortas gali kompensuoti vaiko lūkesčius.

Pačių mažiausiųjų gimtadieniai

Švenčiant pirmuosius gimtadienius neretai tenka susidurti su tuo, kad jubiliatas šventės metu kardinaliai pasikeičia. Mamos negali patikėti, kad įprastai buvęs draugiškas, geranoriškas vaikas tampa irzlus ir visai nebendraujantis. Supraskite, kad 1-3 metų vaikui šventė – nauja patirtis, kurią ne visada lengva priimti. Ypač didelis aplinkinių dėmesys, daug svetimų žmonių ne vieną vaiką suerzina.

Mažylis dar nepratęs būti triukšmingoje aplinkoje ir nemoka visų gero elgesio taisyklių.

Norėdamos išvengti nemalonių situacijų, mažųjų šeimos narių (iki 4 metų) gimtadienius organizuokite namuose arba bent pasirinkite vaikams tinkamą aplinką, kur nebus didelio triukšmo ir nepažįstamųjų. Čia vaikutis jausis saugiausiai. Kad vaikas nepervargtų, apribokite šventės trukmę iki 2 val. ir iki minimumo sumažinkite svečių skaičių. Būna atvejų, kai į pirmąjį gimtadienį susirenka 5 vaikai ir 40 suaugusiųjų. Ar toks gimtadienis tikrai būna vaiko švente? Jei tikrai norite pakviesti daug suaugusiųjų, bent jau leiskite vaikams būti kitoje patalpoje. Taip apsaugosite vaikus nuo per didelio triukšmo ir perdėto dėmesio.

Ko reikėtų nepamiršti

Norėdami sukurti šventinę nuotaiką, nepamirškite muzikos. Linksma muzika ne tik pakelia nuotaiką ir padeda susipažinti, bet ir užpildo nemalonias tylos pauzes.

Jei jūsų mažylis dar neturi daug patirties švęsti gimtadienius, padėkite jam pasitikti svečius, priimti dovanas, padėkoti. Net ir drąsūs vaikai iš pradžių nebūna labai kalbūs, todėl tiek jubiliatui, tiek svečiams prireiks laiko apsiprasti.

Jei tik pavyksta susitarti, pasiūlykite jubiliatui dovanų žiūrėjimą atidėti vėlesniam laikui, geriausia svečiams jau išėjus. Taip išvengsite žaislų nepasidalijimo scenų, o ir vaikas neatitrūks nuo šventinės programos.

Jei gimtadienį organizuojate namuose, pasirūpinkite, kad aplinka vaikams būtų saugi. Vaikai mėgsta bėgioti ir retkarčiais pasistumdyti, todėl geriau, kad kambaryje būtų kuo mažiau daiktų ir baldų, o grindys nebūtų slidžios.

Kada verta kreiptis į švenčių organizatorius

Būna švenčių, kurios jums labai svarbios, ir norisi, kad viskas pavyktų gerai. Viską apgalvoti, kai turi mažai patirties ar trūksta laiko, yra tikrai sunku. Tiek krikštynos, tiek jubiliejai, ir, žinoma, vestuvės retai apsieina be profesionalių švenčių organizatoriaus patarimų ar pagalbos.

Profesionalų patarimai padeda ne tik išvengti nesėkmių, bet ir sutaupyti atsisakius netinkamų sprendimų. Jei norite išvengti nereikalingų rūpesčių šventės metu, leiskite pasirūpinti tuo profesionalams.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “Dėmesio, vaiko šventė!”

  1. 2014/12/20 at 13:36 #

    mano mergaitei sueis 9m.2015,18d.

Palikite atsiliepimą


+ 4 = septyni

Kitos temos: