Pirmasis gimtadienis – mamyčių išradingumo olimpiada

IA8A0403-copy

Pirmasis vaiko gimtadienis tėvams – kaip pirmoji meilė, pirmoji kelionė, pirmoji alga

Žodis „pirmasis“ turi didelį svorį. Pirmasis vaiko gimtadienis tėvams – kaip pirmoji meilė, pirmoji kelionė, pirmoji alga. Skaitykite, kaip savo vaikų pirmuosius gimtadienius organizavo forumo mamytės, auginančios „kovinukus“.

Esu Viktorija, iš mamyčių, auginančių panašaus amžiaus vaikus, grupės. Kai mažyliams artėjo metukų sukaktis, prasidėjo susirašinėjimas – kur, kaip ir kokį švęsti pirmąjį gimtadienį.

Vieta. Dabartinė mada – gimtadienio šventimas vaikų kambariuose. Mūsų šeima pasirinko šį variantą, į šventę pakvietėme visus savo grupės „kovinukus“ iš Vilniaus. Jeigu anksčiau galvojau, kad anksti, dabar įsitikinau, kad panašaus amžiaus vaikai puikiai bendrauja, o vaikų žaidimų kambarys puikiai tinka tokiai šventei. Kelios kitos grupės mamytės irgi pasirinko vaikų kambarius, kiti šventė namie su šeima arba su draugais, kurie irgi turi mažylių.

Tortas. Ne ką mažiau aktuali diskusijų tema buvo Pirmojo gimtadienio tortas. Kokio jis bus skonio? Ar leisime jubiliatams jo paragauti? O gal reikia  užsakyti specialų, teminį, ar geriau gaminti pačioms? Nagingos mamos kepė tortą pačios ir sužibėjo jį dekoruodamos. Juk dabar labai populiaru įamžinti pirmojo torto ragavimą(Cake smash photoshoot).

Dekoracijos. Smagiai dalinomės idėjomis, tarėmės, kaip pasigaminti pirmojo gimtadienio skaičius. Ieškojome įvairių pavyzdžių ir gaminimo būdų. Turime darbščių mamyčių, kurios pačios dekoravo savo vaikučiams glaustinukes, pasiuvo baleto (tutu) sijonukus.

Vaišės. Daug diskutavome, kas bus ant vaišių stalo. Ko reikia ir kas geriausiai tiks mažiesiems svečiams. Palaikymo sulaukė:  duoniukai, trapučiai, kukurūzai, varškytės, jogurtukai, vaisių „ežiukai“, keksiukai, želė, vaisiai.

Kiekviena mama norėjo surengti savo vaikui gražiausią šventę, ir kiekvienai tai pavyko! Ruošėmės pirmiesiems gimtadieniams 2–3 mėnesius. Ilgai, bet užtat nereikėjo lėkti paskutinę minutę į parduotuvę ir viską nupirkti iš ten. Pačių gaminti šventės atributai buvo gražiausi, nes į juos įdėta širdies.

Kartais vyras pasakydavo, kad persistengiu, kam to reikia, juk vaikas mažas, dar nieko nesupras. Tegul švenčia, kai paaugs ir pats pasirinks temą, tortą, pasikvies draugų. Mano nuomone, viską, ką mama nori padaryti dėl vaiko, tegul daro drąsiai! Gyvename 21 amžiuje, yra vaizdo įrašų, nuotraukų. Tai ir bus prisiminimai. Juk pirmasis gimtadienis būna tik vieną kartą gyvenime.

CIRKAS

Pasakoja Sandra, Jokūbo mama:

Pasirinkome cirko temą, nes Jokūbas labai domisi įvairiais žvėreliais, o ir mūsų gyvenimo ritmas dabar lyg cirke – nenustygstantis vietoje, patrakęs ir linksmas. Pasiruošimas šventei truko apie du mėnesius. Teko gerai apgalvoti, kokių norime spalvų, stalo ir salės dekoracijų bei užkandžių, kurie būtų tinkami mažiausiems. Maistą gaminau pati: želę indeliuose, sausainiukus, įvairių vaisių iešmelius. Tortą užsakėme, kad pagamintų kuo šviežesnį ir be įvairiausių priedų. Jokūbui tortas labai patiko, teko net slėpti lėkštę. Šventėme Kaune, „Magiškame namelyje“. Šią vietą pasirinkome, nes labai primena namų aplinką, daug žaisliukų ir veiklos mažiesiems, jauku ir vaikai gali nevaržomi žaisti lyg būdami namuose. Nors pirmasis gimtadienis Jokūbui buvo lyg tik dar vienas padūkimas su draugais, bet mes nieko nesigailime. Linksma šventės nuotaika, vaikų krykštavimas ir šiltos emocijos ilgam išliks atmintyje, o sūneliui visus įspūdžius papasakosime žiūrėdami nuotraukas. Juk tai pirmasis gimtadienis!

PELIUKAS MIKIS

Pasakoja Viktorija, Gabrielio mama:

Pirmojo gimtadienio šventė su mažaisiais draugais vyko Vilniuje, vaikų kambaryje „Skraiduolis“, labai graži vieta, puikiai pritaikyta vaikų gimtadieniams.  Pasirinkome Peliuko Mikio temą. Mažasis jubiliatas, vaišių stalas ir  vaikų kambarys buvo papuoštas šios temos atributais.

Kadangi dauguma svečių buvo metinukai, mamos kaip bitutės skraidė aplink savo atžalas. Laikas skriejo labai greitai ir štai sulaukėme svarbiausios šventės dalies – žvakutės pūtimo. Vaikų kambario personalas padėjo surengti šią ceremoniją – kambaryje užgesino šviesas, įjungė specialų apšvietimą (niekas iš vaikų neišsigando) ir įnešė gimtadienio tortą su degančia žvakute. Mamytės dainavo „Su gimimo diena“. Tą akimirką susigraudinau iš laimės, padėjau sūneliui sugalvoti pirmąjį norą (kad visada būtų sveikas) ir užpūtėme žvakutę.

Pirmojo gimtadienio akimirkas įamžinome „Provanso“ fotostudijoje. Fotosesijoje dalyvavo mažasis jubiliatas su tėveliais ir krikšto tėveliais.

DVI APRANGOS JUBILIATEI

Pasakoja Vilma, Elzės mama:

Pirmajam gimtadieniui ruošėmės labai daug, kūrybiškai ir iš visos širdies. Dekoracijas gaminau pati – vazas pirmosioms gimtadienio gėlėms, žvakides, popierinius pūkuotus burbulus, 12 mėnesių nuotraukų girliandą, prie sienos prikabintą vienetą, vardo raideles, stalo dekoracijas. Dukrytės aprangą dekoravau irgi pati. Beje, puošiau dvi glaustinukes, nes viena apranga buvo paskirta tortui valgyti… Žinoma, pasiuvau ir tutu sijonuką.

Šventei gaminau du tortus. Vieną suaugusiesiems, antrą – dukrytei, kurį galėtų valgyti pati. Dukrytei tortas labai patiko, vaišino ir tėtį, po torto valgymo reikėjo keisti aprangas ne tik Elzei, bet ir tėveliams.

Jaučiau didelį pasitenkinimą besiruošdama, o širdį glostė per šventę išsakyti komplimentai. Tikiuosi, kai dukrytė užaugs ir pamatys šventines nuotraukas, irgi bus sužavėta.

MĖTINĖ ŽALIA

Pasakoja Greta, Arono mama:

Ruošiausi svarbiausio žmogučio gimtadieniui porą savaičių, visas dekoracijas gaminau pati savo rankomis, juk tokios dekoracijos mieliausios. Šventė vyko Šilutėje, švenčių salėje. Svečiai dalyvavo patys artimiausi, o jų būrys susidarė gana nemažas, visi labai norėjo pasveikinti mažąjį Aroną. Šventės temos nesirinkome, bet pagrindinė šventės spalva buvo mėtinė žalia. Nes ji labai pavasariška, o juk Aronas gimė pirmąjį pavasario mėnesį. Išsirinkus spalvą, pradėjau ieškoti atributikos ir susidūriau su problema – labai mažai tokios spalvos dekoracijų! Daugumą atributikos siunčiausi internetu dar gerokai prieš gimtadienį, tad prie gautų spalvų derinau ir atspalvius. Taip pat užsisakiau medžiagos, iš jos siuvau ir tėveliui, ir sūneliui peteliškes, papuošiau Arono glaustinukę ir šventinę jo kėdutę. Visus metus kiekvieną mėnesį rengėme mažylio fotosesijas, tad man buvo labai svarbu svečiams parodyti, kaip Aronas užaugo per metus. Svečiai liko susižavėti visais papuošimais.

MEŠKIUKAI

Pasakoja Renata, Roko mama: 

Pirmasis PIRMASIS – sukosi mintyse turbūt kokius 4 mėnesius prieš tą svarbų dar vieną pirmąjį kartą. Mintyse dėliojau, kokią įsivaizduoju šventę, bet žinojau viena – viską, ką galėsiu, gaminsiu savo rankomis. Taigi lieka vis mažiau laiko ir, išsirinkus temą „Meškiukai“, mama kimba į darbus. Nusprendusi, jog imsis to, kuo niekada nėra užsiėmusi. Taip taip – siūsiu (puošiu), ne ką kitą, o svarbų gimtadienio akcentą – glaustinukę. Galbūt tai nuvalkiota, bet kaip jie mielai atrodo su tais meškinais, boružėlėmis, gėlytėmis ant pilvukų. Ir ką gi – prireikė tik kelių vakarų, ir mano vaikas jau turi „meškiną ant pilvo“. Taip, galbūt jis kreivas, ne toks, kokį siuva moterys, baigusios siuvimo mokslus, bet jis MAMYTĖS kurtas SŪNUI! Mano manymu, reikia stengtis bent kažką daryti pačioms, tuomet šventė bus 100 kartų mielesnė ir tikresnė.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


aštuoni + = 15

Kitos temos: