Vaiko gimtadienis – galimybė sukurti šeimos tradiciją

Pirmasis gimtadienis. Judita Vadeikė photography

Jeigu dvejus metus iš eilės pavyksta ką nors gerai suorganizuoti, trečiais metais tai jau vadinsis tradicija. Gera proga kurti šeimos tradicijas yra vaiko gimtadienis. Paskaitykite, kaip tai sekėsi padaryti mamai Simonai.

Šį tekstą rašiau ir perrašiau kelis kartus, vis mėgindama jo nesuasmeninti. Bet, deja, kitaip nepavyko. Mėginsiu pasidalinti įžvalgomis, kaip sukurti gimtadienio tradicijas, kurias galėsite puoselėti kasmet. Papasakosiu, ką mes atradome ir sugalvojome švęsdami sūnaus Rojaus gimtadienius, šiemet buvo jau ketvirtas.

Pirmasis gimtadienis – tiesiog torto taškymas

Švenčiant pirmąjį Rojaus gimtadienį, nutarėme padaryti torto taškymo fotosesiją („Smash cake“). Dabar tokia fotosesija yra įprastas dalykas, o prieš 3 metus buvo kažkas naujo. Pamenu, dar nesilaukiau, o norėjau būtent taip švęsti savo vaiko pirmąjį gimtadienį. Kodėl? Pabandysiu nuosekliai papasakoti apie šią idėją.

Kadangi pirmasis gimtadienis priklauso daugiau mamai nei vaikui, norėjau Rojui sukurti emociją. Vienerių metui vaikui dar nebūtų tikęs žaidimų kambarys, nes vaiko „draugai“ tuo metu yra mamų draugių vaikučiai, dažniausiai panašaus amžiaus. Kurti šventę vien dėl šventės nenorėjau, tačiau gimė idėja, kad gimtadienį galime sutikti fotostudijoje, naikinant ir taškant gimtadienio tortą.

Buvo kilusių abejonių – ar pavyks, ar vaikas bent prisilies prie torto, juo labiau kad iki to laiko torto net nebuvo ragavęs. Tačiau mums pavyko tortą sunaikinti ir ištaškyti po visa studiją!

Didžiausias dėmesys ruošiantis pirmajam gimtadieniui buvo mažylio apranga. Teko siūti drabužėlius, kurie nevaržytų judesių naikinant tortą. Juoko buvo ir vaikui, ir mums. Tuomet ir gimė idėja, kad torto taškymo fotosesiją padarysime tradicinę – kiekvienais metais Rojaus gimtadienį pasitiksime studijoje ar lauke, bus vis kita gimtadienio tema, tačiau torto taškymas liks. Kasmet vis daugiau tenka pasukti galvą, į kokį personažą įkūnysime Rojų. Kai randame jam tinkančią temą, prasideda pasiruošimas – rūbų paieška, rekvizitai, torto užsakymas.

Antrasis gimtadienis. Matine studio

Oksana Bražiūnienė, fotostudijos „Matinė studio“ įkūrėja:

Torto taškymo fotosesijai rekomenduočiau pasiruošti šiek tiek iš anksto. Didelį dėmesį reikėtų skirti vaikų aprangai. Ji gali būti visai kukli, bet turi derėti pagal spalvas. Kuo mažiau raštų. Apranga turi būti patogi. Jei berniukams renkatės marškinius, žiūrėkite, kad jie būtų glaustinukės tipo, nes marškinukai tampa dažniausia problema fotosesijų metų. Patarimas mergaičių tėveliams – jei renkatės suknutę, pagalvokite ir apie šortukus, kad visuma atrodytų estetiškai. Jei planuojate puošti galvos papuošalais, prie jų pratinkite vaiką iš anksto namie, kad fotosesijos metu nenorėtų puošmenos nusiplėšti nuo galvos. Galvos papuošalas neturėtų būti didesnis už vaiko galvą. Labai svarbu avalynė, kuri dažniausiai tampa iššūkiu – ieškokite jos iš anksto. Nepirkite per didelių pėdkelnių, verčiau rinkitės kojines iki kelių. Nepamirškite ir higienos – nukarpyti nagučiai bei išvalytos nosytės. O svarbiausias momentas keliaujant į fotosesiją – nuotaika. Išsimiegokite, bei nepamirškite prieš fotosesiją pamaitinti vaikutį.

Antrasis gimtadienis – pagalvokite apie tortą

Kur švęsime antrąjį gimtadienį, žinojome iš anksto – žinoma, kad fotostudijoje. Kadangi Rojus susibičiuliavo su savo (taip jis vadina) fotografe Oksana, daug detalių aptarėme kartu su ja, kad fotosesija įvyktų nepriekaištingai. Antrojo gimtadienio fotosesija buvo kiek subtilesnė, bet rankos vis tiek smego į tortą, Rojus noriai jį valgė. Teko stabdyti, kad jau gana, nes didžioji dalis torto keliavo ne ant žemės, o į burną. Tad antrajam gimtadieniui siūlau labai kruopščiai pasirinkti, kokį tortą duosite ragauti.

Antrojo gimtadienio fotosesija man paliko didžiausią įspūdį. Rojus buvo lakūnas, tėtis fotosesijai ieškojo lėktuvo, aš rūpinausi  kad Rojus ragautų skanaus torto ir atrodytų kaip pats tikriausias mažasis lakūnas. Ta diena mus visada suvienija. Po jos visada važiuojame gerti arbatos ir dalintis patirtais įspūdžiais.

Kristina Eremeeva, konditerijos studijos „Gabalėlis laimės“ įkūrėja:

Vaikiškas tortas turi būti pagamintas tik iš šviežių, natūralių ir kokybiškų produktų. Pradėkime nuo pagrindo. Vaikiško torto pagrindui rekomenduojame rinktis vanilinį biskvitą. Jis lengvas, purus ir dera su visais įdarais. Biskvitus galima sudrėkinti uogų sirupu, kad taptų dar minkštesni.

Vaikų organizmas blogai virškina riebius, daug cukraus turinčius produktus. Todėl šventinius skanėstus geriausia gaminti iš lengvesnių produktų. Rekomenduoju vengti sviestinio kremo, geriau rinkitės šiuos:

Kremas iš varškės arba tepamo varškės sūrio.

Trečiasis gimtadienis. Matine studio

Jogurtinis kremas.

Kremas iš grietinės.

Pagrindui rinkitės uogienę, suflė arba putėsius.

Jeigu vaikas alergiškas, venkite įdarų su riešutais ir jų gaminiais, egzotiniais vaisiais ir tyrėmis, kakava ar šokoladu.

Trečiasis gimtadienis – torto taškymas karantino metu

Trečiasis gimtadienis buvo kiek kitoks, nes vyko praėjusiais karantino metais. Manėme, kad net nepavyks įgyvendinti fotosesijos dėl įvairių suvaržymų, tačiau „pagavę“ tarpą, kai valdžia atlaisvino karantino sąlygas, įvykdėme savo gimtadienio misiją, kuri jau buvo tapusi tradicija Nufotografavome savo berniuką-nykštuką miške, sėdintį ant rogių, sniege ir valgantį tortą…. su peiliu ir šakute.

Kaip gera matyti jo pasikeitimus. Iš to kūdikio, kuris buvo aptaškęs visą studiją tortu, užaugo kultūringas berniukas, kuris mėgavosi tortu, naudodamasis stalo įrankiais.

Ketvirtas gimtadienis – tortas astronautui

Praėjus dar vieneriems metams, mes ir vėl beldėmės į fotografės Oksanos studijos duris ir atsinešėme kosminį tortą. Ketvirtasis gimtadienis išsiskyrė tuo, kad pats Rojus diktavo temą, nes žinojo, kokiu personažu nori būti, – ogi astronautu.

Kosmosu Rojus susižavėjo tuomet, kai pradėjo galvoti, ko norėtų nuo Kalėdų Senelio dovanų, o tai buvo raketa. Tuomet kai „Pinterest“ ieškojome torto idėjos, Rojus iš karto pasakė, kad tortas bus kosminis, ir radome jam patinkančią torto viziją. Kostiumą užsakinėjau internetu iš JAV. Vėliavą radome pirkti Lietuvoje. Torto viziją įgyvendino „Bijola“.

Kaip vyko ši fotosesija? Ar tortas buvo sunaikintas? Būčiau norėjusi, kad taip būtų įvykę, bet… Kadangi Rojus tortą rinkosi pagal grožį, tad ir fotosesijoje sudorojo visą ant jo esantį dekorą, nepaliesdamas paties torto. Koks jis laimingas buvo išėjęs iš šios fotosesijos! Džiaugėsi galėdamas vilkėti astronauto kostiumą ir minėjo, kokios skanios raketos buvo ant torto.

Ketvirtasis gimtadienis. Matine studio

Penktasis gimtadienis

Ar rengsime kitais metais šią torto taškymo fotosesiją? Vienareikšmiškai – taip. Rengsime tol, kol Rojus pats pasakys: „Mamyt, gal jau užtenka, man 18“. Mano nuomone, svarbiausia – ne tiek pati fotosesija, kiek buvimas kartu. Kaip ir savo šeimos tradicijų kūrimas bei prisiminimų auginimas. Siūlau tokią dovaną įteikti savo vaikams, nes jie tikrai labai greitai auga, o nuotraukos kasmet įgauna vis didesnę vertę.

Nuotraukos „Matine studio“

Pirmojo gimtadienio nuotrauka Judita Vadeikė photography

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


2 + = penki

Kitos temos: