10 patarimų šauniam vaiko gimtadieniui

Shutterstock

Laukimas – „saldžiausia“ šventės dalis. Laukti šventės taip pat smagu, kaip ir ją švęsti. Todėl dalinkitės su vaiku laukimo džiaugsmu. Artėjant gimtadieniui, aptarkite, kokia tai bus diena, kokiais drabužiais puošitės, kokią gimtadienio temą pasirinksite, kuo vaišinsite svečius.

Prisijaukinkite personažą. Dabar madingi teminiai gimtadieniai, žaidimų kambariai siūlo dešimtis personažų. Gerai apgalvokite, ar gimtadienio tema atitinka vaiko amžių, ar vaikas suvokia personažą, ar jį mėgsta. Kartą į mažylių gimtadienį „atskrido“ Karlsonas (užsakytas tėvelių nepasitarus su vaiku), kurį pamatę vaikai ėmė verkti, nes jie nieko nebuvo girdėję apie vyruką su propeleriu.

Bent savaitę iki gimtadienio „jaukinkitės temą“ – jei tema, tarkime, Mikė Pūkuotukas, prieš gimtadienį sklaidykite knygeles kartu su vaiku, skaitykite, kokios istorijos nutiko Mikei, dar kartą pažiūrėkite filmuką apie jį.

Nereikia išbaigto kostiumo. Jei gimtadienis turi savo temą, tarkime, princesės ar piratai, neverta kurti išbaigtų, sudėtingų kostiumų. Užtenka tik detalės, kuri ir gimtadienį švenčiantį vaiką, ir jo draugus nuteiktų linksmai, tačiau neišvargintų sudėtingo grimo ar šukuosenų kūrimu. Atsiminkite – kostiumai dažniausiai būna pasiūti iš pigiausių medžiagų, jais vilkint nepatogu dūkti, vaikai greitai sušyla. Jeigu vaikas būtinai nori rengtis princu „nuo galvos iki kojų“, būtinai paruoškite atsarginę aprangą.

Šventei parinkite tinkamą laiką. Gimtadienio šventė visada pilna šurmulio, įspūdžių, todėl svarbu, kad vaikai būtų pailsėję. Mažyliams tinkamiausias laikas – pirma dienos dalis arba popietė po miego.

Trukmė 2–2,5 valandos. Vaikų gimtadieniai neturėtų trukti ilgiau nei 3 valandas, nes jie išvargina. Juk vaikai, atėję į šventę, iškart jungia didžiausią pavarą ir jau po pusvalandžio būna suplukę.

Gimtadienis – ne tėvelių išradingumo varžybos. Tikrai nereikia verstis per galvą, kad išradingumu nurungtumėte kitas mamytes. Jei darželio draugė kvietė švęsti savo gimtadienį žirgyne, jums tikrai neprivaloma visus svečius vėžinti haskių kinkiniais. Vaikams patinka pasikartojantys ritualai. Jiems smagu žaisti jau žinomus žaidimus, atrakcionus, loterijas. Ir jeigu jūsų dukrelė nori Elzos gimtadienio (nors tai jau dešimtas toks gimtadienis jūsų aplinkoje) – leiskite, tai tikrai nerodo vaiko fantazikos skurdumo.

Laikykitės šventės dinamikos. Gimtadienio šventė turi savo dinamiką. Šventės pradžioje visi apsipranta su nauja aplinka, svečiais. Toliau turėtų sekti žaidimai, programa. Vėliau – vaišės. Šventės kulminacija – tortas, dainelė „Su gimimo diena“, žvakučių pūtimas.

Dovanas apžiūrėkite namie. Dovanėles reikėtų sudėti į atskirą vietą, ir jas išpakuoti tik šventės pabaigoje. Kai dovanos pradedamos apžiūrinėti šventės pradžioje, dažnai tai tampa svarbiausia šventės dalimi, vaikai nepasidalina naujų žaislų, ima pyktis. Geriau šį ritualą palikti pabaigai, kai vaikai jau kupini šventės įspūdžių.

Svečių skaičius. Tikriausiai girdėjote psichologų patarimą, kad svečių skaičius turi būti toks, kiek vaikui metų +1. Tarkime, keturmečio gimtadienyje gali dalyvauti tik 5 vaikai. Šį taisyklė labiau taikyta gimtadieniams, švenčiamiems namuose. O jeigu šventė vyksta žaidimų kambaryje, vaikas gali pakvietimu nudžiuginti ir visą darželio grupę – visiems pakaks veiklos. Vis tik, patirtis rodo, kad užimti bendra veikla daugiau nei 10 vaikų yra gana sudėtinga, todėl nereikia tikėti,s kad visi pakviestieji stebės animatoriaus pasirodymą ar ramiai lauks eilėje, kol jiems pieš ant veidukų.

Dovanos… svečiams. Po šventės nė vieno neišleiskite tuščiomis rankomis. Net mažytė dovanėlė – balionas ar saldainis – labai pamalonins svečius.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Vienas atsiliepimas kategorijoje “10 patarimų šauniam vaiko gimtadieniui”

  1. 2019/10/11 at 19:02 #

    Daug kartų mačiau, kai vaikai bijo klouno

Palikite atsiliepimą


− aštuoni = 0

Kitos temos: