Projektas „Kur švęsti vaikų gimtadienius“. Mamos įvertino naują vaikų švenčių vietą „Galvasukis“

Testuotojų mamų ir 3-7 m. vaikų komanda renginio metu turėjo galimybę išbandyti origianalią „Neoninio vakarėlio“ programą

Šiuo metu tėvai vaikų gimtadieniams skiria ne mažiau dėmesio nei saviesiems. Jei trisdešimtmečių karta savo vaikystės šventes dažniausiai minėdavo namuose, šiandien jos dažniausiai organizuojamos vaikų žaidimų, atrakcionų kambariuose, sodybose, temines programas rengiančiose studijose.

Tinklaraštininkė Agnė Jakubonė („Mamkytė“) nutarė surengti projektą „Kur švęsti vaikų gimtadienius?!“, kuris padėtų mamoms nepasiklysti gimtadienių vietų „džiunglėse“, supažindintų su naujomis, įdomiomis vaikų švenčių vietomis, padėtų įvertinti jų pliusus ir minusus.

„Daugiau nei 10 metų organizuoju įvairius renginius, projektus, o atsiradus vaikams, mano dėmesys natūraliai nukrypo link vaikų švenčių ir žaidimų kambarių. Aplankius ne vieną dešimtį vaikų švenčų vietų, paaiškėjo, kad visos jos labai skiriasi ne tik koncepcija, bet ir švara, paslaugų gausa bei kokybe. Rengiamų šventinių programų lygis taip pat labai skiriasi. Taigi, nuo vasario mėnesio su būriu mamų testuosime, vertinsime ir pristatysime vis kitas vaikų švenčių vietas,“ – sakė A. Jakubonė.

Vasario mėnesį, tinklaraštininkė ir 15 mamų su vaikučiais testavo Vilniuje įsikūrusią pažinimo ir atradimų erdvę „Galvasukis“. Ši vieta įdomi ir išskirtinė, nes joje įrengta daugiau nei 30 unikalių pažinimą, kūrybinę savirašką skatinančių galvosukių, taip pat yra įvairių muzikos instrumentų, virtualios realybės akiniai. „Galvasukis“ taip pat organizuoja vaikų gimtadienius ir turi paruošęs didelę gamą šventinių programų kaip neoninis vakarėlis, mokslininko, išradėjo, STEAM, knygrišybos, aitvarų gamybos, pasakų herojų ir kt. Įdomu tai, kad didelė dalis programų ne tik pramoginės, bet ir ugdančios, skatinančios vaikų kūrybiškumą.

Mamų vertinimas

Testuotojų mamų ir 3-7 m. vaikų komanda renginio metu turėjo galimybę išbandyti origianalią „Neoninio vakarėlio“ programą, kuri daugeliui vaikų išties paliko puikų įspūdį.

Po renginio, mamos užpildė tinklaraštininkės sukurtą vertinimo apklausą, kurioje išsakė savo nuomonę apie „Galvasukį“ ir šventinę programą ir balais įvertino tam tikrus jo aspektus. Vertinama buvo 8 balų skalėje (kuo aukštesnis balas, tuo geriau).

 • Švara 7
 • Aplinka 6
 • „Neoninio vakarėlio“ programa 7
 • Animatorės profesionalumas 7
 • Programos atitikimas 3-7 m. vaikų amžiaus grupei 7
 • Galvosūkiai ir veiklos erdvėje 8
 • Patogumas švęsti vaikų šventes 6
  Bendras balas: 7 (iš 8).

Taip pat, apklausoje mamos atskleidė pastebėjimus apie šios pažinimo ir atradimų erdvės privalumus ir trūkumus.

Aplinka neperkrauta, patogiai išdėstyti galvosūkiai

PRIVALUMAI

 •  Išskirtinė erdvės idėja, skatinanti vaikus ne tik dūkti, bet ir galvoti, mokytis, atrasti kažką naujo.
 • Veiklos įdomios ir įtraukiančios ne tik vaikus, bet ir tėvus (skatina bendradarbiavimą).
 • Aplinka neperkrauta, patogiai išdėstyti galvosūkiai.
 • Galimybės išbandyti įvairius muzikinius instrumentus: šviečiantį pianiną, metalafoną, gongą ir kt.
 • Patogus erdvės zonavimas (3 atskiros erdvės – galvosūkių, vakarėlių-teminių programų, bei ramaus poilsio – jaukiam tėvų bendravimui).
 • Gausus gimtadienio programų pasirinkimas (kai kurios jų išties išskirtinės, netradicinės).
 • Malonus, paslaugus ir nusiteikęs visapusiškai padėti personalas.
 • Neoninio vakarėlio programa linksma, nuotaikinga (tiesa, labiau sužavėjo šventėje dalyvavusias mergaites).
 • Racionalios kainos (darbo dienomis šventėms dabar taikoma -20% nuolaida).

TRŪKUMAI

 • Ne itin patogi lokacija, svečiams, kaip ir testavimo dalyvėms gali būti painu surasti vietą.
 • Paprastas erdvės interjeras. Daug mačiusioms mamyčių ir vaikučių akims pritrūko šiuolaikiškesnės, jaukesnės aplinkos, tad išrankesniems lankytojams – tai gali užkliūti. Vis tik šis trūkumas, kaip galbūt ir kiti, greitai išsispręs, nes jau pavasarį „Galvasukis“ persikels į naujas patalpas.
 • Trūksta patogumo atvykstantiems su mažais vaikučiais (nepatogu kelti vežimėlį į antrą aukštą, nėra kūdikių vystymo lentos). Daugelis šventėje dalyvavusių mamų, organizuodamos vaikų gimtadienį svarstytų apie „Galvasukį“, o galutinį sprendimą joms padėtų priimti kaina ir vietos atitikimas vaiko norams. Vis tik, su šeima ar draugais laisvalaikiui į „Galvasukį“ mielai sugrįžtų praktiškai visos šventės dalyvės.

Neoninio vakarėlio programa linksma, nuotaikinga

Tinklaraštininkės „Mamkytė“ vertinimas

Aš manau, kad ši lokacija išties netradicinė, labai palaikau pačią kambario įkūrėjų idėją, sukurti unikalią, ugdančią erdvę visai šeimai. O mamų apklausoje minėtus trūkumus, nesunkiai galima išspręsti. Ypač keliantis į naujas patalpas. „Galvasukis“ veikia vos 6 mėnesius, tad tobulėti yra kur ir su tokia šaunia komanda, manau ši vieta išties sparčiau augs ir populiarės. Prieš priimant sprendimą, ar rinktis „Galvasukį“ vaikų gimtadieniams, rekomenduočiau būtinai čia apsilankyti, viską apžiūrėti, išsiaiškinti, aptarti siūlomas programas, ir tik tuomet priimti sprendimą, ar ši vieta atitinka jūsų ir jūsų vaiko lūkesčius. Mano nuomone, vieta labiau patiks tiems tėvams, kurie daugiau dėmesio skiria vaikų ugdymui, įvairiapusiškam lavinimui, kurie nemėgsta švęsti gimtadienių tradiciniuose žaidimų kambariuose su aikštelėmis ir burbulų baseinais bei ieško įdomių alternatyvų.

Kovo mėnesį testuosime kitą švenčių erdvę, todėl labai greitai „Mamkytė“ puslapyje bus skelbiama nauja mamų-testuotojų atranka.

Nepraleiskite progos, tapti viena iš testuotojų ir sudalyvauti unikalaus formato renginyje.

Projekto draugai:

Astos Petraitės Fotografija ir Valentinas Jankauskis
Visos Šventės
Popcorn Lab – Tavo skaniausi spragėsiai
FRUPP
Marmaluzi

Mamos žurnalas

Silica Biotech
Trys meduoliai

Nuotraukos: Astos Petraitės Fotografija ir Valentino Jankauskio

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + 1 =

Kitos temos: