Vaiko gimtadienį švęskite lauke. Idėjos nuo palapinių ir tipių iki pinjatos

Būtent gamtoje vaikai gali nekliudomai žaisti ir išdykauti, o ir tėvams ramiau, kai nereikia rūpintis brangiais daiktais, kurie šventės metu gali netyčia sudužti

Vaiko gimtadienio šventė tai – ypatinga diena mažajam, o tėvams – nemenkas iššūkis, juk visi tėvai nori pradžiuginti, nustebinti ir palepinti savo vaiką jo gimimo dieną. Dažnai vaikų šventės organizuojamos gamtoje, nes čia pilna erdvės tiek nerealiausioms idėjoms įgyvendinti, tiek vaikams smagiai leisti laiką.

Būtent gamtoje vaikai gali nekliudomai žaisti ir išdykauti, o ir tėvams ramiau, kai nereikia rūpintis brangiais daiktais, kurie šventės metu gali netyčia sudužti. Žinoma, norint surengti įsimintiną gimtadienio šventę lauke, svarbu pasirūpinti gimtadienio atributika, pastoge (tam puikiai tiks palapinės renginiams) ir įdomiomis, vaikams skirtomis veiklomis.

Darbų ir užduočių tiek daug. Nuo ko pradėti?

Išsirinkite gimtadienio šventės temą

Organizuojant gimtadienį, pirmiausia būtina išsirinkti šventės tematiką ar stilių. Tada turėsite nuo ko atsispirti ir galėsite judėti pirmyn, nes tematika pažers dekoracijų, vaišių ir veiklų idėjų. Nors šventė organizuojama lauke, nebūtina jos sieti su gamtine tematika. Galima rinktis tai, kas vaiko širdžiai artima. Gyvūnai, animacinių serialų ar pasakų personažai, mitinės būtybės, maistas, šalys ar augalija? Belieka pasitelkti vaizduotę ir kurti stebuklus. O gamta ir jos grožybės tik papildys tematiką.

Palapinė – pagrindinis šventės akcentas, kuriuo būtina pasirūpinti pirmiausia

Kai tema išsirinkta, metas kibti į darbus. Organizuojant šventę lauke, verta pradėti nuo esminių elementų, o po to pereiti prie smulkmenų ir akcentų. Jei šventę planuojate toliau nuo namų, būtina pasirūpinti stogu virš galvos. Tam puikiai gali praversti palapinės, kurios yra lauke organizuojamos šventės pagrindas. Juk čia vaikai valgys, užsiims įvairiomis pramogomis ar suskubs slėptis nuo artėjančio lietaus, kurį vasarą sunku numatyti. Pasirūpinti palapinės nuoma šventei reikėtų iš anksto, tada bus lengviau išsirinkti kitus svarbius gimtadienio akcentus: baldus, dekoracijas, ar apšvietimą. Palapinę geriausia rinktis pagal jos dydį, kurį nulems gimtadienio svečių skaičius, arba pagal formą, kuri papildys šventės tematiką.

4 užsiėmimai, padėsiantys surengti nepamirštamą šventę lauke

Suplanavus vaišes, papuošimus, šventės temą ir pasirūpinus palapine, belieka suorganizuoti smagią gimtadienio programą. Kad nuo vaikų veidų nedingtų šypsena ir pavyktų juos sudominti, reikės nemažai pasistengti. Kadangi vaikams greitai nusibosta viena ar kita veikla, siūlome pasirinkti bent kelias skirtingas. Tegul viena veikla būna aktyvi, kita – pažintinė, trečia – kūrybinė. Taip būsite tikri, kad visi vaikai suras mėgstamą veiklą ir praleis laiką ne tik linksmai, bet ir prasmingai. O, jei kartais pritrūkote idėjų – mestelkite akį į šias keturias siūlomas veiklas!

Pinjata – smagus ir azartiškas užsiėmimas

Šios veiklos esmė – mušti su lazda pinjatą (iš kartono pagamintą figūrą) tol, kol iš jos išbirs dovanėlės

Lietuvoje vis labiau populiarėjanti vaikų gimtadienio pramoga, kuri atneša daug gerų emocijų – juoko, šypsenų, šūkavimų ar padrąsinančių žodžių – taip būtų galima apibūdinti pinjatą. Šios veiklos esmė – mušti su lazda pinjatą (iš kartono pagamintą figūrą) tol, kol iš jos išbirs dovanėlės. Nors ši veikla reikalauja jėgų, pastangų ir kantrybės, tačiau tikrai sudomina vaikus, nes sutelkia juos bendram tikslui. Pagaminti pinjatą gali ir patys tėveliai arba ją galima įsigyti specialiose parduotuvėse. Pinjatos forma – galimybė pasireikšti vaizduotei – ji gali atspindėti gimtadienio tematiką, vaiko mylimą personažą ar mėgstamą spalvą. Ši veikla ypač tinkama švenčiantiems gimtadienį lauke, nes šiam užsiėmimui reikia daug erdvės, kurios namuose pritrūktų. Be to, pinjatą žymiai paprasčiau pakabinti ant medžio šakos, kurią lengvai rasite gamtoje, nei ieškoti kitų tvirtinimo būdų.

Gamtos pažinimas – įdomi veikla, supažindinanti su mus supančiu pasauliu

Jei viena veikla buvo labai aktyvi, kita turėtų būti ramesnė. Kadangi jau esate lauke, gamtoje, išnaudokite ją! Sugalvokite smagių eksperimentų ar nuotaikingų pasakojimų apie gamtos pasaulį. Galite pasikviesti linksmą ir įdomų svečią – girininką ar gamtininką,  kuris pasidalys su vaikais savo patirtimi. Tegul vaikai artimiau susipažįsta su mus supančia gamta: įsiklauso į gamtos garsus, pamato visas jos spalvas, susipažįsta su vabalėliais ir augalėliais. O kad būtų įdomiau, paeksperimentuokite – pabandykite pasigaminti tikrą vulkaną. Tokia veikla prikaustys vaikų dėmesį ir leis atsiskleisti kūrybiškumui. Jei eksperimentai ne prie širdies – tegul vaikai pabando tapti sodininkais. Leiskite jiems pasodinti medelių. Tegul patys paruošia žemę, pasodina medelį, o tada jį palaisto.

Teminis vakarėlis – fantazija, kūryba ir linksmybės

Jei išsirinkote gimtadienio šventės temą, nepamirškite jos įtraukti ir į veiklų sąrašą. Sugalvokite galimus scenarijus, pasirūpinkite kostiumais, kitais reikiamais atributais. Tegul vaikai jaučiasi lyg animacinio serialo herojai ar pasakos veikėjai. Sakykime, kad jūsų vaikui įdomi indėnų tema. Tada sukurkite jiems menamą indėnų pasaulį: pasirūpinkite laužu, tikru ar nuomojamu dujiniu židiniu, įsigykite tipį – indėnišką ir žaismingą palapinę vaikams. Kad vaikai jaustųsi tarsi Šiaurės Amerikos čiabuviai, leiskite jiems kepti ant laužo zefyrus, tai ne tik smagi, bet ir skani pramoga, kurią galite leisti, nes švenčiate lauke. Taip pat galite papuošti juos plunksnomis ar leisti išsitepti veidą dažais. Fantazija ir laisvė – tai, ko reikia nuotaikingai ir įsimintinai gimtadienio šventei sukurti.

Lenktynių ruožas – puiki proga išsidūkti

Vaikams labai įdomi indėnų tema

 

Jei jūsų vaikams aktyvi veikla – neatsiejama kasdienybės dalis, tada kliūčių ruožas – puiki idėja, suteikianti vaikams progą ne tik išsidūkti, bet ir leidžianti jiems pajusti komandinę dvasią bei varžybų skonį. Suorganizuoti lenktynes bus žymiai paprasčiau, jei sugalvosite šiai veiklai temą. Sugalvokite kuo įvairesnę kliūčių trasą, kad lenktynėse galėtų dalyvauti kiekvienas. Įtraukite į kliūčių sąrašą bėgimo per padangas ar šokinėjimo per virvutę rungtis. Taip pat nepamirškite lengvų loginių užduotėlių – įdomių dėlionių ar rebusų. Galite sugalvoti ir kūrybiškų užduočių – tegul vaikai pasitelkia fantaziją. Įveikdami kliūčių ruožą vaikai išmoks kūrybiškai pažvelgti į situaciją ir išnaudoti geriausias savo savybes. Nors įprastai lenktynėse vieni laimi, o kiti pralaimi, visgi prisiminkite, kad svarbiausia yra draugystė, kuri visada nugali.

Pabaigai

Linksmai atšvęsite vaikų gimtadienį lauke, jei susirinks patys tikriausiai draugai, kurie nudžiugins ne dovanomis, bet buvimu kartu. Jei subjurus orui turėsite stogą virš galvos – palapinės renginiams puikiai tam tiks. Jei išsirinksite vaiko širdžiai artimą gimtadienio temą. Jei sugalvosite prasmingas, įdomias ir linksmas veiklas, kurios leis vaikams siausti ir juoktis iš visos širdies. Tėveliai, griebkite tušinuką ir pasižymėkite patikusias mintis ar idėjas, o tada skubėkite ruoštis įsimintam vaikų gimtadieniui lauke. Juk niekad nebūna per vėlu pradėti organizuoti šventę.

Asociatyvios nuotraukos iš Unsplash.com

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


9 + keturi =

Kitos temos: