Nėštumas – gyvenimo šventė. Tad kodėl jo nešventus? Kuri mūsų atsisakytų draugių surengtos „Pilvuko šventės“ ar „Kūdikio pasitikimo vakarėlio“ (taip siūloma vadinti Baby shower). O jei labai norisi, šventę nėštukė gali susiorganizuoti ir pati!
Skaitykite, kaip šaunią Pilvuko šventę sau 34 nėštumo savaitę surengė Agnė Jakubonė.
Noriu šventės, bet nenoriu apkrauti draugių
Nėštumui perkopus į antrąją pusę, sumaniau, kad noriu „Baby shower“ – kūdikio sutiktuvių vakarėlio sau ir savo draugėms – mamoms. Visos esame aktyvios, ir vis rečiau susitinkame, tad suradau puikią teminę progą visoms susiburti, puikiai praleisti laiką ir pasigaminti laimės hormonų. Apie idėją pirmiausia išsitariau pažįstamai fotografei, kuri maksimaliai mane palaikė ir skatino šios idėjos nepaleisti. Nuo pat pradžių žinojau, kokios šventės noriu, tad neįpareigojau draugių, kad jos viską suorganizuotų, kaip neretai daroma pagal amerikietiškas tradicijas.
Vieta. Punktas, nuo kurio pradėjau
Savo vizijose mačiau, kad šventė turėtų vykti unikalaus grožio sodyboje „Hytte“. Nebuvau čia anksčiau, bet pagal nuotraukas internete ji man atrodė tokia nuostabi, kad tokios progos neįsivaizdavau niekur kitur, ir labai džiaugiuosi, kad šventei pavyko rasti laisvą datą.
O toliau jau laukė visi kiti organizaciniai klausimai. Kadangi nesu visų sričių meistrė, o ir tempai buvo jau nebe tie, kreipiausi į profesionalus – dekoratorę, maisto tiekėjus, grožio specialistus ir t.t., kurie padėjo man įgyvendinti visus lūkesčius.
Vienintelis dalykas, dėl ko nesirūpinau, – tai šventės programa ir veiklos, kurias patikėjau 7 šventėje dalyvavusioms draugėms. Jos maloniai mane nustebino ir paruošė smagių užduotėlių. Džiaugiuosi, kad užduočių nebuvo per daug ir liko laiko jaukiai pasišnekučiuoti apie motinystės džiaugsmus. Taip jau sutapo, kad visos šventėje dalyvavusios mamos augina po du vaikučius, tad net ir anksčiau viena kitos nepažinojusios rado bendrą kalbą.
Fotografas. Išvaduos nuo spragsėjimo mobiliaisiais
Kadangi šventė vyko užmiesčio sodyboje, merginas sutikau lauke ir čia joms buvau parengusi pirmąją vakaro staigmeną.
Nė viena iš merginų nežinojo, kokia laukiamo vaikelio lytis, tad turėjau juodą neperšviečiamą balioną, kurio viduje slėpėsi rožiniai arba žydri konfeti. Garsiai susprogus balionui, išaiškėjo, kad pilvelyje gyvena dukrytė!
Po šios atrakcijos, stilingai papuoštoje sodyboje mūsų laukė užkandžiai, desertai, nealkoholiniai gaivieji kokteiliai.
Pasivaišinusios vėl keliavome į lauką bendrai fotosesijai. Labai džiaugiuosi sprendimu į šventę pakviesti fotografę, kuri įamžino svarbiausias šventės akimirkas ir vakarėlio metu merginos galėjo pamiršti apie spragsėjimą telefonų fotokameromis.
Dovanos. Nesvarbu dydis, svarbu idėja
Po fotosesijos išpakavau kalną nuostabių dovanų. Ši dalis buvo ypač smagi.
Kiekviena dovana – išieškota, įteikta su didele meile ir turėjo savo istoriją.
Tarp įvairių praktiškų, kūdikiui reikalingų daiktų, tokių kaip kaip pledukai, drabužėliai, migdukai, buvo ir tokių dovanų, kurios išties prajuokino.
Pavyzdžiui, fotosiena su palmėmis, kad motinystės atostogų metu pasijausčiau, kaip per tikras atostogas.
Atrakcijos. Nebūtina persistengti
Išpakavusios dovanas perėjome prie merginų paruoštų veiklų. Pirmiausia gavau šūsnį merginų vaikystės nuotraukų ir turėjau atspėti, kuri yra kuri.
Vėliau visos spėjo mano pilvo apimtį atkirpdamos tam tikro ilgio juosteles. Dažnu atveju juostelės buvo kur kas ilgesnės nei pilvukas realybėje.
Vakarėlio eigoje draugės surašė savo spėjimus, koks bus laukiamo vaikelio vardas, ūgis, svoris. Tik grįžusi namo pažiūrėjau šias korteles, ir kai kurie vardų siūlymai labai prajuokino, o vienas iš pasiūlymų buvo įtrauktas net į svarstytinų vardų variantus.
Vakarėlio metu merginos paruošė dėžę sauskelnių su nuotaikingais linkėjimais, kad nebūtų liūdna naktimis jas keisti. Ant sauskelnių puikavosi užrašai: „Kelk vyrą, šitas jo“, „Visai nesmirda, nesiraukyk“, „Tai laikina“ ir pan.
Trukmė. Idealu 3 valandos
Šventė truko maždaug 3 val. Ir, manau, tai optimalus laikas, per kurį galima kokybiškai pabūti, pabendrauti, atlikti temines užduotėles. Be to, kadangi kūdikio pasitikimo šventės organizuojamos nėštumo pabaigoje, ilgiau nėštukei išbūti dėmesio centre jau gali būti sudėtinga.
Puikiai praleidusios laiką stilingoje aplinkoje, pasisėmusios malonių patirčių, teigiamų emocijų kėlėme sparnus namų link. Šventės pabaigoje visoms dalyvėms už dėmesį, pastangas ir nuotaikingą programą įteikiau nedideles padėkos dovanėles.
Manau, tokia šventė, nors ir nauja, yra puiki tradicija. Nebūtina aklai vadovautis amerikietiškomis madomis ir viską daryti pagal jas. Siūlyčiau kurti savo tradicijas, šventes, kokių norisi – pradedant vizualine puse, ir baigiant pramogomis, atrakcijomis.
Agnė Jakubonė, tinklaraštininkė: Facebook.com/mamkyte
Komanda, padėjusi realizuoti visas mano vizijas
ŠVENTĖS VIETA: HYTTE
DEKORATORĖ: Ana Mart gėlės ir dekoras
NUOTRAUKOS: Evelina Mackevičienė photography/newborn & family
NĖŠTUKĖS MAKIAŽAS, ŠUKUOSENA: grožio salonas SCANDAL PARLOR, meistrė Viktorija Švaicer
APRANGA (nėštukėms ir maitinančioms mamoms): Canywhere
TEMINĖS DEKORACIJOS: Party Inbox
TORTAS IR DESERTAI: Saldu Saldu
INDIVIDUALI SPAUDA: Biškutis
AKSESUARAI: Eco Teething
BALIONAI: Ponas balionas
PADĖKOS DOVANĖLĖS: Boutique Coffee ir Jordan Lietuva
Seserystės idėja
Kūdikio pasitikimo vakarėlių tikslas – sustiprinti būsimos mamytės dvasią, pakelti ūpą, padrąsinti prieš gimdymą, parodyti, kad ji ne viena, kad šalia draugės, sesės, mama. Seserystės idėja sena kaip pasaulis. Ir, sutikite, labai labai graži.
Paprastai ši šventė rengiama neutralioje teritorijoje (kurios nors draugės namuose), kad nėštukei nereikėtų rūpintis vaišėmis ir dekoracijomis, šokinėti apie svečius. Laikas pasirenkamas pats saugiausias – maždaug 8 mėnesį.
Galbūt jūsų babyshower bus tik arbatos gėrimas ir pasišnekučiavimas be jokių užduotėlių. O jeigu ieškosite veiklų, siūlome kelias populiariausias.
Pilvo matavimas. Kiekviena atsikerpa tokio ilgio siūlą, kokio ilgio mano esant nėštukės pilvo apimtį. Laimi ta, kuri arčiausiai tiesos.
Vaikelio ūgio ir svorio spėjimai. Visos ant lapelių surašo, kokį prognozuoja vaikeliui ūgį ir svorį. Kuri laimi, sužinome po gimdymo.
Idealus kūdikis. Dalyvės ir nėštukė pildo anketą, kokių tėčio ar mamos bruožų linki vaikeliui. Būna daug juoko, nes apžvelgus anketas paaiškėja, kad vienoms gražesnė mamos šypsena, kitoms – tėčio ir t.t.
Nėštukės išbandymai. Būsimai mamytei liepiama pervystyti ir pamaitinti lėlę-kūdikį. Užrištomis akimis apgraibomis rasti kūdikį ir jo daiktus (sauskelnes, čiulptuką), taip mama „treniruojama“ prie kūdikio keltis naktį.
Užrištomis akimis pamaitinti šaukšteliu drauges, pagirdyti jas iš buteliuko, į kurį įpiltas kefyras. Vienoje rankoje laikant lėlę, kitoje – mobilųjį telefoną (ir juo kalbant) padžiauti ant virvės vaikiškus drabužėlius ir susegti skalbinių segtukais. Surūšiuoti daugybę supainiotų kojinių į poras. Rašant ant gėlės žiedlapio, sugalvoti kuo daugiau vardų, kuriais vadins savo vaikelį (zuikutis, saulutė, mažylis, pūkuotukas ir pan.).
Atspėk skonį. Mamos ragauja įvairių skonių tyreles ir bando atspėti, iš ko jos. Pamatytumėte, kaip viešnios raukosi ragaudamos bulves su špinatais…
Patarimų dalybos. Auginančios kelis vaikučius mamos dalina patarimus nėštukei, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ir pan.
Lopšinių karaokė. Smagi veikla, jei vakarėlyje yra multimedija ar nešiojamasis kompiuteris ir diskas su lopšinių karaokės versija.
Kūdikio portretas. Dalyvės piešia būsimo kūdikėlio portretus, popieriaus lapus užsidėjusios ant galvos. Tai tikrai nelengva, todėl portretai būna juokinga keverzonė.
Ropliukų varžybos. Mamos savanorės (dažniausiai tos, kurios mūvi kelnes) ropoja nurodyta trasa, kuri greičiau pasieks prizą.
Atspėk, kas nuotraukoje. Visos dalyvės atsineša po savo kūdikystės nuotrauką. Nuotraukos sumaišomos, o nėštukė bando atspėti, kuri yra kuri.
Pasakos kūrimas. Seniai, labai seniai, o gal ir dar seniau, už jūrų marių devynių galybių, gal ir už dešimties galybių, ant aukšto aukšto kalno, o gal ir dar aukštesnio, stovėjo pasakiški rūmai. O tuose rūmuose gyveno karalius Donatas ir karalienė Jūratė. Ir turėjo jie tris sūnus: Titą, Donatą ir Edmundą. Likusi svečių dalis kuria pasakos tęsinį.
Poetai. Kiekviena dalyvė parašo po keturis žodžius, kurie rimuojasi. Tema – kūdikis, vaikystė, vaikas… Žodžiai perduodami dešinėje sėdinčiai moteriai ir kiekviena pagal duotus žodžius parašo eilėraštį.
Svarbu pasiruošti daug linksmų, nebrangių prizų.
Suorganizuoti linksmą babyshower reikia nemažai energijos ir idėjų, tad didžiausia našta tenka organizatorėms. Bet pamačius žibančias nėštukės akis, girdint nuoširdų viešnių kvatojimą, visos pastangos atsiperka. Tikrai verta susikurti šią šventę, juk ji per gyvenimą gali būti tik kelis kartus.
Nuo redakcijos: Daug informacijos, kaip rengti vakarėlį rasite svetainėje www.baby-shower.com.
Susiję straipsniai