Nėštumas – geriausia (o gal net vienintelė) proga tapti fotomodeliu

Miglė (28 m.), Vilnius

„Mamos žurnalas“ draugauja su tinklaraščiu „Gruodinukai“, nes šis mamyčių klubas susibūrė įkvėptas redakcijos kūdikio Tautvydo, gimusio 2017 metų gruodį. Visus metus Tautvydo mama Giedrė Veličkienė pasakojo žurnale apie sūnelio auginimą, o ją sekančios mamos įkūrė „gruodinukus“.

Tinklaraščio įkūrėjos Simona ir Viktorija vasaros gale sukvietė į projektą „9 laukimo mėnesiai“ besilaukiančias mamytes. Visas jas vienija tai, kad jos jau turi 2017 metų gruodžio mėnesį gimusius vaikučius, vadinamuosius gruodinukus.

Mamos su atžalomis rinkosi į fotosesiją, kurioje buvo papuoštos „Lilija Sarma. Stiliaus kūrimas fotosesijoms“ suknelėmis, skirtomis besilaukiančioms mamoms. Būsimas mamas įamžino net 3 fotografės Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Miglė (28 m.), Vilnius

Photo by @MūzaPhotography 

Auginu dvi mergytes gruodinukes. Vienai gruodžio 4 d. sueis penkeri metai, o kitai gruodžio 12 d. sueis treji. Dabar laukiame rugsėjinuko. Vaiko lyties sąmoningai žinoti nenorime.

Kai su vyru kūrėme šeimą, svajojome apie penkis vaikus, bet aiškiai supratome, kad ši svajonė labai priklausys nuo finansinės situacijos, kitų aplinkybių. Trečio vaikelio taip greit tikrai neplanavome, gal kada nors, po 5–6 metų. O išėjo, kad vos spėjau grįžti iš motinystės atostogų, ir užklupo netikėtas nėštumas. Aišku, buvo streso, nerimo, kaip reikės susitvarkyti finansinius reikalus, įvairias kitas problemas. Tad ir trečiasis nėštumas ne tik pats sunkiausias fiziškai, bet ir kupinas visokių problemų ir nerimo. Bet vaikelis vis tiek labai laukiamas ir bus mylimas.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: kuo daugiau domėtis, skaityti, eiti į kursus ir kritiškai juos vertinti – tik nuo žinių kiekio ir dvasinio pasiruošimo priklauso gimdymo ir žindymo sėkmė. Linkiu nepasikliauti jau turimomis žiniomis, nes dažnai jos tebūna nuogirdos iš mamų ir močiučių, jau keli dešimtmečiai kaip pasenusios!

Jolanta (32 m.), Vilnius

Jolanta (32 m.), Vilnius

Photo by @MūzaPhotography 

Auginu berniuką Herkų, kuriam rugsėjo 4 d. bus 1,9 m. Turėsime dar vieną gruodinuką.

Galiu tik pasidžiaugti, kad abu nėštumai suteikia galimybę džiaugtis laukimu. Kartais net ir pamirštu, kad laukiuosi.

Kad abu vaikai bus gruodinukai, tikrai neplanavome, viskas išėjo taip, kaip ir turėjo būti. Nesvarbu, ko laukiesi, – gruodinuko ar ne, – antrasis nėštumas suteikia galimybę nebūti „šviežia mama“. Jau žinosiu, kokius rūbelius rengti, kad nesušaltų, kokius kremus pirkti, kad žiemos vėjas nenugarintų skruostukų. Viskas bus aiškiau ir paprasčiau.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: džiaugtis kiekviena nėštumo minute, stebėti, kaip keičiasi kūnas ir mylėti save! Atrodo, laiko labai daug, tačiau jis nepastebimai prabėga, tad semkitės žinių lankydamos nėštumo, žindymo ar vaiko priežiūros kursus, skirkite laiko mankštoms ar grožio procedūroms. Dabar pats tinkamiausias laikas kuo daugiau laiko praleisti su vyru, nueiti į teatrą ar kiną, pavakarieniauti mėgstamame restorane. Nes, gimus kūdikiui, gyvenimas apsivers aukštyn kojom!

Jurgita (34 m.), Klaipėda

Jurgita (34 m.), Klaipėda 

Photo by Inga Kuzminskienė @ingaphoto 

Auginu pametinukes: 1,8 m. Luknę ir 3,2 m. Rusnę. Pilvelyje gyvena aktyvus brolis. Rugsėjo 1 d. prasidės 32 savaitė, planuojama gimdymo data – per Vėlines. Didžiausias iššūkis auginant pametinukus – ne fizinis nuovargis (jis man gana nesunkiai įveikiamas), o abejonės ir kaltės jausmas, kaip teisingiausiai paskirstyti dėmesį ir laiką abiems.

Kaip elgtis ir jaustis, kai vakare migdai mažąją, o vyras migdo vyresniąją, kuri maldauja, kad ateitų mamytė.

Man širdis plyšdavo. Iš kasdienės rutinos labiausiai nelaukdavau pietų migdymo, nes vyresnioji dukrytė dar viena neužmiega, nors išbandyta daug būdų – ir vežiojimas dvigubu vežimu, ir nešiojimas dviem nešioklėmis, ir migdymas automobilio kėdutėse važiuojant. Žiemą daug energijos išeikvoju, kol išsiruošiame visos į lauką, bet čia turbūt ne tik pametinukus auginant. Rudenį jau bus trečias pametinukas. Baimės – ar viską suspėsiu, – nebėra, nes patirtis parodė, kad tai, kas svarbiausia, – suspėji, o indai ar dulkės palaukia savo eilės.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: neturėti nuostatų, kaip, pvz., „nemiegosiu su kūdikiu vienoje lovoje“, „neduosiu čiulptuko“, „nenešiosiu, kad nepriprastų“, „nežindysiu viešoje vietoje“, nes tada sunkiau perlipti, kai to reikia. Tiesiog leiskite viskam tekėti savo vaga, prisitaikykite prie situacijos ir stebėkite savo mažylį. Gyvenimas tikrai kitoks, nei parašyta knygose ar rodoma per TV.

Aistė (26 m.), Gargždai

Aistė (26 m.), Gargždai

Photo by Inga Kuzminskienė @ingaphoto 

Auginu 2017 m. gruodinuką Arną. Pilvuko gyventojui(-ai) rugsėjo 1d. prasidės 30 sav., tiksliai neaišku, bet, ko gero, laukiame sesutės.

Aš lengviau viską priimu nei vyras, tad net nežinau, kas man galėjo būti sunkaus, – viskas visada einasi lengvai ir sklandžiai. Emociškai sunkiau vyrui, jam prireikė laiko susitaikyti su mintimi, jog bus du vaikučiai, nebe vienas.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: daug pozityvumo, lengvo nešiojimo, stiprios sveikatos ir eiti iškėlus galvą, didžiuodamasi, jog yra mama.

Orinta (21 m.), Plungė

 

Photo by Inga Kuzminskienė @ingaphoto

Mano dukrytė Jovilė gimusi gruodžio 2 d, tad netrukus jai 9 mėnesiai. O kas gyvena pilvelyje, – dar neaišku.

Būdama 22 metų jau būsiu 2 vaikų mama. Kokius privalumus įžvelgiu ankstyvoje motinystėje? Tapau jauna mama, ir būsiu jauna mama. Manau, kad suprasiu savo vaikus, ir mes puikiai sutarsime, būsime labai artimi lyg geriausi draugai!

Besilaukiančiai moteriai linkiu: džiaugtis kiekvienu mažylio spyriu, pasinaudoti proga ir valgyti, kiek širdelė geidžia.

Sabina (30 m.), Klaipėda 

Photo by Inga Kuzminskienė @ingaphoto 

Mano mažajam berniukui Davidui tuoj 9 mėnesiai, o pilvuko gyventojui rugsėjo 1d. – 32 savaitės.

Žadėjo dar vieną berniuką!

Sabina (30 m.), Klaipėda

Kai sužinojau, kad po pirmojo sūnaus gimimo taip greit vėl pastojau, pagalvojau: „O Dieve! Kas dabar bus?“ Vyras juokavo: „Eik tu sau! Ko nesakei, kad norėjai tiek daug vaikų?!“ Jis labai juokėsi ir taip mane palaikė,  sakė, kad bus fainiai! Taip iki šiol jis mane juokina ir palaiko, sako: „Dabar greit atsišaunam, užauginam ir turėsim laiko sau“. Bet kai sužinojome, kad laukiamės berniuko, vyras pradėjo kalbėti, kad dar reikės ir dukros.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: svarbiausia nesiklausyti nesąmoningų patarimų. Mama, nors ir naujai iškepta, be patirties, pati puikiai žinos, kas gerai jos vaikui! Mylėkit ir lepinkit vaikus! Stebėkit, kaip jie auga, keičiasi ir išmoksta vis naujų dalykų.

Gintarė (27 m.), Kaunas

Photo by @Dupauksteliai 

Auginame dukrytę Augustę, jai rugsėjį bus 1 metai 9 mėn. Pilvukui rugsėjo 1 d. bus 39 sav. Terminas rugsėjo 5– 6 dieną, laukiame berniuko.

Dukrytei apie naują šeimos narį pranešėme, kai jau buvo matyti pilvukas ir buvo jaučiami judesiai. Kiekvieną dieną Augustė apkabina pilvuką, priglaudžia ausytę, klausosi, glosto.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: kantrybės, poilsio ir išmokti atsipalaiduoti.

Ingrida (29 m.), Lentvaris 

Ingrida (29 m.), Lentvaris

Photo by @MūzaPhotography 

Vyriausiam sūnui Orestui bus 6 m., laukiame berniuko.

Kartu su vyru laukėme savo pirmojo vaikelio, o dabar drąsiai galiu sakyti, kad visi trys laukiame savo ketvirtojo šeimos nario. Pirmąjį nėštumą dažnai užklupdavo mintys ,,kaip viskas bus“, bet, kai gimė sūnus, viskas klostėsi savaime, tiesiog reikėjo išmokti derinti savo ir vaiko poreikius.

Antrasis vaikelis gims beveik po šešerių metų pertraukos. Šis nėštumas skiriasi tuo, kad rūpintis reikia ne tik savimi, bet ir po namus lakstančiu sūnumi. Sūnus dažnai klausia, ką veikia ,,jo kūdikėlis“ pilve, noriai pats kalbasi, bučiuoja, glosto ir laukia atsakymo.

Dabar savo meilę dalinsim dviem savo vaikams, nes mes jų laukėme ateinat į šį pasaulį.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: džiaugtis šiomis ypatingomis akimirkomis, lepinti save ir svajoti.

 

Mindaugė (27 m.), Prienai 

Photo by @Dupauksteliai 

Auginame 2017-ųjų gruodinuką, vardu Nojus. Rugsėjo 1 d. antram sūnučiui bus 39 savaitės. Turėtų gimti rugsėjo 8 d. Antrojo sūnaus vardas (dar nesam tikri), bet turėtų būti Nedas.

Mindaugė (27 m.), Prienai

Nėštumai ir panašūs, ir skirtingi. Abu leliukai ypač aktyvūs vakarais, bet antrasis mažylis dar judresnis, lyginant su pirmuoju. Paskutinį mėnesį padidėjęs skrandžio rūgštingumas – vienodas per abu nėštumus. Per abu nėštumus priaugau tiek pat svorio – 16 kg. Tiek žiemą, tiek vasarą man besilaukiančiai karšta.

Besilaukiančiai moteriai linkiu: sklandaus ir greito gimdymo, ramių naktelių, sveiko ir gražaus kūdikio.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

 

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni + = 9

Kitos temos: