Šimtas dienų iki egzamino mamai

Kaip ir bet kokio egzamino metu, iš dekreto į darbą sugrįžtančioms mamoms tenka atsakyti į daugelį klausimų

Mokykloje visos kažkada minėjome šimtadienį – simbolinį šimtą dienų, likusių iki brandos egzaminų. Bet šįkart kalba eina apie kitokį egzaminą, kurį gyvenimas paruošė mamoms. Sugrįžimas į darbą po vaiko priežiūros atostogų dažnu atveju kelia mamoms tiek nerimo, kiek sudėtingiausias egzaminas.

Mamiški klausimai

Kaip ir bet kokio egzamino metu, iš dekreto į darbą sugrįžtančioms mamoms tenka atsakyti į daugelį klausimų.

Ką darysiu, jei mano vaikas susirgs, ir kaip į mano atsiprašymus iš darbo reaguos vadovas? Arba kaip man surasti naują darbą, jei pokalbiai vyks dieną, o mažylis dar nelanko darželio? O ką apskritai pasakoti per tuos interviu su potencialiais darbdaviais?

Kas, jei aš nebenoriu užsiimti ta pačia veikla? Kaip galiu persikvalifikuoti? Kokiai profesijai įgyti galiu skirti savo laiko?

Ir kaip aš galėsiu palaikyti darbo ir asmeninio gyvenimo balansą? Ką daryti, jei nenoriu darbuotis pilnomis pajėgomis? Ar vis tik kaip man elgtis, jei noriu sugrįžti pas senus gerus kolegas?

Mamoms kyla begalė klausimų, į kuriuos surasti atsakymus nevisada pavyksta savarankiškai. Todėl dviejų dukryčių mama, tinklaraščio „Čia buvo sesės“ autorė, personalo projektų vadovė Katerina nusprendė organizuoti ypatingus „MAMŲ šimtadienio“ šventinius vakarus greitu metu į darbą ofise planuojančioms sugrįžti mamoms.

Kaip atsirado „MAMŲ šimtadienis“

Vasaros pabaigoje Katerina su šeima įprastai išvyko pasivažinėti dviračiais. Sustojus vienoje vaikų žaidimų aikštelėje Katerina sutiko buvusias darbo koleges, kurios jau spėjo pasidžiaugti vaiko priežiūros atostogomis ir sugrįžti į darbą. Katerinai buvo įdomu paklausyti jų adaptacijos istorijų, išgirsti kas pasikeitė jų viduje, kodėl dairėsi naujo darbdavio. Tuo pačiu kolegės, kurių Katerina nematė virš 4 metų, ir, su kuriomis iki tol dirbo skirtingose komandose ir net ofiso aukštuose, labai pradžiugino Kateriną atpažinusios ją iš šypsenos ir balso – personalo projektų vadovui tai didelis komplimentas!

Merginos įkvėpė Kateriną pasamprotauti mamų sugrįžtuvių į darbą tema ir imtis pagalbos moterims, tiek ketinančioms sugrįžti į seną darbą, tiek planuojančioms ieškoti naujo, tiek pasiklydusioms tarp savo emocijų ir galimybių.

Susitikimas su kolegėmis pirma virto tinklaraščio įrašu, kuriame Katerina paskatino skaitytojas parašyti jai, jei reiktų patarimų. Ir Katerina sulaukė daugybės žinučių su prašymu padėti susiorientuoti. Pagaliau tai paskatino imtis naujo projekto, kurio dalimi tapo „MAMŲ šimtadienis“.

Kitokia mamų šventė

Šventiniam „MAMŲ šimtadienio“ vakarui Katerino surado labai jaukią studiją prie Vilniaus televizijos bokšto pavadinimu „Sesučių paslaptys“. Joje kamerinėje aplinkoje susibūrė mamytės, kurios ketina artimu metu, sąlyginai per šimtą, mažiau ar daugiau dienų, sugrįžti į darbą ofise.

Pakvietusi dalyves patogiai įsitaisyti, Katerina pasidalino informacija apie alternatyvias vaikų priežiūros galimybes, mažamečių tėvams aktualius LR darbo kodekso principus, persikvalifikavimo galimybes, CV bei interviu tendencijas.

Po informacinės renginio dalies, kad vakaras išlaikytų šventinę atmosferą, Katerina pasikvietė profesionalę pramoginių šokių šokėją Kateriną Voropaj pravesti dalyvėms šokių dirbtuves.

Visas vakaras virto jaukiu, intelektualiu, šventiniu renginiu mamoms. Katerinai pavyko sukurti atviram bendravimui ir naujoms pažintims megzti tinkamą atmosferą, kurią pačios dalyvės po renginio įvertino aukščiausiais balais!

Ofiso sesės

Tokio formato renginį Katerina planuoja kartoti kartą į ketvirtį. Moteris nuoširdžiai pasidalino, kad žada papildyti savo pristatomą informaciją daugiau praktinių pavyzdžių, o tuo tarpu ruošiasi teikti su karjera susijusią pagalbą mamoms, sugrįžtančioms į darbą.

Katerina ketina pakviesti mamas į daugiau renginių, kur nusimato pokalbiai su psichologu, versliomis mamomis, įvaizdžio konsultantais. Taip pat, moters planuose yra interviu simuliacijos bei tete-a-tete karjeros profilio sudarymai. Šiuos savo planus Katerina žada realizuoti Facebook erdvėje mamoms po “Ofiso sesės” pavadinimu, kur ir dalinsis informacija apie ateinančius renginius.

Na, o jei susiduriate su dvejonėmis savo tolimesniame mamos karjeros kelyje, galite parašyti Katerinai el. paštu ofisoseses@gmail.com jau dabar ir sulaukti draugiškų patarimų!

Foto – Kukuška PhotographyP

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


7 + = trylika

Kitos temos: