Sveikiname su Motinos diena. Nes jūsų istorija – įdomiausia

Redaktorė Neila su Marcele

Mielos mamos!

Kai gimsta vaikas, prasideda dvi istorijos – jo ir jūsų.

Jo istorijoje būsite tik dalyvė. Būkite tokia, kokia norite, – švelni, prieraiši, griežta – vis tiek už keliolikos metų liksite tik vaiko istorijos stebėtoja. Jeigu norėsite likti „kišenine mama“ (taip psichologai vadina kontroliuojančias mamas, kurios vaikui skambinėja ir rašinėja, neleisdamos atsiskirti), vaikas anksčiau ar vėliau išjungs telefono garsą.

Užtat jūsų istorijos, kurią patirsite, susilaukusi vaiko, niekas neatims. Atvirkščiai, kuo daugiau praeis metų, tuo ta istorija bus prasmingesnė. Ir kuo daugiau susilauksite vaikų, tuo daugiau bus jūsų istorijų.

Tuo įsitikinau per kepsnių sezono atidarymą, svečiuodamasi bičiulių namuose. Atvėsus orui, moterys su vaikais sugužėjome į vidų, nes nuo peršalimo saugojome nėštukę, kuriai už mėnesio bus atliktas ketvirtas cezaris.

Tereikėjo nuskambėti klausimui – o kodėl tiek cezarių? – kai prasidėjo istorijų vakarėlis. Ir kiek buvo kompanijoje moterų, tiek buvo straipsnio vertų pasakojimų. Viena po policistinių kiaušidžių diagnozės buvo pavadinta nevaisinga, bet štai neseniai pagimdė trečią vaiką. Kita (nėštukė) papasakojo apie visus buvusius cezarius. Taip pat buvo aptarta pažįstama moteris, kurios vyras vaikystėje persirgo kiaulyte, dėl to dabar tenka lankytis pas vaisingumo specialistus. Kaip galėjau nutylėti savo motinystės istorijas, kai anūkės susilaukiau būdama 42 m., o pagrandukės dukrelės – 43 m., be to, pagimdžiau įvairiais būdais ir įvairaus svorio vaikus (3 kg, 2 kg ir 4 kg), o pirmą ir paskutinį vaiką skiria 23 metai?

Rengdamos šventinį numerį, stengėmės pririnkti kuo daugiau tokių istorijų. Šį kartą rasite mažiau tekstų apie ligas ir auklėjimą, bet užtat perskaitysite apie mamą–Kembridžo mokslininkę, kuri anksčiau ar vėliau gaus Nobelio premiją; mamą–emigrantę, kuri veža į Norvegiją lagaminus lietuviškų knygų; mamą, pasiekusią, kad jos sūnus girdėtų po kochlearinės implantacijos; mamą, sėkmingai pagimdžiusią sėdmenų pirmeiga. O kur dar 15 trumpų, bet ryškių FB grupės „Gruodinukai“ mamyčių istorijų!

Smagios jums Motinos dienos.

Redaktorė Neila

Olesios Michalovskajos nuotrauka

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos:

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


penki − = 2

Kitos temos: