Kaip gražiai nufotografuoti vaikutį

fotografavimas

Jūratės Čiakienės nuotr. www.fotojurate.lt

Vaikai – be konkurencijos – yra patys geriausi fotomodeliai. Juk jie keičiasi ir stebina kiekvieną dieną. O tėveliai siekia visa tai įamžinti. Deja, dažnai padarytos nuotraukos neatitinka lūkesčių. Juk visai nesudėtinga sėkmingai įamžinti norimą momentą. Reikia tik žinoti keletą gudrybių.

Sutvarkykite aplinką!

Visas kūdikio žavumas nublanks, jei už jo matysis labai netvarkinga aplinka. Margas apklotas, kūdikio kėdutė, didžiulis žaislas atitrauks dėmesį nuo mažylio. Norėdami padaryti gražų vaiko portretą, pasirūpinkite, kad aplinkoje nebūtų matyti įmantrių daiktų, galinčių atitraukti dėmesį nuo mažojo modelio.

Istorija detalėse

Kartais istorijai svarbios aplinkos detalės – taigi ne visuomet vaikutis turi užimti visą nuotraukos plotą. Kaip ir jam nėra būtina visuomet žiūrėti į kamerą. Juk nuotraukoje gali matytis tik mažylio ranka, sugriebusi mylimiausią pliušinį meškiuką, mažutės pėdutės, žengiančios pirmuosius žingsnelius, galvytė, parimusi ant tėčio peties. Jau po metų ilgėsitės šių akimirkų.

Pasitikėkite mažomis kasdienybės scenomis

Krikštas, Kalėdos, pirmasis gimtadienis, pirmoji diena darželyje – tai akimirkos, kurias norisi įamžinti. Tačiau švenčių šurmulyje dažniausiai išeina vienodos, neoriginalios nuotraukos. Juk ir kasdieniame gyvenime apstu nepakartojamų momentų! Kodėl nenufotografuoti laimingo vaiko šypsenos bevystant, kai jis nuogutis spurda kojelėmis? Arba koks žavus vaiko pasitenkinimas, išvertus visą mamos spintos turinį ant grindų!

Drąsiai ropškitės ant stalo ar kėdės

Neįprastu rakursu parodyta aplinka nuotraukoje sukurs intrigą. Kai kalbama apie vaiką, įdomų nuotraukai motyvą dažnai tenka „gaudyti“ įsitaisant pačioje nepatogiausioje pozoje. Taigi, gulkitės ant kilimo, kad įdomiai nufotografuotumėte vaiką, žaidžiantį traukinuku. Originalios nuotraukos išeina ir žiūrint į vaiką iš viršaus.

Netaupykite kadrų!

Vienai akimirkai – vienas kadras. Su šia nuostata niekada netapsite fotografais. Tą pačią situaciją fotografuokite keletą kartų – galite net iš skirtingų pozicijų. Jei visos nuotraukos išeis gražios, galėsite sudaryti ištisą istoriją. Fotografuokite „serijomis”, nes nepavykusius kardus tuoj pat galite ištrinti.

Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu

Ach, kokia žavi šypsena! Gaila, kad nuotraukoje to nesimatyti, nes vaiko veidukas liko šešėlyje.

Svarbiausia parenkant apšvietimą:

Esant kontrastingam apšvietimui, dažnai nuotrauka nepavyksta. Pavyzdžiui, vaikas sėdi pliaže po skėčiu, t.y. pavėsyje, aplink – labai saulėta ir šviesu. Jei fotografuosite stovėdami priešais, išeis skėčio nuotrauka, o mažylis bus vos matomas. Esant šiai situacijai, verčiau prisiartinkite taip, kad objektyve būtų matyti tik po skėčiu esanti zona, bet ne tai, kas vyksta aplink. Pavėsiui apšviesti naudokite blykstę.

Viduje su blykste fotografuoti nėra taip paprasta. Kartais, kai vaikutis žvelgia tiesai į objektyvą, dėl blykstės nuotraukose akys atrodo raudonos. Be to, mažyliams nėra malonu, kai į juos spigina ryški blykstės šviesa. Geriau pasirūpinkite, kad kambaryje būtų pakankamai šviesu.

Esant šviesiai dienai, užteks tos šviesos, kuri į kambarį įeina pro langą. Vaikutis turėtų būti apšviestoje zonoje, veidu į langą (šviesos šaltinį). Atkreipkite dėmesį, kad šviesa nešviestų į objektyvą. Tegu saulė šviečia į mažylį, o Jūs šviesos šaltiniui atsukite nugarą.

Kantrybės!

Vien gerų norų ir komandos neužtenka. Ypač vyresnieji vaikai, vos supratę, kad bus fotografuojami, susikausto ar pradeda pozuoti. Mažiesiems modeliams reikia laiko. Papasakokite jiems ką nors, pajuokaukite, kad šie atsipalaiduotų ir pamirštų į juos nutaikytą kamerą. Nenusistatykite, kad nuotrauka turi atrodyti būtent taip ir ne kitaip, nes galite pražiopsoti kitus ne mažiau įspūdingus momentus.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , , ,

Sponsored Video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


devyni − = 6

Kitos temos: