Nuotraukų derlius: naudingi patarimai, kaip „susitvarkyti“ su tūkstančiais vasarinių nuotraukų

Smilefoto.lt rinkodaros specialistė Beata Vasiukevič

Rudens pradžioje fotopaslaugų teikėjai sulaukia klientų antplūdžio – užsakomos  fotoknygos, spausdinamos paprastos nuotraukos. Juk vasara daug kam buvo krikštynų, švenčių, kelionių metas, ir tas akimirkas norisi įamžinti albume. 

Į dažniausiai kylančius klausimus atsako Smilefoto.lt rinkodaros specialistė Beata Vasiukevič.

Kokių patarimų duotumėte kuriantiems fotoknygą – geriau tų knygų daugiau, teminių, mažesnės apimties, ar viena stora knyga visiems metams?

Kiek žmonių, tiek nuomonių. Vieni renkasi storesnę fotoknygą, sudeda kuo daugiau nuotraukų į puslapį, kiti užsako po kelias.

Dažniausiai didesni kiekiai vienodų fotoknygų užsakomi būtent vestuvių ir krikštynų tematika, nes neretai tokia knyga būna ir kaip dovana. Kai kurie klientai kas metus užsisako vis naują knygą ir taip tęsia istoriją, matome, kaip auga vaikai, ir augame kartu su jais.

Kaip kurti fotoknygą? Ar svarbi nuotraukų kokybė, kaip jas grupuoti, dėlioti?

Šiais metais iš esmės perkūrėme užsakymo svetainę, viskas daug patogiau ir aiškiau. Klientas įsiregistruoja, sukelia nuotraukas iš kompiuterio ir tuomet jau leidžia pasireikšti savo fantazijai: nuotraukas galima sukioti, mažinti, didinti, stumdyti, galima įterpti tekstą bei įvairius elementus, rėmelius. Yra ir sukurtos knygos, kuriomis galima naudotis, arba galima kurti visiškai nuo pat pradžių. Šiais laikais ir telefonai neblogai fotografuoja, tad kokybei reikalavimų nėra, o klientas puikiai mato, ar nuotrauka ryški, ar išplaukusi.

Nuo spalio iki vasario mėnesio labai populiarūs kalendoriai

Kokios fotoknygos populiaresnės – su prierašais, komentarais ar be jų?

Populiaresnės be tekstų, tik su nuotraukomis.

 Ar yra kokių specifinių reikalavimų nuotraukai, iš kurios bus daroma fotodrobė?

Specifinių reikalavimų nėra, kuo aukštesnė nuotraukos kokybė, tuo gražesnė drobė bus. Klientui įkėlus nuotrauką į sistemą, rodomas raudonas veidukas, jeigu nuotrauka nėra tinkama.

Kas populiariau – fotoalbumas su popierinėmis nuotraukomis ar fotoknyga?

2015–2016 metais buvo populiaresnės popierinės nuotraukos, nuo 2017 m. pastebimas fotoknygų gamybos augimas. Kodėl tendencija pasikeitė, išskirti negalime, klientai labai skirtingi, tad renkasi ir skirtingas prekes.

Pastebimas fotoknygų gamybos augimas

Ar populiarūs fotokalendoriai?

Taip, nuo spalio iki vasario mėnesio jie labai populiarūs, dažniausia kuriami seneliams, vyrams, bendradarbiams.

Kodėl verta turėti šeimos nuotraukų ne tik kompiuteryje?

Verta nuotraukas saugoti ir popieriniame variante, nesvarbu, ar tai fotoknyga, ar spausdintos nuotraukos, niekada negalime žinoti, ar kompiuteris nesuges, ar laikmena nepasimes, ar failų neužkoduos virusas. Be to, nuotraukos daug dažniau peržiūrimos, kai yra fotoknygoje ar albume.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


septyni − = 2

Kitos temos: