Kiek nuotraukų reikia vaikui? Atsakymas paprastas – kuo daugiau! Vaikų nuotraukas žiūrėti labai įdomu, nes jos savyje turi didžiulį emocinį svorį. Juk kiekviena vaiko išreikšta emocija trykšta natūralumu, o tikra, nesuvaidinta emocija yra pati gražiausia. Todėl tėvams nuoširdžiai patariame – fotografuokite vaikus kuo dažniau, kai tik galite. Fotoaparatais, mobiliaisias telefonais ar studijoje pas profesionalų fotografą – visokių nuotraukų reikia ir kuo jos skirtingesnės, tuo įdomiau.
Lengviausia fotografuoti, kai vaikutis dar pilvelyje. Kai mamytė laukiasi, kai kūdikėlis ką tik gimęs, reikianaudotis proga ir fotografuoti. Visi fotografai sutiks, kad nėštukių ir mažų kūdikėlių fotosesijos vyksta sklandžiai, tačiau augant ir ryškėjant mažylio charakteriui, gali kilti nesklandumų, nes vaikas nebenori fotografuotis.
Kaip tėvams pasiruošti vaiko fotosesijai. Verta apgalvoti fotosesijos laiką – ar vaikas tuo metu nenorės valgyti, miegoti, ar bus pailsėjęs? Iš anksto pasiruoškite kelis drabužėlių komplektus, gavos apdangalus.
Vaikutis turi tuos drabužiukus būti matęs, mėgti (jei vyresnis). Jeigu vaikas nenešioja kepurės, jos nenori, bijo, tai ir nesineškite pas fotografą. Tas pats galioja ir kitai butaforijai.
Kaip vaiką paruošti fotosesijai. Vaikų fotografija nuo suaugusiųjų skiriasi visų pirma tuo, kad mažieji nežino, kas yra fotografas, kas yra fotosesija, ir patys fotosesijos neplanuoja. Pamatę svetimą žmogų, o dar su nepažįstamu dideliu daiktu rankose, vaikai dažnai suglumsta, išsigąsta. Štai kodėl fotografas turi būti ir šiek tiek „personažas“, o fotosesijai skirtas laikas – padaugintas iš dviejų (viena dalis skirta vaikučio prisijaukinimui). Tik susipažinus ir susidraugavus su vaiku galima pradėti fotosesiją.
Jei vaikai nenori pozuoti. Dažna tėvų klaida fotografuojant – reikalauti iš vaiko to, ko jis nenori daryti, pavyzdžiui, pozuoti ir šypsotis. Jei mažasis nenori to daryti, tai nereikėtų versti, o tiesiog pasistengti atsipalaiduoti, pažaisti su vaiku, sudaryti jam saugią aplinką, o esant kritinei situacijai, turėti „slaptų“ ginklų – žaisliuką ar kokį pakramtuką. Taigi svarbiausia tėvelių užduotis – sugalvoti, kaip nustebinti mažylį fotosesijos metu, kad fotografas galėtų įamžinti kuo daugiau patirtų emocijų.
Dažnai fotografuojamas vaikas. Jei norite, kad vaikas prieš fotoobjektyvą jaustųsi atsipalaidavęs, turite fotografuoti dažnai, namuose, kieme, svečiuose. Tada vaikas žinos, kad fotografavimas yra smagus užsiėmimas, ir nebijos fotosesijos.
„Mamos žurnalas“
Astos Šimkevičienės nuotraukos