Fotografuoti kūdikį studijoje kas mėnesį? Iššūkis, kuris vilniečių šeimai atsipirko šimteriopai

kūdikis

Mažoji Emilė turės nenusakomos vertės turtą – nuotraukų koliažą

Fotografuoti kūdikį studijoje kas mėnesį? Iššūkis, kuris vilniečių Bakščių šeimai atsipirko šimteriopai. Mažoji Emilė turės nenusakomos vertės turtą – nuotraukų koliažą, o jos tėveliai prisimins metus trukusį fotonuotykį.

Pasakoja mama Edita

Emilei dabar pusantrų metų, ji pirmas mūsų vaikutis. Idėją fotografuoti kas mėnesį nusižiūrėjome nuo Emilės krikštatėvių, kurie vežiodavo savo dukrytę į tokias fotosesijas. Kai pamatėme nuostabų rezultatą, nusprendėme – taip pat norėsime daryti tokį ciklą, kai gims vaikas!

Pirmoji fotosesija įvyko, kai Emilei buvo 11 dienų, tai buvo vadinamoji naujagimio fotosesija, ji į ciklą nepateko, nes yra visiškai kitokia. Na, o kai suėjo 1 mėnuo, tada pradėjome kasmėnesinių fotosesijų maratoną. Per metus vos kelis kartus nukrypome nuo grafiko keliomis dienomis dėl kelionės arba ligos, bet šiaip visada stengdavomės daryti viską laiku.

Per pirmuosius metus su fotografe Rūta (Vabaliuko foto) mes matėmės 16 kartų, nes buvo ir kelios papildomos fotosesijos – jau minėta naujagimių, krikštynų, pirmojo gimtadienio. Rutinos nebuvo, nes pirmakarčiams tėveliams viskas buvo nauja ir labai smagu. Nenuostabu, kad susidraugavome su fotografe, laukdavom kitų susitikimų! Ar jų labai laukdavo Emilė? Įvariai. Kartais su šypsena, bet kartais ir su ašaromis. Kol fotografė dirbdavo savo darbą, aš dainuodavau daineles, rodydavau žaisliukus ir visaip linksmindavau.

Rezultatas stulbinantis. Dabar gaminame fotoknygas, o ateity kabinsime fotodrobes vaiko kambaryje. Ši idėja visus, kurie pamato nuotraukas, tiesiog užburia.

Pasakoja fotografė Rūta Daškevičiūtė (Vabaliuko foto)

Žaneta Pau Photography nuotraukoje – fotografė Rūta su dukrytėmis

Paskutiniu metu sparčiai daugėja klientų, kurie nori fotografuoti vaikutį kas mėnesį ir taip įamžinti jo augimą. Pirmoji tokia fotosesija buvo prieš 3,5 metų, mano krikšto sūnaus. Kai pasidalinome visų 12 mėnesių nuotraukomis, šia idėja susidomėjo ir kitos mamos.

Tokiai fotosesijai svarbu pasirinkti akcentą – daiktą ar baldą, kad būtų matyti, kiek kūdikis paauga. Emilei parinkome krėslą, kurį naudojame vaikų pirmojo gimtadienio fotosesijose. Krėsliukas būtinai turi būti su nugarėle, porankiais, kad kūdikis neiškristų, galėtų saugiai savarankiškai sėdėti. Vaikučio augimą gali atskleisti ir pasirinkta poza, pavyzdžiui, paguldžius ant pilvuko, kai kiekvieną mėnesį kūdikis vis labiau išlaiko pakeltą galvytę. Vieną mergaitę visus metus fotografavome ant sulenktų mamos kojų, tai paskutinius mėnesius sunkiai tilpo.

Visada labai smagu pamatyti kūdikius, kaip jie pasikeitė po mėnesio, kokie nauji iššūkiai atsirado tėvams. Taip suartėjame, kad po trečio susitikimo jau nebejaučiame, jog susitinkame atlikti darbo, – tai būna labiau smagus laiko praleidimas ir intriga, kaip šį kartą kūdikis reaguos, gal šypsosis, o gal nenorės fotografuotis.

Visos nuotraukos turi išliekamąją vertę, ypač kai nuotrauka pasakoja istoriją. Pirmieji metai itin svarbūs – kiek pokyčių įvyksta, kiekvieną dieną kažkas naujo, auga dienomis, todėl toks kasmėnesinis susitikimas – ne tik smagi pramoga, bet ir nuostabi dovana vaikui.

„Mamos žurnalas“

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 6 = trys

Kitos temos: