Krikštynos atidėtos, bet jos būtinai įvyks. Kaip gražiai nufotografuoti

Asta Gindrėnė

Fotografė Asta Gindrėnė, Dobiliuko Foto

Patarimais, kaip iš krikštynų turėti nepamirštamų nuotraukų, dalinasi fotografė Asta Gindrėnė, Dobiliuko Foto.

Krikštynos – tiek tėvams, tiek vaikams viena didžiausių ir svarbiausių švenčių, kurios būna tik kartą gyvenime, palikdamos be galo gražų prisiminimą.

Tądien emocijos sprogsta ir ašaromis, ir juoku, ir drebančiomis rankomis, ir apkabinimais bei nesibaigiančiomis artimųjų šypsenomis.

Kaskart būti šalia to yra ne tik begalinė laimė, bet ir didžiulė atsakomybė. Todėl šiandien pasidalinsiu keliais patarimais, kurie galbūt pravers planuojant vieną įsimintiniausių dienų gyvenime.

 

KODĖL VERTA

  1. Užsisakyti visą fotosesijos paketą

Labai dažnai tėvai klausia, ar būtinas visas fotosesijos paketas, kai dienos įamžinimas pradedamas dar namuose, po to bažnyčioje ir užbaigiama kur nors gamtos apsuptyje.

Neretai dvejojama dėl fotografavimo pačiuose namuose – bus per daug įtampos ir streso, namai nėra kažkuo ypatingi. Visada raminu, kad gero, empatiško ir patyrusio fotografo šeima niekada nepajaus, jis susirinks tik tai, ko jam reikia, nekeldamas papildomų rūpesčių, sąlygų, nieko neprašydamas ir netgi priešingai – suteiks ramybės, šypsenų ir palaikymo prieš svarbiausius dienos iššūkius. O šeima turės visos dienos istoriją, perteiktą įvairesne tematika, detalėmis ir nuotaikomis.

  1. Šventės datą derinti iš anksto

Jei yra galimybė, siūlau šventės datą ir laiką tiek su bažnyčia ir kunigu, tiek su pačiu fotografu derinti kiek galima anksčiau. Fotografų, kurių įdirbis ir užimtumas didelis, kalendorius labai greitai užpildomas švenčių datomis. Tada būna gaila, kai, rodos, viskas suderinta, o fotografas tądien jau dirba.

  1. Vaikų šventei rinktis fotografą, turintį darbo su vaikais patirties
Dobiliuko Foto

Mamoms patariama rankinėje turėti užkandukų, mylimą žaisliuką ar barškutį

Krikštynos – be galo emocionali ir įspūdžių kupina šventė. Būrys svečių, naujų veidų, didelė dienos kaita neretai išvargina mažuosius, o ir tėvams tądien nemažai papildomo streso. Todėl, renkantis fotografą, visada siūlau atsižvelgti į tai, ar jis dirba ir turi patirties su vaikais. Mažieji retai kada pozuoja, mėgsta bėgioti ir šėlti, yra aktyvūs, dažnai ir ašaromis prapliumpa, todėl labai svarbu, kad fotografas sugebėtų bendrauti su vaiku, prie jo prieiti, sudominti, būtų be galo kantrus ir bedūkdamas su juo pagautų gražiausias šventės akimirkas.

  1. Pačią fotosesiją geriau rengti prieš bažnytinę ceremoniją

Jei yra galimybė, siūlau pačią šventės fotosesiją gamtoje daryti prieš bažnytinę ceremoniją. Vaikai būna nepavargę. O po ceremonijos ir jos įamžinimo galima ramiai važiuoti švęsti į sutartą šventės vietą.

  1. Derinant visos dienos planą, atkreipti dėmesį į vaiko miegą

Derinant šventės laiką tiek su kunigu ir bažnyčia, tiek su pačiu fotografu, labai svarbu atsižvelgti ir pagalvoti apie vaiko pietų miegą tam, kad mažasis šventės dalyvis būtų nors valandėlę nusnūdęs ir pailsėjęs prieš fotosesiją ir ceremoniją.

  1. Tądien su savimi turėti užkandukų, žaisliuką ar mėgstamą barškutį

Mamoms visada siūlau rankinėje turėti užkandukų, mylimą žaisliuką ar barškutį. Jie tikrai praverčia pertraukėlei, atsipalaidavimui, dėmesio patraukimui ar nuraminimui.

  1. Nepamesti galvos

Ir svarbiausia – tądien nepamesti galvos, apsišarvuoti gera nuotaika ir kantrybe, kiek galima ramiau ir paprasčiau į viską žiūrėti ir pasidžiaugti pačia akimirka, kurios niekada neatsuksi ir nebepakartosi.

Daugiau patarimų rasite feisbuko ir instagramo paskyrose:

https://www.facebook.com/Dobiliuko-foto-1005695899637930/notifications/

https://www.instagram.com/dobiliuko_foto/

mamoszurnalas.lt_630x400

Susiję straipsniai

Žymos: , , ,

Rekomenduojami video

Komentarų nėra.

Palikite atsiliepimą


− 7 = vienas

Kitos temos: